СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа № 760/10622/17

Провадження № 1-кс/760/9889/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 липня 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., при секретарі Цісельській А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в м. Києві клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_1 - адвоката Плахотнюка Олександра Андрійовича про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №52017000000000320 від 13.05. 2017 року,

в с т а н о в и в :

До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_1 - адвоката Плахотнюка О.А. про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №52017000000000320 від 13.05. 2017 року, а саме до інформації з каналів зв'язку оператора мобільного зв'язку ПрАТ Київстар (03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 53) стосовно номера мобільного телефону НОМЕР_1, який перебував у користуванні ОСОБА_3, а саме щодо вхідних та вихідних дзвінків, а також отриманих на надісланих текстових повідомлень по вказаному номеру з прив'язкою до базових станцій за період часу з 01.09.2016 року по день розгляду клопотання, а також вхідних та вихідних дзвінків по вказаному номеру з нульовою тривалістю за період часу з 01.09.2016 року по день розгляду клопотання.

Захисник у судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити, посилаючись на викладені у ньому обставини.

Представник ПрАТ Київстар у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення захисника, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

Частиною 1 статті 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Статтею 93 КПК України передбачено, що збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом..

Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Ініціювання стороною захисту, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, проведення слідчих (розшукових) дій здійснюється шляхом подання слідчому, прокурору відповідних клопотань, які розглядаються в порядку, передбаченому статтею 220 цього Кодексу. Постанова слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій може бути оскаржена слідчому судді.

Згідно п. 19 ч. 1 ст. 3 КПК України підозрюваний та його захисник є сторонами кримінального провадження.

Разом з цим, відповідно до п. 8, п. 9, п. 12 ч. 3 ст. 42 КПК України збирати і подавати слідчому, прокурору, слідчому судді докази, брати участь у проведенні процесуальних дій, заявляти клопотання про проведення процесуальних дій, про забезпечення безпеки щодо себе, членів своєї сім'ї, близьких родичів, майна, житла тощо.

Захисник користується процесуальними правами підозрюваного, обвинуваченого, захист якого він здійснює, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо підозрюваним, обвинуваченим і не може бути доручена захиснику, з моменту надання документів, передбачених статтею 50 цього Кодексу, слідчому, прокурору, слідчому судді, суду (ч. 4 ст. 46 КПК України).

Зміст указаних норм свідчить про те, що підозрюваний та його захисник під час досудового розслідування не мають самостійного права на звернення до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до документів, а реалізують свої права шляхом звернення з відповідним клопотанням про проведення слідчих дій до слідчого чи прокурора.

Відповідно до п. 5, 6 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинно міститись значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Разом з тим, клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, виходить за межі предмету доказування у кримінальному провадженні, не містить даних щодо використання отриманих відомостей як доказів у кримінальному провадженні, захисником не доведена неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя вважає, що у задоволенні вказаного клопотання необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 369-372 КПК України, суд -

у х в а л и в :

У задоволенні клопотання відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Оголошення повного тексту ухвали - 14 липня 2017 року о 13 годині 50 хвилин.

Слідчий суддя Л.І. Кізюн

Дата ухвалення рішення 12.07.2017
Оприлюднено 15.07.2017

Судовий реєстр по справі 760/10622/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 18.07.2017 Апеляційний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 12.07.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 12.07.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 22.06.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 22.06.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 22.06.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 22.06.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 760/10622/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону