Ухвала
від 12.12.2017 по справі 372/1422/17
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/1422/17

Провадження 1-кс-1029/17

ухвала

Іменем України

12 грудня 2017 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання слідчого Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся до суду із клопотанням, в якому просив накласти арешт на майно у кримінальному провадженні № 12016110230001572, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.11.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 355 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 10.11.2016 року до СВ Обухівського ВП, надійшли матеріали з приводу заяви ОСОБА_3 про те, що 04.11.2016 року, близько 11 години, невідомі особи, погрожуючи застосуванням фізичної розправи, змусили ОСОБА_3 підписати офіційний документ.

10.11.2016 року відомості про вказане кримінальне правопорушення-злочин, було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016110230001572 , за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 355 КК України.

Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_3 показав, що невідомі особи погрожуючи йому фізичною розправою заставили підписати документи, серед яких були протоколи засновників, заява про вихід із ПП «Родинний сад», договір купівлі-продажу його частини ПП «Родинний сад», касові ордера на 172 тисячі гривень в якості погашення підприємством заборгованості перед ним, та заяву про те, що він не має ніяких претензій до ПП «Родинний сад» до ДВС. Після чого вони направились до приватного нотаріуса Обухівського нотаріального округу Київської області ОСОБА_4 , де поставив свій підпис на заяві про вихід зі складу засновників.

Відповідно до детальної інформаційної довідки про юридичну особу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на даний час засновником ПП «Родинний Сад» (код ЄДРПОУ 35445388), місцезнаходження якого за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, будинок 12, являється ОСОБА_5 . Статутний капітал ПП «Родинний Сад» складає 2000000 гривень. При цьому керівником та підписантом ПП «Родинний Сад», являється ОСОБА_6 .

Відповідно до протоколу (рішення) № 31/10-2016 зборів засновників ПП «Родинний Сад» від 31.10.2016, ОСОБА_3 було надано згоду на продаж належної йому частки у розмірі 50% частку у статутному капіталі (корпоративні права) ПП «Родинний Сад», що в грошовому вимірі становить 1000000 гривень.

Відповідно до договору купівлі-продажу части у статутному капіталі ( корпоративних прав ) ПП «Родинний Сад» від 09.03.2017 року, ОСОБА_6 передав за плату у власність ОСОБА_5 , частку у статутному капіталі ( корпоративні права) ПП «Родинний Сад», що становить 50 % від загального статутного капіталу ПП «Родинний Сад», тобто 1000000 гривень.

Додатково допитаний в якості потерпілого ОСОБА_3 показав, що йому надано для ознайомлення копії матеріалів реєстраційної справи ПП «Родинний Сад» в якій міститься протокол зборів засновників ПП «Родинний Сад» від 31.10.20196 року № 31/10-2016, реєстр присутніх на зборах засновників ПП «Родинний Сад» від 04.11.2016, він взагалі не підписував та на документі від його імені виконано підпис, який робив не він, протокол ( рішення ) від 04.11.2016 року № 04/11-2016 зборів засновників ПП «Родинний Сад», яких не було та з присутнім на зборах ОСОБА_7 з яким було укладено договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ПП «Родинний Сад» від 31.10.2016, взагалі не знайомий, нотаріальну заяву від 04.11.2016, № 1823, підписав під тиском ОСОБА_6 та інших невідомих осіб.

Окрім цього, в ході досудового розслідування потерпілим ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження №12016110230001572, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 листопада 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.2 ст. 355 КК України, було заявлено цивільний позов до ОСОБА_6 з метою відшкодування матеріальної шкоди в сумі 1000000 гривень.

Відповідно до ст.. 127 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, а також за його згодою будь-яка інша фізична чи юридична особа має право на будь-якій стадії кримінального провадження відшкодувати шкоду, завдану потерпілому, територіальній громаді, державі внаслідок кримінального правопорушення. Шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні. Шкода, завдана потерпілому внаслідок кримінального правопорушення, компенсується йому за рахунок Державного бюджету України у випадках та в порядку, передбачених законом.

Відповідно до ст. 131 КПК України з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, зокрема як арешт майна.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

При розслідуванні кримінального провадження, з метою збереження речових доказів, виникла необхідність у накладенні арешту на корпоративні права зазначених осіб, шляхом заборони державним реєстраторам відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Головного територіального управління юстиції, вчиняти будь-які дії, пов`язані з державною реєстрацією та внесенням змін до установчих документів зазначеного товариства.

Іншим способом, окрім як накласти арешт на корпоративні права зазначених осіб, та заборонити державним реєстраторам відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Головного територіального управління юстиції, вчиняти будь-які дії, пов`язані з державною реєстрацією та внесенням змін до установчих документів зазначеного підприємства, неможливо забезпечити збереження речових доказів, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни засновників ПП «Родинний Сад» (код ЄДРПОУ 35445388), що призведе до втрати статутних фондів, сформованих за рахунок коштів, набутих кримінально протиправним шляхом.

Враховуючи вищевикладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження та досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного злочину та запобігання можливості здійснити приховування, зникнення, втрати, використання, реалізації, передачі, відчуження вказаного майна, наявна необхідність у накладенні арешту на майно ПП «Родинний Сад» (код ЄДРПОУ 35445388), а саме : частки у статутному капіталі (корпоративні права) ПП «Родинний Сад», що становить 50 % від загального статутного капіталу ПП «Родинний Сад», тобто 1 000 000 гривень.

На розгляд клопотання слідчий не з`явився, подав заяву до суду про розгляд клопотання за його відсутності, та просив задовольнити його.

Згідно норми ч. 1ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши матеріали справи приходжу до наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Вважаю доводи клопотання про наявність підстав для накладення арешту не обґрунтованими і безпідставними.

Так, у наданих слідчому судді доказах відсутні будь-які відомості про те, що майно (корпоративні права) визнані речовим доказом у цьому кримінальному провадженні. Будь-яких доказів на підтвердження відомостей про те, що відповідне майно (корпоративні права) мають ознаки, передбачені ст. ст. 98, 170 КПК України слідчому судді не подано.

Слід визнати необґрунтованими вимоги клопотання про накладення арешту на корпоративні права, оскільки надані слідчому судді докази належності таких прав певній особі не є допустимими, а відповідні вмотивування слідчого не є переконливими. Також слід врахувати неприпустимість свавільного втручання суду у здійснення підприємницької діяльності ПП «Родинний Сад», яке не має у цьому кримінальному провадженні будь-якого процесуального статусу.

Крім того, у клопотанні не зазначено вартості корпоративних прав, а у матеріалах справи відсутні достатні відомості для висновку про співмірність заходів забезпечення кримінального провадження із межами цивільного позову у кримінальному провадженні.

За таких обставин, вважаю клопотання таким, що не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 167, 170, 174 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання слідчого Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про арешт майна у кримінальному провадженні № 12016110230001572 відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення12.12.2017
Оприлюднено10.03.2023
Номер документу70960288
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —372/1422/17

Ухвала від 08.09.2021

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 08.09.2021

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 05.08.2020

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Кравченко М. В.

Ухвала від 15.06.2020

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Балацька Галина Олександрівна

Ухвала від 13.07.2020

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 18.06.2020

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 18.06.2020

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 12.05.2020

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 10.02.2020

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Слива Юрій Михайлович

Ухвала від 10.02.2020

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Юрдига Ольга Степанівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні