ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
05 квітня 2017 року Справа № 922/891/16
Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П. - головуючий (доповідач), судді Васищак І.М. і Студенець В.І.,
розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_2, м. Харків (далі - ОСОБА_2),
на ухвалу господарського суду Харківської області від 13.02.2017 та
ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 24.02.2017
зі справи № 922/891/16
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕП", м. Харків,
про визнання права власності,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ОСОБА_2,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Харківська міська рада, м. Харків,
за участю прокуратури Харківської області, м. Харків,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Харківської області від 13.02.2017 та ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 24.02.2017 зі справи № 922/891/16.
Вищий господарський суд України дійшов висновку про необхідність відмови в прийнятті касаційної скарги в частині оскарження ухвали суду першої інстанції з огляду на таке.
Відповідно до статті 107 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) сторони, прокурор, треті особи, особи, які не брали участі у справі, але щодо яких суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати касаційну скаргу, зокрема на рішення місцевого господарського суду після їх перегляду в апеляційному порядку.
Між тим, як вбачається з касаційної скарги, скаржник просить скасувати ухвалу суду першої інстанції, яка в апеляційному порядку не переглядалася.
Як зазначено в пункті 5 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011 № 11 "Про деякі питання практики застосування розділу XII1 Господарського процесуального кодексу України" (з подальшими змінами) якщо касаційну скаргу подано на рішення чи ухвалу місцевого господарського суду, які не переглядалися в апеляційному порядку, то відповідна обставина виключає перегляд судових рішень у касаційному порядку; в такому випадку Вищий господарський суд України відмовляє у прийнятті касаційної скарги і виносить з цього приводу відповідну ухвалу з посиланням на статті 107, 111 13 ГПК України.
У частині оскарження ухвали Харківського апеляційного господарського суду від 24.02.2017 Вищий господарський суд України дійшов висновку про необхідність повернення касаційної скарги з огляду на таке.
Згідно з частиною четвертою статті 111 ГПК України до касаційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі та докази сплати судового збору.
До касаційної скарги ОСОБА_2 не додано доказів надіслання її копії ТОВ "Лік - Харківське будівельне управління", Харківській міській раді та прокуратурі Харківської області, а також матеріали скарги не містять й відміток про її безпосереднє вручення адресатам.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
За приписами підпункту 7 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставку судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу господарського суду встановлено: 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" у 2017 році з 1 січня встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб 1 600 грн.
Матеріали касаційної скарги ОСОБА_2 не містять документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі.
Водночас у касаційній скарзі скаржник просить розстрочити сплату судового збору до винесення рішення по справі.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Таким чином, особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Клопотання скаржника нічим не обґрунтоване.
За таких обставин згадане клопотання задоволенню не підлягає.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Враховуючи викладене та керуючись пунктами 3 та 4 частини першої і частиною другою статті 111 3 та статтею 107 ГПК України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
1 . Відмовити ОСОБА_2 у прийнятті касаційної скарги в частині оскарження ухвали господарського суду Харківської області від 13.02.2017 зі справи № 922/891/16.
2. Клопотання ОСОБА_2 про розстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 24.02.2017 зі справи № 922/891/16 відхилити.
2. Касаційну скаргу на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 24.02.2017 зі справи № 922/891/16 повернути ОСОБА_2.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Васищак
Суддя В. Студенець
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2017 |
Оприлюднено | 10.04.2017 |
Номер документу | 65813453 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Селіваненко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні