Справа №820/591/17
Харківський окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 лютого 2017 р. м. Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Полях Н.А., розглянувши адміністративний позов Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Самара" до Близнюківської районної державної адміністрації Харківської області, треті особи: ОСОБА_1, Фермерське господарство "Меридіан-7" про визнання дій незаконними , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Самара", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому, просить суд:
- визнати дії державного реєстратора Близнюківскої районної державної адміністрації Харківської області щодо державної реєстрації 06.04.2016 року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (номер запису 14128106), іншого речового права - права оренди земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1, власник ОСОБА_1, строком на 7 років, між власником - ОСОБА_1, та Фермерське господарство "Меридіан-7", ЄДРПОУ 38245434, неправомірними;
- скасувати державну реєстрацію від 06.04.2016 року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (номер запису 14128106), іншого речового права - права оренди земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1, власник ОСОБА_1, строком на 7 років, між власником - ОСОБА_1, та Фермерське господарство "Меридіан-7", ЄДРПОУ 38245434.
Суд, перевіривши матеріали вказаного адміністративного позову, вважає за необхідне залишити його без руху, виходячи з наступного.
Згідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАСУ до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до приписів ч. ч. 1, 2 ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про судовий збір", платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Враховуючи, що положеннями ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, а для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за адміністративний позов немайнового характеру, податний фізичною особою - ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, який містить дві вимоги немайнового характеру.
Відповідно до п.2 ч. 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
При перевірці судом матеріалів адміністративного позову встановлено, що позивач разом із позовом надав до суду квитанцію про сплату судового збору № 2 від 31.01.2017 року на суму 1 600,00 грн., що не відповідає положенням Закону України "Про судовий збір" та КАС України, тоді як загальна сума судового збору з урахуванням двох вимог немайнового характеру повинна становити 3 200,00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму (1 600 грн.) за кожну вимогу).
Таким чином, судовий збір позивачем сплачено не в повному обсязі.
Як вбачається зі ст. 5 Закону України "Про судовий збір" позивач не відноситься до категорії позивачів, які звільненні від сплати судового збору.
Отже, для усунення недоліків позивач відповідно до вимог чинного законодавства має доплатити судовий збір на суму 1 600,00 грн., та надати оригінал квитанції про сплату судового збору у вказаній сумі.
Згідно з ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 108, 165, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Самара" до Близнюківської районної державної адміністрації Харківської області, треті особи: ОСОБА_1, Фермерське господарство "Меридіан-7" про визнання дій незаконними - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви протягом п'яти календарних днів з моменту отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, попередивши, що у разі невиконання вимог ст.106 КАС України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Н.А. Полях
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2017 |
Оприлюднено | 13.02.2017 |
Номер документу | 64589877 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні