Єдиний унікальний номер 1-255/2012
Номер провадження 1/2408/264/12
ПОСТАНОВА
13.02.2015 року.Першотравневий районний суд м.Чернівці
в складі:
головуючої судді: ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
за участю прокурора ОСОБА_3
адвокатів ОСОБА_4 , ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Чернівці кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364-1, 366 ч.2, 358 ч.4, 209 ч.3, 212 ч.3, 365-1 ч.2 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Органом досудового слідства ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364, ст.27 ч.2 ст.366, 358 ч.4, 209 ч.3, 212 ч.3, 365-1 ч.2 КК України.
Під час розгляду вказаної кримінальної справи по суті, прокурор заявив клопотання про призначення повторної судово-економічної експертизи.
Своє клопотання мотивував тим, що висновок судово-економічної експертизи, проведеної 31.10.2014 року судовими експертами ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , на його думку, є неповним та не досить ясним. Вважає, що при проведенні дослідження, експертом не взято до уваги ряд письмових матеріалів кримінальної справи, які мають суттєве значення, а на деякі поставлені питання (№5) експерт взагалі не надав відповіді. Крім того, вказує, що у наданих на поставлені запитання відповідях, експерти не завжди обґрунтовували та вмотивовували висновки, яких вони дійшли. Вказані обставини свідчать про неповноту висновку судово-економічної експертизи, у зв`язку з чим, на його думку, по справі слід призначити додаткову експертизу, проведення якої доручити НДЕКЦ при УМВС України в Чернівецькій області.
Підсудний ОСОБА_6 та його захисники адвокати ОСОБА_4 , ОСОБА_5 заперечували щодо призначення експертизи, посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість. Вважають, що в такий спосіб прокурор намагається здобути хоча б якісь докази обвинувачення та затягнути розгляд справи.
Заслухавши думку учасників процесу з приводу заявленого клопотання, суд вважає, що у його задоволенні слід відмовити виходячи з наступних підстав:
Так, згідно вимог ст.65 КПК України (в ред.1960р.) доказами в кримінальній справі є всякі фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган дізнання, слідчий і суд встановлюють наявність або відсутність суспільно небезпечного діяння, винність особи, яка вчинила це діяння, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 64 цього ж Кодексу передбачено, що при провадженні досудового слідства, дізнання і розгляді кримінальної справи в суді підлягають доказуванню: подія злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину); винність обвинуваченого у вчиненні злочину і мотиви злочину тощо.
Варто зазначити, що Закон регламентує рівність прав сторін у судовому розгляді. Зокрема, ст.16-1 КПК України передбачено, що прокурор, підсудний, його захисник чи законний представник, потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їх представники беруть участь у судовому засіданні як сторони і користуються рівними правами і свободою у наданні доказів, їх дослідженні та доведенні їх переконливості перед судом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, створює необхідні умови для виконання сторонами їх процесуальних обов`язків і здійснення наданих їм прав.
Так, судом за клопотанням захисників підсудного ОСОБА_6 було призначено судово-економічну експертизу.
В подальшому, за клопотанням прокурора, по справі було призначено повторну судово-економічну експертизу, на вирішення якої судом були поставлені саме ті запитання, які запропонував прокурор.
Таким чином, судом з метою захисту прав та інтересів всіх учасників процесу, виходячи із принципу рівності та диспозитивності, призначалася експертиза як за клопотанням підсудного ОСОБА_6 , так і за клопотанням прокурора.
Згідно вимог ч.4 ст.75 КПК України висновок експерта для особи, яка провадить дізнання, слідчого прокурора і суду не є обов`язковим, і виходячи зі змісту ст.67 КПК, буде оцінюватися в сукупності з іншими доказами, які були зібрані в ході досудового слідства та під час судового розгляду.
Також суд вважає за необхідне зауважити, що інкриміновані ОСОБА_6 діяння не відносяться до категорії злочинів, за якими нормами закону передбачене обов`язкове призначення експертизи (ст.76 КПК).
Отже, на думку суду, підстав для задоволення клопотання прокурора про призначення додаткової судово-економічної експертизи немає.
Керуючись ст.2,16-1,64,65,74,296,310 КПК України (в ред.1960р.), суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання прокурора відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці ОСОБА_9
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 66304118 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Британчук Володимир Васильович
Кримінальне
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Вольська-Тонієвич О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні