Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
490/3029/16-к
н\п 1-кс/490/5307/2016
У Х В А Л А
07.11.2016р. слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" на постанову слідчого про закриття кримінального провадження
В С Т А Н О В И В:
18.11.2015р. в ЄРДР за №32015150000000080 зареєстроване кримінальне провадження за заявою ПАТ "Діамантбанк" про штучне доведення посадовими особами ПАТ "Возко" вказаного підприємства до стану неплатоспроможності. В подальшому у вказаному кримінальному провадженні ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" набуло статусу потерпілого.
Постановою від 26.09.2016р. прокурор відділу прокуратури Миколаївської області ОСОБА_3 закрила кримінальне провадження на підставі п.2 ч.1 ст. 284 КПК України.
Не погодившись з зазначеною постановою ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" 27.10.2016р. звернулося зі скаргою, в якої просило зазначену постанову скасувати.
В судовому засіданні представники ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" скаргу підтримали та пояснили що на їх думку доведення ПАТ "Возко" до банкрутства було частиною злочинної схеми, за рахунок якої фактичні власники підприємства через процедуру банкрутства на даний час знову володіють фактично підприємством, однак вже позбулися боргів. Так, ПАТ "Возко" отримало в різних банківських установах кредит. В зв`язку з тяжким економічним станом в країні вказаний кредит було складно обслуговувати. Однак з урахуванням майна, яким володіло підприємство, загальної суми заборгованості не вистачало для прийняття Господарським судом рішення про ліквідацію одного з головних виробників взуття в країні. В цей час з`являються документи на підтвердження заборгованості ПАТ "Возко" перед ТОВ "ГВП Хімматеріали" в сумі 387 млн. грн. за використання "Ноу-Хау", вартість якого скоріш за все завищена, оскільки за всіма документами вбачається що станом до 2014р. заборгованість значиться в сумі 100 тис. грн. За відсутності вказаного боргу Господарський суд мав можливість застосувати процедуру санації. Після прийняття рішення про ліквідацію майно підприємство арбітражним керуючим було продано за заниженою вартістю, без повідомлення банку. Щодо продажу майна за заниженою вартістю мається відповідне кримінальне провадження в Центральному ВП ГУ НП в Миколаївської області.
Вивчивши скаргу та постанову про закриття кримінального провадження, вважаю за необхідне скаргу задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення. При цьому слідчий повинен вчинити всі необхідні дії при проведенні досудового розслідування, які спрямовані на збирання, перевірку та оцінку доказів, версій у їх сукупності.
Вбачається що розслідується кримінальне провадження за заявою про доведення підприємства до банкрутства. Відповідно до диспозиції ст. 219 КК України доведенням підприємства до банкрутства є умисні, з корисливих мотивів, іншої особистої заінтересованості або в інтересах третіх осіб, вчинення дій, що призвели до стійкої фінансової неспроможності. З заяви вбачається, що під такими діями заявник мав на увазі штучне створення заборгованості ПАТ "Возко" перед ТОВ "ГВП Хімматеріали" в сумі 387 млн.
При проведенні перевірки такого повідомлення слідчий мав виконати слідчі дії, спрямовані на перевірку чи дійсно вказана заборгованість мала місце, при цьому не шляхом отримання документального підтвердження боргу / оскільки такі документи вже перевірялися Господарським судом/, а шляхом проведення інших слідчих дій, а саме: встановити в чому саме полягало "Ноу-Хау", яка економічна вигода від його використання, чи могло ПАТ "Возко" отримати вигоду більшу за 387 млн. від його використання, якими ще підприємствами виробництва взуття в України використовувалося вказане "Ноу-Хау", з урахуванням того що "Ноу-Хау" було розроблено в 1996р. перевірити чи дійсно воно використовувалося в останні роки роботи підприємства, чи закуплялася сировина, що необхідна для застосування вказаного "Ноу-Хау", допитати з цього приводу працівників, що працювали станом на 2010-2014р., з`ясувати скільки сплачувало підприємство в період 1996-2012рокі, коли оплата була кожного місяця. Між тим слідчим з вказаного нічого не встановлено.
Крім того, слід зазначити що ст. 219 КК України є умисним злочином, а за такого слідчий мав би провести слідчі дії спрямовані на встановлення наявності або відсутності умислу посадових осіб та засновків ПАТ "Возко" на доведення підприємства до банкротства.
Для цього необхідно встановити посадових осіб, засновників та кінцевих вигодо набувачів ТОВ "Возко" та порівняти з посадовими особами, засновниками та вигодо набувачами того підприємства, що придбало майно ПАТ "Возко" після ліквідації. При цьому необхідно перевірити версію Банку щодо навмисного продажу майна за заниженою вартістю арбітражним керуючим, за необхідності призначити з цього приводу відповідні експертизи, перевірити чи є з цього приводу кримінальне провадження в Центральному ВП ГУ НП в Миколаївської області, якщо є то у разі необхідності поставити питання перед прокуратурою щодо об`єднання кримінальних проваджень.
При проведенні досудового слідства необхідно:
-виконати дії що вказані вище;
-У відповідності до отриманих доказів прийняти правове рішення.
Керуючись ст. 306, 309 КПК України
У Х В А Л И В:
Скаргу ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" задовольнити, постанову про закриття кримінального провадження №32015150000000080 скасувати.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63763550 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Дірко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні