Ухвала
від 24.02.2014 по справі 2-212/2011
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

cправа № 2-212/2011

У Х В А Л А

24 лютого 2014 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Ліуш А. І., розглянувши подання державного виконавця Залізничного відділу ДВС ЛМУЮ про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1, -

В С Т А Н О В И В:

головний державний виконавець Залізничного відділу ДВС ЛМУЮ ОСОБА_2 звернувся до суду з поданням, в якому просив тимчасово обмежити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в праві виїзду за межі України, до виконання нею своїх зобов'язань по виконанню виконавчого провадження з примусового виконання виконавчих листів № 2-212/2011 від 25 січня 2013 року, виданий Залізничним районним судом м. Львова про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 та ОСОБА_4, заборгованості в розмірі 70650,50 грн., оскільки боржником вказане рішення суду не виконується, просить суд обмежити її у праві виїзду за межі України.

Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду, зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон. Окрім того факт ухилення від виконання зобов'язань має підтверджуватись сукупністю доказів, які державний виконавець зазначає у поданні. До подання державного виконавця ставляться такі ж вимоги, що й до позовної заяви згідно статей 119, 120 ЦПК України.

У відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, на яку покликається позивач. Так, звертаючись до суду із поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, державному виконавцю необхідно було зазначити докази, на які він покликається для обґрунтування законних підстав застосування такого заходу. Як вбачається з матеріалів справи, суду не надано та в матеріалах справи відсутні докази того, що боржник має можливість та намір виїхати за кордон. Крім цього, покликаючись на те, що боржнику надавався строк для добровільного виконання рішення суду, він був належно повідомлений про це, та те, що ОСОБА_1 ухиляється від виконання даного рішення суду, державному виконавцю необхідно було зазначити докази на підтвердження таких покликань. Тому, з огляду на те, що даний захід передбачає суттєве обмеження конституційного права особи, передбаченого ст. 33 Конституції України, а саме свободи пересування, вільного вибору місця проживання, права вільно залишати територію України, обов'язком державного виконавця є обґрунтування необхідності обмеження особи в такому його праві.

Крім цього, згідно вимог ст. 120 ЦПК України до подання необхідно було додати копії всіх документів, але державним виконавцем не надано копій документів, необхідних для всіх осіб, які братимуть участь у розгляді даного подання.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст.121 ЦПК України суддя залишає позовну заяву без руху, якщо така подана без дотримання вимог, викладених у ст. 119, 120 ЦПК України.

Виходячи з наведеного та враховуючи, що подання не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України, а саме не зазначено доказів того, що боржник має можливість та намір виїхати за кордон, ухиляється від виконання рішення суду та не додано копій документів, необхідних для всіх осіб, які братимуть участь у розгляді даного подання, а тому подання головного державного виконавця Залізничного відділу ДВС ЛМУЮ ОСОБА_2 слід залишити без руху.

Керуючись ст.ст. 119, 121, 377-1 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

подання державного виконавця Залізничного відділу ДВС ЛМУЮ про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 - залишити без руху.

Державний виконавець має право протягом строку, який не перевищує п'яти днів усунути недоліки подання. Якщо державний виконавець усуне зазначені недоліки подання у визначений ухвалою строк, воно вважатиметься поданим в день первісного його подання до суду. Інакше таке буде вважатись неподаним і повернеться державному виконавцю.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/ ОСОБА_5

Копія вірна.

Суддя: Ліуш А.І.

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення24.02.2014
Оприлюднено15.06.2017
Номер документу67073714
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-212/2011

Ухвала від 09.10.2019

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Гедз Б. М.

Ухвала від 18.09.2019

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Гедз Б. М.

Рішення від 14.01.2011

Цивільне

Ленінський районний суд м. Миколаєва

Крамаренко Т. В.

Ухвала від 24.02.2014

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Ліуш А. І.

Рішення від 14.06.2011

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Вжещ С. І.

Ухвала від 02.06.2011

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Вжещ С. І.

Ухвала від 15.10.2012

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Марчук В. С.

Ухвала від 15.10.2012

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Марчук В. С.

Рішення від 18.07.2011

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Радзівіл А. Г.

Ухвала від 28.08.2015

Цивільне

Новоселицький районний суд Чернівецької області

Ляху Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні