Справа №359/9626/16-ц
Провадження №2-з/359/59/2016
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2016 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого Борця Є.О.,
при секретарі судового засідання Гомолі О.А.,
за участю прокурора Кульбачного О.С.,
розглянувши в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні заяву керівника Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_1 про забезпечення позову, пред'явленого ним до Гнідинської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання недійсними рішення органу місцевого самоврядування та державного акту на право власності на земельну ділянку,
встановив:
В грудні 2016 року керівник Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_1 звер-нувся до суду з вказаною заявою та обґрунтовує її тим, що він пред'явив позов про виз-нання недійсним п.3 рішення Гнідинської сільської ради №388-19-V від 29 лютого 2008 року та державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №793792, ви-даного 30 квітня 2009 року на ім'я ОСОБА_2 Після отримання провстановлюючого документа відповідач має можливість відчужити або передати у користування приватизо-вану ним земельну ділянку площею 0,0238 га з кадастровим номером 3220882601:02:002: 0033 з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, госпо-дарських будівель і споруд по вул. Озірній в с. Гнідин Бориспільського району. Ця об-ставина унеможливить виконання рішення суду про задоволення позову. Тому керівник Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_1 просить суд накласти арешт на земельну ділянку та заборонити особі, яка здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, вносити записи з приводу земельної ділянки до Державного реєстру речових прав на не-рухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек та Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.
У судовому засіданні прокурор Кульбачний О.С. підтримує заяву та просить суд задовольнити її.
Відповідачі не з'явились у судове засідання. Згідно з ч.1 ст.153 ЦПК України їх не-явка не перешкоджає розгляду заяви.
Вислухавши пояснення прокурора та дослідивши письмові докази, приєднані до заяви, суд дійшов до таких висновків.
Встановлено, що керівник Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_1 пред'я-вив до Бориспільського міськрайонного суду позов про визнання недійсним п.3 рішення Гнідинської сільської ради №388-19-V від 29 лютого 2008 року та державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №793792, виданого 30 квітня 2009 року на ім'я ОСОБА_2
Відповідно до ч.3 ст.151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в абз.1 п.4 постанови №9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законо-давства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем, пересвідчитись в тому, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.
Встановлено, що керівник Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_1 не подав жодного доказу на підтвердження того, що ОСОБА_2 має намір відчужити земельну ділянку та з цією метою вживає заходи: відшуковує покупців, розміщує об'яви в засобах масової інформації або здійснює переддоговірну діяльність тощо. Ця обставина свідчить про те, що керівник Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_1 не довів існування реальної загрози невиконання чи утруднення виконання рішення суду. Його доводи ґрунтуються виключно на припущеннях, які не можуть підставою для накладення об-тяження на майно.
З огляду на це суд вважає, що підстави для накладення арешту на земельну ділянку відсутні.
Як вбачається з ч.1 ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути обмежений в своїй власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Безумовно, забезпечення цивільного судочинства становить суспільний інтерес. Однак накладення арешту на земельну ділянку лише на підставі припущень не виправ-довує вказаний інтерес та буде призводити лише до свавільного втручання у право ОСОБА_3 на майно.
Суд вважає, що запобігання порушення цього права є додатковою, але не менш ваго-мою підставою для відмови у задоволенні заяви.
Керуючись п.2 ч.1, ч.3 ст.208, ч.4 ст.209, ст.210 ЦПК України, суд
ухвалив:
У задоволенні заяви керівника Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі апеляційної скарги через Бориспільський міськрайонний суд протягом 5 днів з дня її оголошення.
Суддя
Бориспільського міськрайонного суду ОСОБА_5
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2016 |
Оприлюднено | 05.01.2017 |
Номер документу | 63857747 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Сімоненко Валентина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні