У Х В А Л А
про відкладення розгляду адміністративної справи
20 грудня 2017 року справа № 823/1045/17
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
секретар судового засідання - Попельнуха Ю.І.,
за участю представників:
позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
відповідача - не з'явився,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом обслуговуючого кооперативу «Парус» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування рішення,
встановив:
Обслуговуючий кооператив «Парус» (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Перемоги, 28) подав позов, в якому просить визнати неправомірною та скасувати постанову головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області ОСОБА_3 № 21/1023-5.5/626 від 21 червня 2017 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Судове засідання призначене на 20 грудня 2017 року о 10 год. 00 хв.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, однак відомостей про вручення відповідачеві повідомлення про дату, час і місце судового засідання немає.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання.
За вказаних обставин суд дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду справи.
Окрім того, у судовому засіданні представники позивача зазначили, що справа має ознаки незначної складності, а тому має розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з пунктом 7 частини 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що дана справа не відноситься до справ, які можуть бути розглянуті виключно за правилами загального позовного провадження, тому пропонує відповідачеві подати заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Також, відповідно до частини 4 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, відповідач має право визнати позов повністю або частково, подати відзив на позовну заяву.
Статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до частин 1, 2 статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Враховуючи, що згідно із Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII Кодекс адміністративного судочинства викладено у новій редакції, яка діє з 15.12.2017, а провадження у адміністративній справі відкрите ухвалою від 29.11.2017, суд задля збереження прав та обов'язків учасників справи, передбачених статтею 44 Кодексу адміністративного судочинства України, пропонує відповідачеві в разі не визнання адміністративного позову надіслати у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали: до суду - відзив на позовну заяву і всі докази, що підтверджують фактичні обставини; позивачеві - копію відзиву та доданих до нього документів.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 162, 173, 205, 241, 243, 248, 256, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ухвалив:
Розгляд адміністративної справи відкласти.
Судове засідання призначити на 19 січня 2018 року о 10 год. 00 хв. в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 117.
Запропонувати відповідачеві в разі не визнання адміністративного позову, надіслати у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкладення розгляду адміністративної справи: до суду - відзив на позовну заяву і всі докази, що підтверджують фактичні обставини; позивачеві - копію відзиву та доданих до нього документів.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Запропонувати відповідачеві в разі заперечення щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, надіслати у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкладення розгляду адміністративної справи заяву із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з частиною 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та не може бути оскаржена.
Суддя В.О. Гаврилюк
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2017 |
Оприлюднено | 22.12.2017 |
Номер документу | 71147843 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Шелест Світлана Богданівна
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.О. Гаврилюк
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні