ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2017 року Справа № 911/831/17
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючогоМачульського Г.М. (доповідач), суддівХодаківської І.П., Бакуліної С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю "ФРАМ КО" на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 22.06.2017 у справі№911/831/17 Господарського судуКиївської області за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Феліцата Україна" доТовариства з обмеженою відповідальністю "ФРАМ КО" простягнення суми,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Феліцата Україна" (далі - позивач), звернувшись в суд з позовом, уточнивши свої вимоги, просило стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ФРАМ КО" (далі - відповідач) 231 507,30 грн. заборгованості, 24 589,05 грн. пені, 2624,60 грн. три відсотки річних, 9 834,15 грн. інфляційних втрат. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання умов договору позивач поставив відповідачу товар, який останній не оплатив його, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість у відповідній сумі.
Відповідач у травні 2017 звернувся до Господарського суду Київської області з зустрічною позовною заявою, в якій просив визнати недійсним договір купівлі-продажу від 01.01.2015 № 01-01/15.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 23.05.2017 (суддя Бабкіна В.М.), залишеною без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 22.06.2017 (колегія суддів у складі: головуючий суддя Михальська Ю.Б., судді Отрюх Б.В., Тищенко А.І.), відмовлено в прийнятті зустрічної позовної заяви.
У касаційній скарзі відповідач просить скасувати вказані судові рішення та передати зустрічний позов до суду першої інстанції для спільного розгляду з первісним позовом, посилаючись на порушення судами норм процесуального права.
Учасники судового процесу відповідно до приписів статті 111 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) належним чином повідомлялися про день, час і місце розгляду касаційної скарги, однак не використали наданого законом процесуального права на участь своїх представників у судовому засіданні, що не перешкоджає розгляду касаційної скарги.
Переглянувши у касаційному порядку судові рішення, колегія суддів Вищого господарського суду України, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, виходить з наступного.
Апеляційний господарський суд, погодившись із висновками місцевого господарського суду, залишаючи вказану ухвалу суду першої інстанції без змін виходив з того, що підставою для відмови в прийнятті зустрічної позовної заяви є те, що відповідач подав її після початку розгляду справи по суті, що є порушенням приписів статті 60 ГПК України.
У касаційній скарзі, як на підставу для скасування судових рішень, відповідач посилається на те, що статтею 63 ГПК України не передбачено повернення без розгляду зустрічної позовної заяви у випадку звернення з такою заявою після початку розгляду справи по суті.
Підстави для скасування постанови суду апеляційної інстанції відсутні виходячи із наступного.
Згідно з частиною першою статті 60 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним.
Отже право на подачу зустрічного позову для спільного розгляду з первісним відповідач має лише до початку розгляду господарським судом справи по суті, а тому після початку такого розгляду відповідач таке право втрачає.
Апеляційним судом встановлено, що ухвалою суду першої інстанції від 24.03.2017 прийнято до розгляду первісну позовну заяву та порушено провадження у даній справі, призначено її до розгляду на 13.04.2017.
Також судом апеляційної інстанції встановлено, що суд першої інстанції розпочав розгляд справи по суті і після цього відповідач звернувся із зустрічним позовом.
У касаційній скарзі відповідач не заперечував цих обставин.
Доводи, викладені у касаційній скарзі, щодо порушення судами приписів статті 63 ГПК України, є безпідставними, оскільки дана норма не застосовується судом у випадку подання зустрічної позовної заяви після початку розгляду справи по суті.
Керуючись ст.ст. 111 5 , 111 7 , 111 9 п.1, 111 11 , 111 13 Господарського процесуального кодексу України,
П О С Т А Н О В И В:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ФРАМ КО" залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.06.2017 у справі Господарського суду Київської області №911/831/17, залишити без змін.
Головуючий суддя Г.М. Мачульський
Судді І.П. Ходаківська
С.В. Бакуліна
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2017 |
Оприлюднено | 12.11.2017 |
Номер документу | 70163862 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Мачульський Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні