Справа №1-кс/760/16824/16
№760/21456/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представників власника майна ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , розглянувши в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_8 про накладення арешту на майно в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016110000000069 від 16.11.2016 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС ВРКП слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_8 звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на речові докази, вилучені у ході проведення обшуку 07.12.2016 за адресою здійснення діяльності ТОВ «ЛХП Україна» (код ЄДР 39807977), що за адресою: Київська обл., м. Бровари, вул. Незалежності, буд. 24, а саме:
жорсткий диск, що має серійний номер Y4AP9HM6SU17 1 шт.;
жорсткий диск, що має серійний номер Z4VNZLYNS WK7 1 шт.;
жорсткий диск, що має серійний номер Z4VP7EZNS WK7 1 шт.;
жорсткий диск, що має серійний номер WgA085WM 1 шт.;
документи, що містяться у папці синього кольору із написом «Договори пиломатеріали»;
документи, що містяться у папці помаранчевого кольору із написом «Документи Л/Г»;
документи, що містяться у папці фіолетового кольору із бухгалтерськми документами рахунок 631;
документи УЛМГ, що містяться у поліетиленовому фалі;
документи, що містяться у папці синього кольору із накладними, видатковими накладними;
документи, що містяться у папці синього кольору із накладними, видатковими накладними;
документи щодо реалізації готової сировини, що містяться у папці зеленого кольору;
документи щодо перевезення ТМЦ та транспортні послуги, що містяться у папці червоного кольору.
Слідчий посилається на те, що у провадженні слідчого управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016110000000069 від 16.11.2016 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
У ході здійснення досудового розслідування встановлено, що у період часу 2016 року службові особи ТОВ "Європал" (код ЄДР 39507270), ТОВ «Ресурсліс» (код ЄДР 39179504), ТОВ «Ваюр» (код ЄДР 31689137), ТОВ «Фірма Варіація» (код ЄДР 24744490), ТОВ «Праймбіоенерджі» (код ЄДР 39824683), ТОВ «Авантаж» (код ЄДР 31202855), ТОВ «ЛХП Україна» (код ЄДР 39807977), ТОВ «Стильпак» (код ЄДР 38211557), ПП «Арі Ко» (код ЄДР 34900895), ПП «Мішель» (код ЄДР 24892718) та ФОП ОСОБА_9 (і.к. НОМЕР_1 ) без відповідного відображення в реєстрах бухгалтерського та податкового обліків здійснюють закупівлю не облікованої деревини у невстановлених осіб, одержаної внаслідок незаконної вирубки лісів на територіях державних лісгоспів Київської та Житомирської областей, з якої в подальшому виробляють продукцію, яку по підробленим документам експортують за митну територію України, в результаті чого вчиняють привласнення державного майна у великих розмірах.
Також встановлено, що згідно сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, що подавалися ТОВ "Європал", ТОВ «Ресурсліс», ТОВ «Ваюр», ТОВ «Фірма Варіація», ТОВ «Праймбіоенерджі», ТОВ «Авантаж», ТОВ «ЛХП Україна», ТОВ «Стильпак», ПП «Арі Ко», ПП «Мішель» та ФОП ОСОБА_9 при оформленні експорту деревини та виробів із неї, лісокористувачами-продавцями вказано лісогосподарства, господарські відносини з якими не відображено в податковому обліку кожного із перелічених вище суб`єктів господарської діяльності, що свідчить про направлення на експорт деревини невідомого походження або виробів з такої деревини, в тому числі добутої під час незаконних безконтрольних вирубок лісів, придбання якої належним чином не відображено в бухгалтерському та податковому обліку.
Таким чином, з метою встановлення обставин кримінального провадження, а також збирання доказів, у рамках даного кримінального провадження проведено ряд обшуків за адресами розташування офісних, адміністративних та складських приміщень вказаних підприємств.
Так, у ході проведення обшуку 07.12.2016 за адресою здійснення діяльності ТОВ «ЛХП Україна»: Київська область, м. Бровари,вул. Незалежності, буд. 24 встановлено та вилучено бухгалтерські документи даного підприємства жорсткі диски даного підприємства, на яких міститься інформація щодо придбання та реалізації деревини.
Слідчий зазначає, що у органу досудового розслідування виникла необхідність в дослідженні законності факту придбання ТОВ «ЛХП Україна» у ФОП вилученої лісосировини, тому звернувся з клопотанням про накладення арешту на вилучені речі та документи, які є предметом вчинення злочину та отримані внаслідок його вчинення.
Вказані речі бухгалтерські документи даного підприємства та жорсткі диски визнано речовими доказами у рамках вказаного кримінального провадження.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, викладених в ньому.
Представники власника майна заперечували проти задоволення клопотання.
Заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання та кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає поверненню з наступних підстав.
З матеріалів клопотання вбачається, що 16.11.2016 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження №32016110000000069 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
У відповідності до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, можливості відчужувати певне майно до скасування арешту. Арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатись будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Частиною 2 статті 171 КПК України встановлений перелік відомостей, які повинні бути зазначені у клопотанні про арешт майна, в тому числі, підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Частиною 2 статті 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 01.12.2016 р. надано дозвіл на проведення обшуку за адресою здійснення діяльності ТОВ «ЛХП Україна» (код ЄДР 39807977), що за адресою: Київська обл., м. Бровари, вул. Незалежності, буд. 24 з метою відшукання та вилучення первинних документів щодо реальних постачальників деревини, готівкові кошти отриманні від незаконної діяльності, первинні документи щодо реалізації вказаної продукції, вантажно-митні декларації, інвойси, контракти купівлі-продажу, сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, акти комісійної погрузки, пакувальні листи за періоз 2016 років, доручення на отримання матеріальних цінностей, товарів (послуг), документи, які підтверджують якість (безпечність) продукції, не облікована продукція та продукції без документів щодо її походження, лісосировини та виробів сумнівного походження, комп`ютерна техніка, на магнітних носіях якої містяться сформовані в електронному вигляді вище вказані документи, комп`ютерна техніка та документи, які засвідчують факт ведення подвійної бухгалтерії, листування, кореспонденція документи, що підтверджують подальше використання, списання чи реалізацію товарів, робіт, послуг отриманих від лісових господарств, печатка та реєстраційні документи підприємств-нерезидентів, печатка та штамп СГД із ознаками "ризикових", а також чорнові записи, аркуші з відбитками печаток, інші матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються в тому числі предмети, що були об`єктом кримінальних протиправних дій та інші речі, набуті кримінальним протиправним шляхом.
Під час обшуку 07.12.2016 р. за адресою здійснення діяльності ТОВ «ЛХП Україна»: Київська область, м. Бровари, вул. Незалежності, буд. 24 встановлено та вилучено бухгалтерські документи даного підприємства та жорсткі диски.
В клопотанні, слідчим в порушенням вимог ч. 2 ст. 171 КПК України не зазначено перелік і види майна, що належить арештувати, а тільки зазначено документи в папках, підстави та мету відповідно до положень статті 170 КПУ України та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна.
Згідно з ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.
Дослідивши матеріали, якими обґрунтовуються доводи клопотання, вбачається за необхідне повернути клопотання прокурору для усунення недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 172 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 170, 171, 172 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_8 про накладення арешту на майно в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016110000000069 від 16.11.2016 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України - повернути прокурору відділу прокуратури Київської області ОСОБА_8 для усунення недоліків в строк 72 години.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 65300117 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні