УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"02" серпня 2017 р. Справа № 906/367/17.
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді: Кудряшової Ю.В.
За позовом: ОСОБА_1
до Приватного підприємства "Кароля"
про стягнення вартості майна пропорційно частці у статутному капіталі та частки прибутку у 2013р. до моменту виключення
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача вартості майна пропорційно частці у статутному капіталі та частки прибутку у 2013 році до моменту виключення.
Ухвалою господарського суду від 13.06.2017 задоволено клопотання представника позивача ОСОБА_1 про призначення судово-економічної експертизи (вх. №02-44/557/17 від 13.06.2017), призначено судово-економічну експертизу у справі №906/367/17, проведення якої доручити судовому експерту - ОСОБА_2, на вирішення експерту поставити наступні питання:
1. Які майнові права та майно належали Приватному підприємству "Кароля" (ід. код 30983260) станом на 29 квітня 2008?
2. Якій сумі дорівнює частка власника Приватного підприємства "Кароля" (ід. код 30983260) - ОСОБА_1 у вартості чистих актів підприємства виходячи з її частки в статутному капіталі станом на 09.07.2013?
В послідуючому від судового експерта Забавської С.М. надійшло клопотання про погодження строку проведення експертизи в термін, більший ніж 90 календарних днів.
Щодо зазначеного клопотання, господарський суд зазначає наступне.
Пунктом 1.13 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень передбачено, що строк проведення експертизи встановлюється залежно від складності дослідження з урахуванням експертного навантаження фахівців керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) у межах:
10 календарних днів - щодо матеріалів з невеликою кількістю об'єктів та вирішуваних питань і простих за характером досліджень;
30 календарних днів - щодо матеріалів із середньою кількістю об'єктів та вирішуваних питань або середньої складності за характером досліджень;
60 календарних днів - щодо матеріалів з великою кількістю об'єктів та вирішуваних питань або складних за характером досліджень;
понад 60 календарних днів - щодо матеріалів із великою кількістю об'єктів та вирішуваних питань (більше десяти), виходячи з фактично необхідного для експерта часу або особливо складних за характером досліджень (досліджень з використанням криміналістичного обладнання (лазерного, оптичного, електронного), проведення експериментальних досліджень, застосування декількох методів);
понад 90 календарних днів - якщо експертиза є особливо складною чи багатооб'єктною, потребує вирішення більше десяти питань або вирішення питань, які потребують декількох досліджень, чи налічує понад п'ять томів матеріалів справи або є комплексною чи потребує залучення фахівців з інших установ (у тому числі судово-медичних), підприємств, організацій і не може бути виконана в зазначені строки.
Більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів.
Відповідно до абз. 1, 3 Постанови пленуму Вищого господарського суду України №4 від 23.03.2012 строки проведення експертних досліджень та порядок встановлення цих строків у залежності від складності дослідження та з урахуванням експертного навантаження передбачено підпунктом 1.13 пункту 1 Інструкції. Абзацом шостим зазначеного підпункту Інструкції передбачено можливість встановлення у виняткових випадках більшого (порівняно із загальними) розумного строку за письмовою домовленістю з органом (особою), який призначив експертизу. Оскільки процесуальним законом не передбачено форми такого погодження з боку суду, воно має здійснюватися (за наявності підстав для цього) шляхом винесення відповідної ухвали за результатами розгляду звернення експертної установи, - без поновлення провадження у справі і без повернення матеріалів справи із зазначеної установи, але, за необхідності, з викликом сторін для з'ясування їхньої думки з даного питання. При цьому необхідно враховувати, що відмова у погодженні запропонованого розумного строку проведення експертизи може потягти за собою наслідки, передбачені абзацом сьомим того ж підпункту Інструкції.
Клопотання судового експерта Забавської С.М. про погодження строку виконання експертизи в термін понад 3 місяці мотивоване значним поточним навантаженням експерта з виконання економічних експертиз різної категорії складності.
Враховуючи вищезазначені обставини, суд вважає за необхідне погодити строк виконання експертизи в термін понад 3 місяці.
Керуючись ст.ст. 79, 86 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання судового експерта про погодження строку виконання експертизи в термін понад 3 місяці та про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судово-економічної експертизи
3. Погодити строк виконання судово-економічної експертизи (призначеної ухвалою Господарського суду Житомирської області від 13.06.2017 у справі №906/367/17) що становитиме більше, ніж три місяці.
Суддя Кудряшова Ю.В.
Друк:
1 - в справу
2,3 - сторонам (рек.);
4 - ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) (рек. з повід.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2017 |
Оприлюднено | 03.08.2017 |
Номер документу | 68067544 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні