Рішення
від 18.04.2017 по справі 908/1514/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 12/45/16-4/38/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.04.2017 Справа № 908/1514/16

м. Запоріжжя

За позовом: Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» , м. Дніпро;

до відповідача: Приватного підприємства «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» , м. Запоріжжя

про зобов'язання включити вимоги до проміжного ліквідаційного балансу

Суддя Зінченко Н.Г.

Представники сторін:

від позивача - ОСОБА_1, довіреність № 7789-К-О від 28.12.2016;

від відповідача - не з'явився;

СУТЬ СПОРУ:

Постановою Вищого господарського суду України від 01.03.2017 скасовано постанову Донецького апеляційного господарського суду від 27.09.2016 та рішення Господарського суду Запорізької області від 02.08.2016 в частині відмови в задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до Приватного підприємства «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» , справу № 908/1514/16 в цій частині передано на новий розгляд до Господарському суду Запорізької області.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.03.2017 справу № 908/1514/16 передано на новий розгляд судді Зінченко Н.Г.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 14.03.2017 справу № 908/1514/16 прийнято до розгляду, справі присвоєно номер провадження 12/45/16-4/38/17, судове засідання призначене на 18.04.2017.

В судовому засіданні 18.04.2017 справу розглянуто, прийнято та оголошено, на підставі ст. 85 ГПК України, вступну та резолютивну частини рішення.

За письмовими клопотаннями представника позивача розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.

Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, в судове засідання не з'явився без повідомлення суду про поважність причин неявки. Ухвала суду по даній справі направлялася за належною адресою відповідача та повернулася на адресу суду з відміткою поштового відділення за закінченням терміну зберігання .

Згідно з п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Таким чином, суд вважає, що ним вжиті достатні заходи для повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи № 908/1514/16.

З урахуванням викладеного, суд вирішив за можливе розглянути справу по суті за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для вирішення спору по суті, за відсутністю відповідача.

Заявлені позивачем вимоги викладені в позовній заяві та ґрунтуються на приписах ст. ст. 193 ГК України, ст. ст. 105, 111, 112 ЦК України і полягають у зобов'язанні Приватного підприємства «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» в особі ліквідаційної комісії визнати кредиторські вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» за договором № б/н від 22.11.2013 року, яка утворилася станом на 08.04.2016 року у розмірі 31209,45 грн, в т.ч. заборгованість за кредитом в сумі 9178,49 грн, заборгованість за відсотками в сумі 10529,77 грн, пеня в сумі 11501,19 грн та включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу.

Розглянувши матеріали та фактичні обставини справи у їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача в судовому засіданні, суд -

ВСТАНОВИВ:

22.11.2013 року Приватне підприємство «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» (Клієнт) звернувся до Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (Банк) із заявою про відкриття поточного рахунку № 26005055715917 та карткових рахунків № 26053055709607 в гривнях, та карткових рахунків № 26000055709296 в доларах США, № 26003055706359 в Євро, яка оформлена на бланку типової форми та містить підписи та відтиски печаток Банку та Клієнта.

В Заяві зазначено, що підписавши цю заяву Клієнт погодився з Умовами та Правилами надання банківських послуг, (що розміщені на сайті банку www.pb.ua), Тарифами банку, які разом з цією заявою та карткою зі зразками підписів та відбитків печатки складають Договір банківського обслуговування.

Відповідно до п. 3.1.1.73 «Умов та правил надання банківських послуг» за послугою «Гарантовані платежі» (далі - Умови), Банк надає послугу гарантованих платежів для виконання грошових зобов'язань за господарськими договорами, що укладаються між Клієнтом та його контрагентами, а також між Клієнтом і Банком (далі - Послуга). Послуга надається у вигляді виконання Банком заявок на договірне списання коштів (далі - «гарантований платіж» або «заявка» ), згідно якої клієнт-платник доручає Банку зарахувати кошти на рахунок отримувача, в сумі і в дату, зазначені при створенні заявки. Послуга надається банком як за рахунок власних коштів платника, так і за рахунок кредитних коштів. Споживачами цієї Послуги є платник і одержувач за господарськими договорами. Дата виконання гарантованого платежу може бути змінена відправником при отриманні згоди на її зміну від одержувача (шляхом підтвердження через дистанційний канал банківського обслуговування інтернет-клієнт-банк «Приват 24» ). Гарантований платіж може бути відкликаний (відмінений) платником виключно при отриманні згоди на її відгук (скасування) від одержувача (шляхом підтвердження через дистанційний канал банківського обслуговування інтернет-клієнт-банк «Приват 24» ).

Згідно з п. 3.1.1.74. - 3.1.1.77 Умов та Правил за послугою «Гарантовані платежі» у разі необхідності отримання отримувачем Послуги, платник за допомогою системи дистанційного обслуговування інтернет-клієнт-банк «Приват 24» (далі - «Приват24» ) подає в Банк заявку на договірне списання коштів за встановленою формою, обов'язковими реквізитами якої є: номер і дата заявки (присвоюються автоматично), рахунок платника, рахунок одержувача, сума платежу, призначення платежу (із зазначенням відомостей про господарський договір, на виконання оплати по якому подається заявка), дата зарахування коштів одержувачу (дата виконання заявки), вказівки за рахунок яких коштів (власних коштів клієнта / кредитних / змішано) необхідно зарезервувати гроші для виконання гарантованого платежу. Створені в Приват24 заявки в обов'язковому порядку підписуються ключами електронних підписів посадових осіб клієнтів-платників. Після отримання Банком за допомогою системи дистанційного обслуговування Заявки, Банк розглядає його на предмет надання або відмови в наданні Послуги, у разі відсутності у платника власних коштів та /або не кредитоспроможності платника. При прийнятті позитивного рішення Банку про надання Послуги, Банком здійснюються дії:

- якщо надання Послуги здійснюється за рахунок власних коштів платника, платник надає грошові кошти в розмірі, вказаному в Заявці, які Банк за дорученням платника перераховує грошові кошти на рахунок 3648 (здійснює договірне списання);

- якщо надання Послуги здійснюється за рахунок кредитних коштів, Банк надає платникові кредит в розмірі, передбаченому в Заявці (в межах встановленого ліміту) шляхом зарахування їх на рахунок 3648. Порядок надання Банком кредиту та його порядок погашення платником здійснюється згідно п. 3.2.2. Умов та правил надання кредиту;

- якщо надання Послуги здійснюється частково за рахунок кредитних коштів, платник надає Банку власні кошти, кредит у розмірі, передбаченому в Заявці, Банк зобов'язується разом з власними коштами платника перерахувати їх на рахунок 3648 (здійснює договірне списання). Грошові кошти, розміщені в Банку на рахунку 3648, розміщуються на рахунку до дати виконання заявки. У разі настання дати виконання договірного списання, зазначеної в Заявці, Банк перераховує грошові кошти на рахунок 2600 одержувача.

Умовами п. 3.2.2.1 Умов та Правил за послугою «Гарантовані платежі» передбачено, що Банк за наявності вільних грошових коштів зобов'язується надати Клієнту кредит у вигляді відновлювальної кредитної лінії, з лімітом та на цілі, встановлені в заявці на договірне списання коштів (надалі - гарантований платіж або заявка), в обмін на зобов'язання Клієнта по поверненню кредиту, сплаті відсотків, винагороди в обумовлені цим Договором строки. Відновлювальна кредитна лінія (надалі - «кредит» ) надається Банком для виконання Клієнтом платежів за заявками на договірне списання коштів з датою виконання в майбутньому за господарськими договорами, яка не перевищує терміну повернення кредиту, та може бути змінена або скасована Позичальником за згодою одержувача (шляхом підтвердження через дистанційний канал банківського обслуговування Інтернет-клієнт-банк «Приват24» ), шляхом перерахування Банком кредитних коштів на рахунок 3648, з подальшим перерахуванням в дату виконання на поточний рахунок одержувачів, що вказані в заявці.

Відповідно до п. 3.2.2.2 Умов та Правил за послугою «Гарантовані платежі» термін повернення кредиту зазначений в заявці. Згідно зі ст. 212, 651 Цивільного кодексу України у разі порушення Клієнтом будь-якого із зобов'язань, передбачених цим Договором, Банк на свій розсуд, починаючи з 91-го дня порушення будь-якого із зобов'язань, має право змінити умови цих Умов, встановивши інший термін повернення кредиту. При цьому Банк направляє Клієнту письмове повідомлення із зазначенням терміну повернення кредиту. У разі непогашення Клієнтом заборгованості за цими Умовами у строк, зазначений у повідомленні, вся заборгованість, починаючи з наступного дня дати, зазначеної у повідомленні, вважається простроченою. У разі погашення заборгованості в період до закінчення 30 днів (включно) з моменту порушення будь-якого із зобов'язань, кінцевим терміном повернення кредиту є дата, зазначена в заявці. Під датою виконання заявки сторони погодили дату зарахування кредитних коштів на поточний рахунок одержувача, зазначеного у заявці Клієнта. Клієнт погашає заборгованість по кредиту в розмірі, зазначеному в заявці Клієнта, в строк до 30 днів з дати виконання заявки. За користування кредитом в період з дати ініціювання Клієнтом заявки до дати виконання заявки Клієнт сплачує винагороду за надання фінансового інструменту в розмірі 4% річних (але не менш ніж 5 гривень) від розміру кредиту, зазначеного у черговій заявці Клієнта. Винагорода за надання фінансового інструменту сплачується Клієнтом в дату надання в Банк чергової заявки. У період з дати виконання заявки за рахунок кредитних коштів до 30.06.2014 року Клієнт за користування кредитом сплачує Банку відсотки в розмірі 28% річних, а починаючи з 01.07.2014 року Клієнт за користування кредитом сплачує Банку відсотки в розмірі 36% річних від суми заборгованості. У випадку зміни вартості кредитних ресурсів на ринку грошових ресурсів, зміни облікової ставки НБУ, зміни курсу гривні до іноземної валюти 1 групи класифікатору іноземних валют понад на 5 та більше процентів Сторони на дату укладення цього Договору, узгодили про збільшення розміру процентної ставки за користування кредитом. При цьому таке збільшення розміру процентів за користування кредитом не повинно перевищувати подвійного розміру процентної ставки, зазначеної в цьому пункті. Інформацію про розмір узгодженої зміненої процентної ставки за користування кредитом Банк розміщує для Клієнта одним з таких способів: в письмовій формі, через встановлені засоби електронного зв'язку Банку та Клієнта - системи клієнт-банк, Інтернет-клієнт-банк, «Приват24» , sms-повідомлення на останні відомі банку номери телефонів, наданих Банку при ідентифікації та актуалізації відомостей про Клієнта, або іншими засобами. Узгоджений Сторонами змінений розмір процентів за користування кредитом є чинним з моменту його розміщення способом, зазначеним в цьому пункті, якщо інша дата не визначена в інформації про зміну розміру процентів. У разі непогашення заборгованості Клієнтом за кредитом у строк до 30 днів, включно, на 31-й день - заборгованість по кредиту є простроченою. При цьому за користування кредитом Клієнт платить відсотки в розмірі 56 % річних від суми заборгованості. Вказаний в цьому пункті строк не може бути змінений згідно умов цього Договору. У разі якщо в дату виконання заявки або після неї, у клієнта на поточному рахунку недостатньо власних коштів - Клієнт доручає Банку в односторонньому порядку проводити списання коштів на погашення заборгованості як за рахунок власних коштів Клієнта, що надходять на всі поточні рахунки, відкриті в Банку, так і за рахунок невикористаних коштів по «кредитному ліміту на розрахунковому рахунку» , подальші взаємини за яким регулюються розділом 3.2.1 справжніх «Умов та Правил» . Інші істотні умови кредитування наведено в заявці.

Згідно з п. 3.2.2.11.2 Умов та Правил за послугою «Гарантовані платежі» цей договір в частині п. 3.2.2.9.4 цього Договору вступає в силу з моменту підписання цього Договору, в інших частинах - з моменту надання Клієнтом розрахункових документів на використання кредиту в рамках зазначених у них сум, і діє в обсязі перерахованих коштів до повного виконання зобов'язань сторонами за цим Договором. Отже в частині виконання зобов'язань сторонами умови договору є чинними і на момент розгляду справи судом.

Позивач в позові вказує, що на виконання умов укладеного Договору свої зобов'язання виконав належним чином своєчасним проведенням Гарантованих платежів ініційованих клієнтом, втім прострочена заборгованість по рахунку відповідача з'явилася 17.04.2014 року і не була погашена в момент, коли останній не здійснив внесення чергового платежу на рахунок погашення заборгованості. При цьому зазначає, що рішенням Господарського суду Запорізької області від 23.11.2015 року у справі № 908/5136/15 були задоволені позовні вимоги ПАТ «КБ «Приватбанк» про примусове стягнення заборгованості за вказаним договором.

Втім у зв'язку з невиконанням відповідачем належним чином зобов'язань за договором № б/н від 22.11.2013 року станом на 08.04.2016 року заборгованість становить 31209,45 грн і складається з заборгованості за кредитом в сумі 9178,49 грн, заборгованості за відсотками в сумі 10529,77 грн та пені в сумі 11501,19 грн.

Разом з тим вказує, що з відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стало відомо, що Приватне підприємство «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» перебуває в стані припинення, у зв'язку з чим 11.04.2016 року позивачем було направлено голові ліквідаційної комісії ПП «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» заяву з кредиторськими вимогами № б/н від 11.04.2016 року. Однак, на момент звернення з позовною заявою до суду жодної відповіді від ліквідаційної комісії ПП «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» не надійшло, що свідчить про протиправне ухилення ліквідаційної комісії відповідача від виконання обов'язку щодо визнання вимог позивача до проміжного ліквідаційного балансу для їх подальшого задоволення за рахунок коштів та майна особи, яка ліквідується.

Господарський суд Запорізької області в рішенні від 02.08.2016 по справі № 908/1514/16 дійшов висновку про часткове задоволення позову, а саме: в частині зобов'язання відповідача включити до проміжного ліквідаційного балансу кредиторські вимоги позивача у розмірі, встановленому у рішенні Господарського суду Запорізької області від 02.08.2016 у справі № 908/5136/15, а саме: основний борг у розмірі 9178,49 грн, 7103,14 грн заборгованості по процентам за користування кредитними коштами за період з 17.04.2014 по 12.08.2015, 6046,77 грн пені за період з 17.11.2014 по 12.08.2015.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог включити до проміжного ліквідаційного балансу 3426,63 грн заборгованості за відсотками, нарахованими за період з 13.08.2015 по 08.04.2016, та 5454,42 грн пені Господарський суд Запорізької області в рішенні від 02.08.2016 виходив з того, що при розгляді даної справи не досліджувалося питання господарських операцій між позивачем та відповідачем, наявність заборгованості та її розмір, а тому, нараховані позивачем проценти та пеня у вказаних розмірах, є спірною сумою, яка може бути задоволена судом у випадку звернення з позовом про її стягнення.

Донецький апеляційний господарський суд, переглядаючи в апеляційному порядку рішення Господарського суду Запорізької області від 02.08.2016, у постанові від 27.09.2016 погодився із висновком останнього про часткове задоволення позову, проте, як вбачається з мотивувальної частини постанови, з інших підстав, ніж місцевий господарський суд. Так, суд апеляційної інстанції дослідив наданий позивачем до позовної заяви розрахунок, зокрема, процентів, нарахованих на суму заборгованості у розмірі 3426,63 грн за період з 13.08.2015 по 08.04.2016 та пеню у розмірі 6046,77 грн за період з 17.11.2014 по 12.08.2015, та прийшов до висновку, що позивачем в установленому законом порядку, зокрема, Законом України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні , не доведено належними первинними документами наявності вказаної заборгованості зі сплати процентів за зазначений період та пені.

Постановою Вищого господарського суду України від 01.03.2017 рішення Господарського суду Запорізької області від 02.08.2016 та постанову Донецького апеляційного господарського суду від 27.09.2016 скасовано в частині відмови у задоволенні позовних вимог включити до проміжного ліквідаційного балансу 3426,63 грн заборгованості за відсотками, нарахованими за період з 13.08.2015 по 08.04.2016 та 5454,42 грн пені та направлено на новий розгляд до Господарського суду Запорізької області.

Проаналізувавши фактичні обставини справи, оцінивши представлені докази, суд вважає, що позовні вимоги в частині зобов'язання включити до проміжного ліквідаційного балансу 3426,63 грн заборгованість за відсотками, нарахованими за період з 13.08.2015 по 08.04.2016 та 5454,42 грн пені підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

За своєю правовою природою Договір банківського обслуговування б/н від 22.11.2013 року в частині встановлення та обслуговування кредитного ліміту, є кредитним договором, згідно якого, за приписами ст. 1054 ЦК України, банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.

Згідно зі статтею 627 ЦК України та відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Відповідно до статті 629 вказаного Кодексу, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно зі ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Частинами 5, 6 ст. 105 ЦК України строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Відповідно до ч. 8 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Згідно з ч. 3 ст. 112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилось після ліквідації юридичної особи. Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичною особи, що ліквідується, вважаються погашеними.

Судом встановлено, що позивачем дотримано строки на звернення до суду із відповідним позовом про зобов'язання включити його кредиторські вимоги до проміжного ліквідаційного балансу, які (кредиторські вимоги) складаються як і з основної суми заборгованості по кредиту, так і процентів, нарахованих на кредит та пені.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст. 509 Цивільного кодексу України).

Так, відповідно до ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом.

За умовами ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 598 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.

За приписами статті 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Чинне законодавство не пов'язує припинення зобов'язання з постановленням судового рішення чи відкриттям виконавчого провадження щодо його примусового виконання, а наявність судових актів про стягнення заборгованості не припиняє грошових зобов'язань боржника та не виключає його відповідальності за порушення строків розрахунків. Крім того, норми законодавства не обмежують права кредитора звернутися до суду за захистом свого права, якщо грошове зобов'язання не виконується й після вирішення судом питання про стягнення основного боргу.

Рішення суду про стягнення заборгованості саме по собі не породжує цивільні права та обов'язки, та є засобом примусового виконання існуючого у відповідача обов'язку, що виник з договору, відтак, ухвалення судом рішення про стягнення з боржника заборгованості не змінює строків виконання грошових зобов'язань, встановлених у договорі, та критерії визнання таких зобов'язань належним чином виконаними. Кошти боржник має сплатити за час прострочення по день надходження коштів на рахунок кредитора, оскільки саме в цей день припинилось порушення майнових прав та інтересів кредитора, а боржник є таким, що виконав грошові зобов'язання за договором належним чином, і це зобов'язання відповідно до ст. 599 ЦК України припинилося внаслідок його виконання (аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України у своїй постанові від 04.07.2011 у справі № 13/210/10).

Враховуючи встановлений факт наявності у відповідача перед позивачем основної заборгованості за Договором, зважаючи на відсутність доказів погашення цієї заборгованості, приймаючи до уваги положення Умов та Правил надання банківських послуг (розділи 3.2.2.9., 3.2.2.10.), якими встановлено порядок нарахування відсотків за користування кредитом та пені за порушення зобов'язань, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог в частині зобов'язання визнати кредиторські вимоги та включити до проміжного ліквідаційного балансу Приватного підприємства "Свіфт інтернашонал імпорт та експорт" заборгованість по відсотках та пені за період з 13.08.2015 по 08.04.2016.

Крім того, на виконання вимог суду позивачем було надано для долучення до справи банківські виписки за рахунками щодо нарахування процентів, пені за період з 13.08.2015 по 08.04.2016, належним чином засвідчені копії яких наявні в матеріалах справи, а також розрахунок заборгованості за період з 13.08.2015 по 08.04.2016.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок, суд дійшов висновку, що він є обґрунтованим, позовні вимоги в частині зобов'язання визнати кредиторські вимоги та включити до проміжного ліквідаційного балансу Приватного підприємства "Свіфт інтернашонал імпорт та експорт" заборгованість 3426,63 грн по відсотках та 5454,42 грн пені за період з 13.08.2015 по 08.04.2016 є законними та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, судові витрати по сплаті судового збору за подачу позову до суду в розмірі 392,13 грн (пропорційно до позовних вимог, що є предметом нового розгляду по даній справі), подання апеляційної та касаційної скарг покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 22, 33, 34, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до Приватного підприємства «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» про стягнення суми задовольнити у повному обсязі.

2. Зобов'язати Приватне підприємство «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» (69069, м. Запоріжжя, вул. Стасова, буд. 59, код ЄДРПОУ 37835068) в особі ліквідаційної комісії визнати кредиторські вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, код ЄДРПОУ 14360570) у розмірі 3426,63 грн заборгованості за відсотками, нарахованими за період з 13.08.2015 по 08.04.2016, та 5454,42 грн пені та включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу.

3. Стягнути з Приватного підприємства «Свіфт інтернашонал імпорт та експорт» (69069, м. Запоріжжя, вул. Стасова, буд. 59, код ЄДРПОУ 37835068) на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» , 49094 (м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, код ЄДРПОУ 14360570) витрати зі сплати судового збору в сумі 392 (триста дев'яносто два) грн 13 коп. за звернення із позовною заявою до суду, 1515 (одна тисяча п'ятсот п'ятнадцять) грн 80 коп. за подання апеляційної скарги та 1653 (одна тисяча шістсот п'ятдесят три) грн 60 коп. за подання касаційної скарги. Видати наказ.

Повне рішення оформлено і підписано у відповідності до вимог ст. ст. 84, 85 ГПК України "20" квітня 2017 р.

Суддя Н.Г.Зінченко

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення18.04.2017
Оприлюднено25.04.2017
Номер документу66081045
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/1514/16

Судовий наказ від 10.05.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Рішення від 18.04.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 14.03.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Постанова від 01.03.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Барицька T.Л.

Ухвала від 06.02.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Барицька T.Л.

Ухвала від 29.11.2016

Господарське

Вищий господарський суд України

Попікова O.B.

Постанова від 27.09.2016

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Дучал Н.М.

Ухвала від 01.09.2016

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Дучал Н.М.

Рішення від 02.08.2016

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

Ухвала від 21.07.2016

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні