Ухвала
від 06.06.2017 по справі 903/409/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"06" червня 2017 р. Справа № 903/409/17

за позовом Першого заступника керівника Луцької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації, Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області

до відповідача 1: Підприємства "Спортивний комплекс ФСТ "Динамо" Волинської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України

відповідача 2: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про зобов'язання звільнити приміщення

Суддя: Філатова С.Т.

за участю представників:

від Волинської обласної державної адміністрації: Боярський О.В., дов. від 13.10.2016р. №6332/58/2-16

від Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку: Ковальова В.М., дов. від 02.06.2017р. №148/1-11

від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області: Зміян М.В., дов. від 02.02.2017р. №9

від Підприємства "Спортивний комплекс ФСТ "Динамо" Волинської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України: Авраменко В.Г., дов. від 06.06.2017р. №26, Цехош А.М., дов. від 06.06.2017р. №27

від ФОП ОСОБА_1: ОСОБА_7, дов. від 22.05.2017р.

в судовому засіданні взяв участь прокурор відділу прокуратури Волинської області Климюк Н.В.

Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу роз'яснено право відводу судді. Відводу судді не заявлено. В судовому засіданні прокурору та учасникам судового процесу згідно ст.ст. 22, 29 ГПК України роз'яснено процесуальні права та обов'язки сторін.

СУТЬ СПОРУ:

Перший заступник керівника Луцької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації, Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області звернулось з позовом до Підприємства "Спортивний комплекс ФСТ "Динамо" Волинської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про зобов'язання ФОП ОСОБА_1 звільнити приміщення площею 194,3 кв.м. за адресою АДРЕСА_1 та повернути його за актом прийому-передачі Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку.

Позовні вимоги обґрунтовані таким:

Відповідно до Закону України "Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації" приміщення Синагоги по АДРЕСА_1 відноситься до переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

Згідно постанови Ради Міністрів УРСР від 06.09.1979р. №442 "Про доповнення списку пам'яток містобудування і архітектури Української PCP, що перебувають під охороною держави" пам'ятка "Синагога" (1629 рік, охоронний номер 1008) включена до списку пам'яток, що перебувають під охороною держави, тому є пам'яткою архітектури та містобудування національного значення.

Також, Перелік пам'яток містобудування та архітектури Волинської області, що не підлягають приватизації, до якого входить зазначена пам'ятка, погоджено Волинською обласною радою та Волинською обласною державною адміністрацією у вересні 2002 року.

Власником пам'ятки архітектури та містобудування національного значення "Синагога" є держава.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Волинської обласної ради народних депутатів №198 від 24.06.1985р. та рішення виконавчого комітету Луцької міської ради народних депутатів №65 від 09.02.1989р. зазначена будівля знаходиться на балансі Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку.

Крім того, приміщення Синагоги знаходиться на балансі заповідника відповідно до розпорядження голови Волинської ОДА від 22.08.2016р. №370 "Про передачу на баланс пам'ятки архітектури - Синагоги" та акту прийому-передачі №1 від 11.10.2016р.

Відповідно до проведеного працівниками адміністрації заповідника обстеження встановлено, що на даний час пам'ятку фактично використовують Громадська організація "Волинська обласна організація ФСТ "Динамо" України" та спортклуб "Інтер-атлетика".

Встановлено, що охоронно-орендним договором від 25.11.1985р. пам'ятку архітектури та містобудування національного значення Синагогу заповідником передано в користування Громадській організації "Волинська обласна організація ФСТ "Динамо" України", строком оренди з 01.01.1985р. до дати розірвання договору.

В подальшому, на підставі наказу управління культури Волинської ОДА від 26.02.2014р. №23 між управлінням культури Луцької міської ради та Волинською обласною організацією ФСТ "Динамо" України 11.04.2016р. укладено охоронний договір № 1008-архіт.

Незважаючи на те, що користування пам'яткою та її охорона здійснюється Громадською організацією "Волинська обласна організація ФСТ "Динамо" України", 01.06.2015р. між Підприємством "Спортивний комплекс ФСТ "Динамо" (орендодавець) та ФОП ОСОБА_1 (орендар) укладено договір оренди приміщення, відповідно до п.1.1 орендодавець передав, а орендар прийняв у строкове платне користування нежитлове приміщення загальною площею 194,3 кв.м., що розташоване за адресою АДРЕСА_1

Строк дії даного договору з 01.06.2015 по 01.06.2020 включно.

Незважаючи на вимоги п.7 охоронно-орендного договору від 25.11.1985 року, яким зобов'язано орендаря не проводити ніяких переобладнань, як зовні, так і всередині пам'ятки, без спеціального дозволу заповідника, сторони договору від 01.06.2015р. у п.1.2 передбачили переобладнання приміщення (проведення ремонтно-оздоблювальних робіт: заміни електропроводки, будівництва двох роздягалень з туалетами та душовими кабінами (з встановленням приладів внутрішнього обліку вентиляції та кондиціонування (з встановленням приладів внутрішнього обліку використання електроенергії).

Встановлено, що спірний договір оренди пам'ятки національного значення нотаріально не посвідчений та не зареєстрований у встановленому законом порядку, що підтверджується відсутністю відповідного запису в Реєстрі речових прав на нерухоме майно та відміткою на самому договорі оренди.

Таким чином, договір оренди приміщення від 01.06.2015р. є неукладеним в силу положень вищевказаних норм та означає відсутність юридичних підстав для виникнення правовідносин для сторін на підставі договору оренди, в тому числі підстав для користування відповідачем частиною державного майна загальною площею 194,3 кв.м., що розташоване за адресою АДРЕСА_1

За таких підстав відповідач ФОП ОСОБА_1 зобов'язана звільнити та повернути приміщення пам'ятки, розташоване за адресою: АДРЕСА_1

Згідно інформації Волинської обласної державної адміністрації, 28.12.2016р. укладено охоронний договір на пам'ятку архітектури національного значення "Синагога" між органом охорони - управлінням культури Волинської ОДА та балансоутримувачем Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку. Даний договір перебуває на погодженні у Міністерстві культури України.

У зв'язку з тим, що користувач пам'ятки допустив порушення, які призвели до незаконної передачі пам'ятки в оренду, а також те, що укладено новий охоронний договір пам'ятки з балансоутримувачем, передачу вказаного майна необхідно здійснити на користь Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку.

Порушення інтересів держави у даному випадку полягає у тому, що приміщення, яке незаконно передано в оренду, є пам'яткою національного значення, перебуває під охороною держави, має особливий порядок передачі його в оренду. Крім того, незважаючи на заборону відповідачу проводити переобладнання як зовні, так і всередині пам'ятки, без спеціального дозволу, у приміщенні пам'ятки проведено відповідні роботи з метою використання її спортклубом, чим втрачається її культурно-історична цінність.

В той же час, посадові особи Волинської ОДА, які здійснюють контроль за збереженням і раціональним використанням державного майна, охороною пам'яток історії та культури, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області, які здійснюють контроль та розпорядження об'єктами державної власності, а також Адміністрація Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку, як балансоутримувач пам'ятки національного значення, не вживають жодних заходів для усунення виявлених порушень впродовж тривалого часу.

Ухвалою суду від 17.05.2017р. порушено провадження у справі. Зобов'язано подати суду: прокурора, Адміністрацію Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку: докази перебування спірного приміщення на балансі; уточнити адресу, за якою знаходиться приміщення; Відповідача 1: статут (положення); пояснення (обґрунтовані доводи та заперечення) по суті позовних вимог, оригінал та належним чином завірену копію договору оренди приміщення з ФОП ОСОБА_1; відповідача 2: пояснення (обґрунтовані доводи та заперечення) по суті позовних вимог.

На виконання вимог ухвали суду ФСТ Динамо Україна у клопотанні від 24.05.2017р. №113 повідомило, що громадська організація Волинська обласна організація ФСТ Динамо України є засновником підприємства Спортивний комплекс Динамо .

Між Підприємством Спортивний комплекс Динамо та ФОП ОСОБА_1 був укладений договір оренди приміщення від 01.06.2015 року на приміщення площею 194,3 кв.м. на термін до 01.06.2020 року. Дане орендоване приміщення знаходиться в будівлі Синагога по АДРЕСА_1, яке на даний час підприємству не підпорядковане.

Згідно розпорядження Волинської облдержадміністрації від 22.08.2016 р. № 370 та акту приймання-передачі від 11.10.2016 р. № 1 приміщення Синагоги було передане на баланс Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку.

Згідно наказу ФСТ Динамо України від 24.10.2016 р. № 63 та наказу Волинської обласної організації ФСТ Динамо України від 26.12.2016 р. № 30 о/с підприємство Спортивний комплекс ФСТ Динамо призупинило свою діяльність з 01 січня 2017 р.

Відповідно до вищевикладеного, було розірвано договір оренди приміщення від 01.06.2015 р. в односторонньому порядку з 01 січня 2017р., про що було повідомлено ФОП ОСОБА_1 листом від 29.12.2016 р. №29.

До клопотання долучив копії листа № 29 від 29.12.2016 р., адресованого ФОП ОСОБА_1, про розірвання договору оренди приміщення від 01.06.2016р. в односторонньому порядку з 01.01.2017р.; розпорядження Волинської обласної держадміністрації №370 від 22.08.2016 р. Про передачу на баланс пам'ятки архітектури - Синагоги (кін. XIVст. - 1629р.) у АДРЕСА_1 акту прийняття-передачі №1 від 11.10.2016 р., підписаного адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку та Управлінням культури Волинської облдержадміністрації; наказу ФСТ Динамо Україна № 63 від 24.10.2016 р. Про призупинення діяльності підприємств, створених територіальними організаціями, з 01.01.2017р. ; наказу Волинської обласної організації ФСТ Динамо Україна № 30 о/с від 26.12.2016 р. Про призупинення діяльності підприємства Спортивний комплекс ФСТ Динамо ; статуту Підприємства Спортивний комплекс ФСТ Динамо , затверджений протоколом засідання президії Волинської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства Динамо України, протокол №5 від 29.02.2000р.; договору оренди приміщення від 01 червня 2015 року, укладеного між підприємством Спортивний комплекс ФСТ Динамо та ФОП ОСОБА_1

На виконання вимог ухвали прокурор в підтвердження факту перебування приміщення пам'ятки національного значення Синагоги на балансі Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку клопотанням від 23.05.2017р. №33-1889вих.17 долучив до матеріалів справи рішення виконавчого комітету Волинської обласної РНД від 24.08.1985р. №198 Про затвердження Положення про історико-культурний заповідник у м. Луцьку , рішення виконавчого комітету Луцької міської ради РНД від 09.02.1989р. №65 Про реєстрацію будинків, які знаходяться на балансі підприємств, установ, організацій м. Луцька , розпорядження Волинської обласної держадміністрації №370 від 22.08.2016 р. Про передачу на баланс пам'ятки архітектури - Синагоги (кін. XIVст. - 1629р.) у АДРЕСА_1 , акт прийняття-передачі №1 від 11.10.2016 р., підписаного адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку та Управлінням культури Волинської облдержадміністрації, охоронний договір на памятку культурної спадщини від 28.12.2016р. №41/Лц, укладеного між Управління культури Волинської обласної держадміністрації та Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку.

Прокурор повідомив, що зазначена пам'ятка на даний час знаходиться по АДРЕСА_1 Докази в підтвердження не зазначив та не долучив.

У судовому засіданні 06.06.2017р. представник відповідача заявив усне клопотання про відкладення розгляду спору для підготовки обґрунтованих заперечень у зв'язку з обізнаністю про справу лише 06.06.2017р.

Прокурор та представники позивачів клопотання заперечили. Представники відповідача 1 клопотання підтримали.

Суд, розглянувши усне клопотання відповідачів про відкладення розгляду справи, ухвалив відхилити останнє у зв'язку з необґрунтованістю.

Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.

Суд зауважує, що відповідач 2 ФОП ОСОБА_1 ухвалу про порушення провадження у справі отримав 20.0.2017р., що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №4301034843907; відповідач 1 підприємство "Спортивний комплекс ФСТ "Динамо" Волинської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України - 22.05.2017р., що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №4301034843893.

Водночас, з метою повного та всебічного з'ясування всіх обставин по справі, зважаючи на подання додаткових доказів у судовому засіданні, неподання витребуваних доказів, необхідність витребування нових доказів, господарський суд, керуючись п.п. 2, 3 ст. 77 ГПК України, вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

Господарський суд, керуючись ст. 65, п. п. 2, 3 ст.77, ст.86 ГПК України, -

ухвалив:

1. Розгляд справи відкласти на 20.06.2017р. на 14:00 год.

2. Представити суду:

2.1. Прокурору: докази в підтвердження адреси знаходження (зміни назви вулиці та нумерації) пам'ятки Синагоги.

2.2. Волинській обласній державній адміністрації: лист Головного управління містобудування, архітектури та ЖКГ Волинської облдержадміністрації від 24.09.2012р. №2702/1.1.3 про взяття на баланс пам'ятки архітектури Синагоги; розпорядження Волинської облдержадміністрації №321 від 19.09.2006р. Про балансову приналежність пам'яток містобудування та архітектури області .

2.3. Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку: оригінал охоронно-орендного договору від 25.11.1985р. з додатками: актом технічного стану пам'ятки, інвентарним описом майна; підстави зняття пам'ятки з обліку; облікову картку пам'ятки, паспорт пам'ятки, матеріали технічної інвентаризації на час передачі в користування пам'ятки, зазначити користувача пам'ятки на даний час; додатки до охоронного договору на пам'ятку культурної спадщини від 28.12.2016р. №41/Лц.

2.4. Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Волинській області: обґрунтовані пояснення по суті позовних вимог.

2.5. Підприємству "Спортивний комплекс ФСТ "Динамо" Волинської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України: правові підстави знаходження пам'ятки на балансі підприємства та правові підстави використання пам'ятки (договір тощо); докази надіслання (вручення) відповідачу 2 листа №29 від 29.12.2016р.; технічний паспорт на будівлю по АДРЕСА_1, акт технічного стану пам'ятки (додаток до охоронно-орендного договору від 25.11.1985р); лист Головного управління містобудування, архітектури та ЖКГ Волинської облдержадміністрації від 24.09.2012р. №2702/1.1.3, зазначений у наказі Волинської обласної організації ФСТ "Динамо" України від 23.11.2012р. №53-к "Про взяття на баланс пам'ятки архітектури Синагоги".

2.6. ФОП ОСОБА_1: пояснення (обґрунтовані доводи та заперечення) по суті позовних вимог; правові підстави використання пам'ятки (договір тощо), докази повернення пам'ятки (акт).

3.На підставі ст. 65 ГПК України надіслати запит в Управління містобудування та архітектури Луцької міської ради (43025, м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 35) про надання інформації про приміщення, які знаходяться за адресами АДРЕСА_1; докази перейменування АДРЕСА_1 - пам'ятка Синагога.

Прокурор та сторони про наступне судове засідання повідомлені під розписку у судовому засіданні.

У разі неподання витребуваних судом доказів спір буде розглянутий за наявними матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.

Суддя С.Т. Філатова

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення06.06.2017
Оприлюднено13.06.2017
Номер документу66960263
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/409/17

Судовий наказ від 30.10.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

Судовий наказ від 18.10.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

Судовий наказ від 18.10.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

Постанова від 04.10.2017

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 05.10.2017

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 06.09.2017

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 09.08.2017

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Бучинська Г.Б.

Рішення від 17.07.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

Ухвала від 20.06.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

Ухвала від 06.06.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні