Справа № 635/182/17
Провадження по справі № 2/635/1016/2017
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2017 року Харківський районний суд Харківської області у складі
головуючого судді Бобко Т.В.,
секретар судового засідання Щербак Є.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с. Покотилівка Харківського району Харківської області заяву про забезпечення позову ОСОБА_1 по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення суми боргу за договором позики,
В с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду із позовом, яким просить стягнути з відповідача суму основного боргу за договором позики у розмірі 291561,10 гривень, суму процентів за користування позикою у розмірі 60938,11 гривень та три проценти річних за простроченні повернення суми боргу у розмірі 2048,81 гривень, а всього 354548,02 гривень, судові витрати у розмірі 3545,49 гривень.
Окремою заявою представник позивача ОСОБА_1, який діє на підставі довіреності, просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на 2-кімнатну квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, яка належить на праві власності відповідачу ОСОБА_3 В обґрунтування заяви зазначає, що загальний розмір позовних вимог складає 354548,02 гривень, зазначена сума, за думкою представника позивача, є суттєвою, а тому, з метою недопущення відчуження відповідачем майна, яке перебуває у її власності під час розгляду справи, що в майбутньому може ускладнити виконання рішення суду, вважає доцільним забезпечити позов у вищевказаний спосіб.
Відповідно до ч.1 ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Враховуючи, що розгляд справи відбувався у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає заяву позивача про вжиття заходів забезпечення позову такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Ч. 1 ст. 152 ЦПК України встановлені види забезпечення позову, зокрема: 1) накладення арешту на майно, що належить відповідачеві.
Згідно роз'яснень, які містяться у п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Важливими умовами для вжиття заходів забезпечення позову є наявність між сторонами дійсного спору та реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду.
Таким чином, невжиття заходів забезпечення позову не повинно мати наслідком заподіяння шкоди позивачу, а вжиття таких заходів не повинно мати наслідком заподіяння шкоди заінтересованим особам. Однією з підстав задоволення заяви про забезпечення позову є спроможна вірогідність повідомлених обставин, що можуть перешкодити виконанню судового рішення. Тобто, підстави для забезпечення позову є оціночними та враховуються судом в залежності до конкретного випадку.
Заходи щодо забезпечення позову мають застосовуватися відповідно до їх мети, з урахуванням безпосереднього зв'язку між предметом позову та заявою про забезпечення позову.
Враховуючи ту обставину, що невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду в разі його задоволення, а також те, що позивачем заявлені вимоги щодо стягнення з відповідача грошової суми у загальному розмірі 354548,02 гривень, яка є співмірною з вартістю квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, виходячи з принципу обов'язковості рішень суду, передбаченого ст. 124 Конституції України та ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також з метою недопущення порушення прав осіб, які беруть участь у справі, враховуючи, що між сторонами дійсно виник спір, суд вважає за необхідне задовольнити заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на вищевказану квартиру.
Керуючись ст.ст. 151, 152, 153, 197 ЦПК України, суд-
У Х В А Л И В:
Заяву про забезпечення позову ОСОБА_1 по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення суми боргу за договором позики - задовольнити повністю.
Накласти арешт на квартиру АДРЕСА_2 загальною площею 49,9 кв.м. житловою площею 27,8 кв.м., яка належить ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності від 19 квітня 1999 року р№1-99-183180.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Строк пред'явлення до виконання - три роки.
Стягувач: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), зареєстрована за адресою: Україна, м. Харків, пров. Готнянський, 13.
Боржник : ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 паспорт серії МК №369537), зареєстрована за адресою: Україна, Харківська область, Харківський район, смт. Високий, вул. Ржавецька, 4.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2017 |
Оприлюднено | 15.03.2017 |
Номер документу | 65311178 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Бобко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні