Ухвала
від 31.10.2017 по справі 635/5576/17
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/5576/17

Провадження по справі № 2/635/3177/2017

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2017 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді - Бобко Т.В.,

секретар судового засідання - Браварець К.В.

розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Селянського (Фермерського) господарства Явір про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-

В с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду із позовом, який в подальшому уточнив, та остаточно просить визнати за ним право власності на частку в статутному капіталі Селянського (Фермерського) господарства Явір в розмірі 100% в порядку спадкування за законом; визнати за ним право власності на земельну ділянку для ведення селянського (фермерського) господарства розміром 50,0 га, посвідченого державним актом на право постійного користування землею № 000254, в порядку спадкування за законом.

В окремій заяві позивач просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони Головному управлінню Держгеокадастру у Харківській області та іншим державним органам вчиняти дії щодо відчуження будь-яким способом або зміну користувачів земельної ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства розміром 50,0 га, посвідченого державним актом на право постійного користування землею № 000254, виданим на ім'я ОСОБА_2 та зареєстрованим в книзі записів державних актів на право користування землею за №333. В обґрунтування заяви посилався на те, що позовні вимоги безпосередньо пов'язані з визнанням прав на зазначену земельну ділянку, вирішення даної справи займе тривалий час, а невжиття заходів забезпечення позову зробить неможливим виконання рішення суду по даній справі. З метою запобігання подальшої зміни власників або користувачів зазначеної земельної ділянки, оскільки їх зміна призведе до неможливим виконання рішення суду, що в подальшому потягне порушення законних прав позивача, вважає за необхідне вжити заходи забезпечення позову у спосіб, зазначений вище.

Відповідно до ч.1 ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Враховуючи, що розгляд справи відбувався у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, перевіривши матеріали справи, вважає заяву позивача про вжиття заходів забезпечення позову такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Ч. 1 ст. 152 ЦПК України встановлені види забезпечення позову, зокрема заборона вчиняти певні дії.

Згідно роз'яснень, що містяться у п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Таким чином, невжиття заходів забезпечення позову не повинно мати наслідком заподіяння шкоди позивачу, а вжиття таких заходів не повинно мати наслідком заподіяння шкоди заінтересованим особам. Однією з підстав задоволення заяви про забезпечення позову є спроможна вірогідність повідомлених обставин, що можуть перешкодити виконанню судового рішення. Тобто, підстави для забезпечення позову є оціночними та враховуються судом в залежності до конкретного випадку.

Заходи щодо забезпечення позову мають застосовуватися відповідно до їх мети, з урахуванням безпосереднього зв'язку між предметом позову та заявою про забезпечення позову.

Враховуючи ту обставину, що невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду в разі його задоволення, а також те, що земельна ділянка для ведення селянського (фермерського) господарства розміром 50,0 га, посвідченого державним актом на право постійного користування землею № 000254, виданим на ім'я ОСОБА_2, померлої 17 березня 2003 року, зареєстрованим в книзі записів державних актів на право користування землею за №333, є предметом спору, крім того, позивачем заявлені вимоги щодо визнання за ним право власності на зазначену земельну ділянку в порядку спадкування за законом, виходячи з принципу обов'язковості рішень суду, передбаченого ст. 124 Конституції України та ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також з метою недопущення порушення прав осіб, які беруть участь у справі, враховуючи, що між сторонами дійсно виник спір, суд прийшов до висновку та вважає за необхідне задовольнити заяву про забезпечення позову шляхом накладення заборони відчуження на зазначене майно.

Керуючись ст.ст. 151, 152, 153, 197 ЦПК України, суд-

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Селянського (Фермерського) господарства Явір про визнання права власності в порядку спадкування за законом - задовольнити.

Заборонити вчиняти дії щодо відчуження будь-яким способом або зміну користувачів земельної ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства розміром 50,0 га, посвідченого державним актом на право постійного користування землею № 000254, виданим на ім'я ОСОБА_2, та зареєстрованим в книзі записів державних актів на право користування землею за №333

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Строк пред'явлення до виконання - три роки.

Стягувач: ОСОБА_1, проживає: Україна, 61000, АДРЕСА_1

Боржник : Селянське (Фермерське) господарство Явір (ЄДРПОУ 31422536), адреса: Україна, 62431, Харківська область, Харківський район, с.Вільхівка

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення31.10.2017
Оприлюднено06.11.2017
Номер документу69933012
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/5576/17

Ухвала від 22.05.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Ухвала від 18.03.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Ухвала від 21.12.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Ухвала від 31.10.2018

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Бобко Т. В.

Ухвала від 16.10.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Штелик Світлана Павлівна

Постанова від 03.08.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Сащенко І. С.

Постанова від 31.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Сащенко І. С.

Ухвала від 04.07.2018

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Бобко Т. В.

Ухвала від 23.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Сащенко І. С.

Ухвала від 06.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Сащенко І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні