Справа № 529/964/16-ц
У Х В А Л А
27 березня 2017 року Диканський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого Гвоздика А. Є
при секретарі Кривенко Р. С.,
з участю представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2, його представника ОСОБА_3,-
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Диканька цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю 'Агрофірма 'ім. Довженка' до ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , Приватного нотаріуса Решетилівсько районно нотаріально округу Полтавської області ОСОБА_6 про визнання договору оренди землі не дійсним та скасування його державної реєстрації та вторинним позовом ОСОБА_2 Григорорвича до Товариства "Агрофірма" ім. Довженка" та ОСОБА_4 про визнання правочину не дійсним , -
ВСТАНОВИВ :
На розгляді суду тривалий час знаходиться вказана вище цивільна справа. Під час розгляду справи представник позивача ОСОБА_2 адвокат ОСОБА_3 до суду подала письмове клопотання щодо призначення по справі технічну почеркознавчу експертизу з метою вирішити питання щодо правильності виконання підписів учасниками договору оренди землі від 15 08. 2012 року, а саме орендарем та орендодавцем. Чи замінювалися сторінки цього договору; Чи відповідає відтиск печатки зроблений Відділом Держкомзему У Диканського району 12.11.2010 року; Чи 12.11.2012 року на договорі оренди земельної ділянки від 15.08.2012року, який укладений з орендодавцем ОСОБА_4 та ТОВ ВП Гоголево "Агрофірми Довженка" мається відтиск печатки даного підприємства. Також, представник відповідача ОСОБА_2 просила з"ясувати експертів щодо виготовлення рукописного тексту, а саме реквізити сторін в графі "орендодавець" та в графі реєстрація договору оренди земельної ділянки від 15. 08.2015 року у той час, яким додатковим документом та у якій період часу від був виконаний.
Отримання вказаної інформації необхідна їй для з"ясувавння правильності і законності укладення договору оренди між відповідачем по справі орендодавцем ОСОБА_4 та орендарем позивачем по первинному позову ТОВ "АФ" ім. Довженка".
Відповідач по первинному позову ОСОБА_2 підтримав думку свого представника , але будь-яких доказів щодо не недійсності договору оренди земельної ділянки від 15.08.2015 року укладеного між ОСОБА_4 та ТОВ"АФ" ім. Довженка суду не надав, а суду заявив, що таких доказів в нього не має.
Представник позивача ТОВ "АФ" ім. " Довженка" в судовому засіданні заперечувала проти клопотання представника відповідача ОСОБА_7, мотивуючи це тим, що вказане клопотання вказаним представником було заявлена з метою подальшого затягування розгляду справи, яка і так тривалий час не має вирішення в суді через небажання відповідачів розглядати дану справі по суті. В суді з достовірністю було встановлено, що укладений договір оренди від 15.08.2012 року відповідає всім вимогам чинного законодавства, бо будь- які сумніви щодо його законності в учасників цього договору, як самого орендодавця ОСОБА_4 та ТОВ "АФ" ім. "Довженка" відсутні. Реєстрація цього договору була проведена відповідно до чинного на той час законодавства, що було з"ясовано в судовому засіданні. Крім того даний договір діє їі до цього часу і сторонами не заперечується. За вказаних обставин просила відмовити в задоволенні клопотання за безпідставністю
Вислухавши пояснення пояснення сторін та представника відповідач Холода суд вважає що заявлене клопотання представником відповідача задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно ст. 143 ч. 1 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Відповідач ОСОБА_2Г та його представник які приймають участь у справі, але вони не є учасниками договору оренди земельної ділянки і ніякого відношення до його укладання 12.08.2012 року та реєстрації, та до його реєстрації 12 листопада 2012 року не мали, а тому їх сумніви щодо не невірного його укладення та реєстрації суд має вирішувати в нарадчій кімнаті при написанні рішення, відповідно до свого внутрішнім переконання, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному,та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємозв"язок доказів у їх сукупності.
Результат оцінки доказів суд відображає в рішенні, в якому наводяться мотиви їх прийняття чи відмови в прийняті ( ч. 4 ст.12 ЦПК України)
Висновок експерта є одним з видів зазначених доказів.
В матеріалах справи є достатня кількість належних та допустимих доказів для прийняття правильного і неупередженого та справедливого рішення.
Тому, за вказаних вище обставин суд вважає безпідставним клопотанням представника відповідача ОСОБА_2 про призначення по справі технічно-почеркознавчу експертизу та вважає його таким, що заявлене з матою подальшого розгляду справи по суті, а тому вважає, що в його задоволенні слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 53, 60,61, 86, 143-147, 293 ЦПК України,суд,-
УХВАЛИВ :
У задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_2, щодо призначення по справі технічно-почеркознавчу експертизи відмовити за безпідставністю.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Суд | Диканський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2017 |
Оприлюднено | 04.04.2017 |
Номер документу | 65661002 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Гримич Майя Костянтинівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Гримич Майя Костянтинівна
Цивільне
Диканський районний суд Полтавської області
Гвоздик А. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні