КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/4093/16
Суддя доповідач Кобаль М.І.
У Х В А Л А
14 вересня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Кобаль М.І., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сектору державної реєстрації Таращанської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2017 року в задоволенні зазначеного адміністративного позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою задовольнити позов в повному обсязі.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 189 КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Копію оскаржуваної постанови суду першої інстанції позивачем отримано 19.06.2017 року , що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с.169).
Відповідно до дати на штампі Укрпошти, апеляційна скарга була подана ОСОБА_1 - 12.09.2017 , тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Правовими положеннями ч. 2 ст. 186 КАС України передбачено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови .
Разом з апеляційною скаргою позивачем подано клопотання, в якому останній просить суд поновити строк на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції та звільнити останнього від сплати судового збору.
Між тим, належних та допустимих доказів поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.
Вказані недоліки можуть бути усунуті ОСОБА_1 шляхом подання суду апеляційної інстанції підтверджуючих документів подачі апеляційної скарги без пропущення строку на апеляційне оскарження, з моменту отримання оскаржуваної постанови (тобто з 19.06.2017), або обґрунтованого клопотання з зазначенням поважності причин пропуску такого строку.
Крім того, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України, а саме: до апеляційної скарги не доданий документ про сплату судового збору.
Питання, пов'язані із розміром ставок судового збору, порядком сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюються Законом України Про судовий збір від 08 липня 2011 року № 3674-VI (надалі за текстом - Закон № 3674-VI ).
Законом України від 22.05.2015 року № 484-VIII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору , внесено зміни до названого Закону, які набрали чинності 01 вересня 2015 року.
Зокрема, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору встановлюється в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Даний адміністративний позов подано в 2016 році.
Так, згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру встановлюється - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Законом України Про Державний бюджет України на 2016 рік мінімальну заробітну плату встановлено на 2016 рік у розмірі 1 378 грн.
Тобто, при поданні даної позовної заяви немайнового характеру, судовий збір становив - 551,20 грн. та був сплачений позивачем в повному обсязі (а.с.11).
Таким чином, судовий збір при поданні апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції сплачується у розмірі 110 % ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, та становить - 606,32 грн. (551,20 грн.*110% = 606,32 грн.).
В порушення вимог чинного законодавства України, скаржником до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Так, разом з апеляційною скаргою, скаржником подано клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Між тим, в порушення вимог статей 69-71 КАС України, апелянтом не надано належних та допустимих доказів неможливості сплати останнім судового збору, який передбачено чинним законодавством.
Крім того, питання щодо звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання апеляційної скарги вже розглядалось судом апеляційної інстанції, в результаті чого останньому було відмовлено.
Вказані недоліки можуть бути усунуті ОСОБА_1 шляхом подання до суду апеляційної інстанції оригіналу квитанції про сплату судового збору в повному обсязі, а саме: 606,32 грн., або обґрунтованого клопотання про звільнення від сплати судового збору в порядку передбаченому Законом України Про судовий збір .
Оскільки апеляційна скарга подана після закінчення строків, встановлених ст. 186 КАС України, вона підлягає залишенню без руху.
Згідно приписам ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 160, 186, 189, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу громадянина ОСОБА_1 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2017 року - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків - тридцять днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Роз'яснити апелянту, що у випадку не виконання вимог ухвали у встановлений строк апеляційна скарга буде повернена.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.І. Кобаль
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2017 |
Оприлюднено | 14.09.2017 |
Номер документу | 68851086 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Кобаль М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні