ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13.07.2017 Справа № 904/4623/17
За позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк", м. Дніпро
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Дніпровська міська рада, м. Дніпро
про зобов'язання включити вимоги до проміжного ліквідаційного балансу
Головуючий колегії, суддя: Євстигнеєва Н.М.
Суддя: Рудовська І.А.
Суддя: Рудь І.А.
Представники:
Від позивача: не з'явився
Від відповідача: не з'явився
Від третьої особи: Коробов І.О., довіреність №7/10-2556 від 28 грудня 2016 року, головний спеціаліст відділу захисту інтересів територіальної громади міста Дніпра
С У Т Ь С П О Р У :
Публічне акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" звернулося до господарського суду із позовом, яким просить:
- зобов'язати Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційне підприємство №3" Дніпропетровської міської ради в особі голови ліквідаційної комісії, включити до проміжного ліквідаційного балансу грошові вимоги Публічного акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" у загальному розмірі 76 914,78 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 28 лютого 2013 року КП "Житлово-експлуатаційне підприємство №3" ДМР була підписана заява про відкриття поточного рахунку та картки зі зразками підписів і відбитка печатки, а також заява про приєднання до умов та правил надання банківських послуг згідно якої КП "Житлово-експлуатаційне підприємство №3" ДМР приєдналось до "Умов та правил надання банківських послуг", тарифів банку, що розміщенні в мережі Інтернет, які разом із заявою складають договір банківського обслуговування.
На підставі заяви про відкриття поточного рахунку КП "Житлово-експлуатаційне підприємство №3" ДМР було відкрито поточний рахунок та встановлено кредитний ліміт.
Взяті на себе зобов'язання КП "Житлово-експлуатаційне підприємство №3" ДМР не виконало, у зв'язку з чим станом на 06.02.2017 у нього за договором (послугою "Кредитний ліміт") нараховується заборгованість в сумі 76 914,78 грн., з яких: заборгованість за кредитом у розмірі 17 855,16 грн.; заборгованість по відсоткам за кредитом у розмірі 23 802,91 грн.; комісія у розмірі 5 010,50 грн.; штрафні санкції (пеня) у розмірі 30 246,21грн.
Ухвалою господарського суду від 19.04.2017 до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача було залучено Дніпровську міську раду.
04 травня 2017 року третя особа подала до господарського суду клопотання про незастосування процедури банкрутства та припинення провадження по справі мотивоване тим, що рішенням ДМР від 29.02.2012 № 47/21 "Про затвердження Переліку підприємств комунальної власності територіальної громади міста, до яких не застосовується положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вирішено не застосовувати положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", які наводяться у додатку цього рішення, серед яких є - КП "Житлово-експлуатаційне підприємство №3" ДМР.
Таким чином, до КП "Житлово-експлуатаційне підприємство №3" ДМР не може бути застосовано процедуру банкрутства за наявності вказаного рішення міської ради, і провадження по справі підлягає припиненню.
Клопотання залишено на розгляді суду.
15 травня 2017 року до господарського суду надійшов відзив Дніпровської міської ради мотивований тим, що Рішенням ДМР від 25.12.2013 №27/45 "Про проведення реорганізації комунальних житлово-експлуатаційних підприємств" вирішено припинити діяльність перелічених комунальних підприємств, зокрема, КП "Житлово-експлуатаційне підприємство №3" ДМР, шляхом приєднання до КП "Житлово-експлуатаційне підприємство №9" ДМР.
Пунктом 1.1. рішення ДМР від 29.01.2014 №11/47 "Про внесення змін до рішення міської ради 25.12.2013 №27/45 "Про проведення реорганізації комунальних житлово-експлуатаційних підприємств" вирішено змінити підприємство до якого приєднати відповідача до КП "Житлово-експлуатаційне підприємство №9" ДМР, пунктом 1.6. цього ж рішення визначено, що вимоги кредиторів перелічених підприємств, зокрема, відповідача, приймаються протягом двох місяців з дня опублікування в друкованих засобах масової інформації відомостей про припинення діяльності підприємства.
Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Таким чином, заявлення грошових вимог після спливу відповідного строку з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи є незаконними.
У судовому засіданні 07.06.2017 представником позивача надані пояснення мотивовані тим, що основним документом, який складається під час реорганізації підприємств, є передавальний акт або розподільний баланс (передавальний акт складається у разі злиття чи приєднання підприємств, розподільний - при поділі чи виділені).
Після об'єднання підприємств складається фінансова звітність кожним підприємством (індивідуальна) та материнським - за групу підприємств (консолідована), відповідно до "Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 19 "Об'єднання підприємств" затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 07 липня 1999 року №163.
Тобто, права та обов'язки реорганізованого підприємства в обов'язковому порядку повинні були вноситися до передавального балансу, що відповідає чинному законодавству.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 07 червня 2017 року призначено розгляд справи № 904/4623/17 колегією у складі трьох суддів.
Протоколом автоматичного визначення складу колегії суддів від 07 червня 2017 року визначено склад колегії у складі трьох суддів: головуючий суддя Євстигнеєва Н. М., судді - Рудовська І.А., Рудь І.А.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 07 червня 2017 року прийнято справу №904/4623/17 до провадження в колегіальному складі, справу призначено до розгляду в засіданні на 13.07.2017.
Позивач та відповідач у судове засідання призначене для розгляду справи не з'явилися, явку повноважних представників не забезпечили, про день, час, місце розгляду справи повідомлені належним чином.
У судовому засіданні 13 липня 2017 року представником Дніпровської міської надано додаткові усні пояснення. Так, 29 січня 2014 року Дніпропетровською міською радою було прийнято рішення №11/47 про внесення змін до рішення міської ради від 25.12.2013 №27/45 "Про проведення реорганізації комунальних житлово-експлуатаційних підприємств", вирішено припинити діяльність Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство №3" Дніпропетровської міської ради шляхом приєднання до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство №6" Дніпропетровської міської ради (а.с. 70 том 1).
Відповідно до частини 1 статті 24 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за наявністю достатніх підстав має право до прийняття рішення залучити за клопотанням сторони або за своєю ініціативою до участі у справі іншого відповідача.
Господарський суд, встановивши до прийняття рішення, що позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, може за згодою позивача, не припиняючи провадження у справі, допустити заміну первісного відповідача належним відповідачем.
З огляду на вищевикладене, суд вбачає підстави для залучення до участі у справі відповідача-2, Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційне підприємство №6" Дніпропетровської міської ради.
12 липня 2017 року від ПАТ КБ "Приватбанк" до господарського суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, мотивоване зайнятістю уповноваженого представника в іншому судовому процесі.
Третя особа проти задоволення клопотання не заперечує.
Клопотання про відкладення розгляду справи судом задоволено.
У зв'язку із залученням до участі у справі відповідача-2, витребування додаткових доказів, розгляд справи підлягає відкладенню.
Керуючись статтями 24, 65, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В:
1. Залучити до участі у справі в якості відповідача-2 - Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційне підприємство №6" Дніпропетровської міської ради (49050, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, проспект Гагаріна, будинок 137 А, ідентифікаційний код 32495326).
2. Розгляд справи відкласти у судове засідання на 01.08.2017 о 14:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Дніпропетровської області в кабінеті № 3-208 за адресою: м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.
3. До засідання подати:
Позивачу:
- направити на адресу відповідача-2 позовну заяву з додатками, надати суду докази направлення;
Відповідачу-2: відзив на позовну заяву, докази в його обґрунтування; правовстановлюючі документи.
Зобов'язати сторони направити своїх представників в судове засідання, надати їм відповідні довіреності, які будуть залучені до матеріалів справи.
Явка в судове засідання повноважних представників учасників судового процесу обов'язкова.
Роз'яснити сторонам, що згідно з п.5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, за не надіслання витребуваних господарським судом матеріалів, а також за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони стягується штраф до 1 700 грн.
Головуючий колегії, суддя Н.М. Євстигнеєва
Суддя І.А. Рудовська
Суддя І.А. Рудь
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2017 |
Оприлюднено | 17.07.2017 |
Номер документу | 67763080 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чимбар Любов Олексіївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чимбар Любов Олексіївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чимбар Любов Олексіївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Чимбар Любов Олексіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні