Рішення
від 13.12.2017 по справі 606/969/17
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

606/969/17

Рішення

Іменем України

13 грудня 2017 року м. Теребовля Теребовлянський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Малярчука В.В.

при секретарі Зіньковській Н.Д.

розглянувши письмово у судовому засіданні у залі суду м. Теребовля цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації, третя особа приватне підприємство "Гарт Плюс", про визнання права власності на земельну ділянку, -

встановив:

ОСОБА_1П звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації, про визнання права власності на земельну ділянку 1.1276 га, кадастровий номер НОМЕР_1 : 01: 001 : 1521 . В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що на підставі договору купівлі-продажу від 23.12.2005 року Приватне підприємство "Гарт Плюс" набуло право власності на нежитлову будівлю (цех по виготовленню скла, що знаходиться в с.Конопківка Теребовлянського району Тернопільської області) по вул. Коновальця, 25 на земельній ділянці площею 1.1276 га, кадастровий номер НОМЕР_1 : 01: 001 : 1521. На час укладення договору земельна ділянка належала ПАП Надзбруччя , власником якого був він. Підприємство припинило свою діяльність. Враховуючи ту обставину, що на момент припинення ПАП Надзбруччя право власності на спірну земельну ділянку було незаконно зареєстровано за державою в особі ОСОБА_2 ОДА, а за відсутності розпорядження обумовлена земельна ділянка залишилась би у власності ПАП Надзбруччя , то він, як власник ПАП Надзбруччя , мав би одержати відповідну земельну ділянку у власність при ліквідації вказаного підприємства . А тому позивач просить позов задоволити, зсилаючись на мотиви наведені у позові .

Позивач подав до суду заяву про слухання справи у його відсутності позов підтримує виходячи з мотивів вказаних у ньому.

Представник відповідача ОСОБА_2 обласної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, однак подав до суду заяву про слухання справи у його відсутності, позовні вимоги не визнав та заперечив проти їх задоволення, у зв'язку із необгрунтованістю та безпідставністю позову .

Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Рішенням Теребовлянського районного суду від 04.11.2010р. у справі №2-767/2010 встановлено, що ПАП "Надзбруччя" є правонаступником сільськогосподарського товариства власників земельних і майнових паїв "Надзбруччя", яке в свою чергу стало правонаступником колгоспу "Надзбруччя .

Відповідно до постанови Господарського суду Тернопільської області від 22.01.2013 року справа № 11/Б - 921/1444/2013 Приватне агропромислове підприємство "Надзбруччя", с. Конопківка, Теребовлянського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код 03782204 визнано банкрутом, а також судом встановлено що відповідно до поданих кредитором документів, на праві власності за боржником нерухомого майна, земельних ділянок не зареєстровано .

Як вбачається із ухвали Господарського суду Тернопільської області від 09.04.2013 року справа № 11/Б - 921/1444/2013 Приватне агропромислове підприємство "Надзбруччя", с. Конопківка, Теребовлянського району, Тернопільської області, ідентифікаційний код 03782204- ліквідовано як юридичну особу, а також з поданих ліквідатором в судове засідання документів вбачається, що у банкрута відсутні будь-які активи (майно, кошти) для погашення заборгованості перед кредиторами .

На підставі договору купівлі-продажу від 23.12.2005 року посвідченого приватним нотаріусом Теребовлянського районного нотаріального округу ОСОБА_3, Приватне підприємство "Гарт Плюс" набуло право власності на нежитлову будівлю (цех по виготовленню скла, що знаходиться в с.Конопківка по вул. Коновальця, 25 Теребовлянського району Тернопільської області)

Рішенням Господарського суду Тернопільської області від 01.03.2016 року по справі № 921/1171/15-г/ 4 , в частині визнання права власності за ПП "Гарт Плюс " на земельну ділянку для обслуговування викупленої нежитлової будівлі (цеху по виготовленню скла) площею 1.1276 га відмовлено, оскільки договором купівлі-продажу нерухомого майна від 23.12.2005р. розмір земельної ділянки для обслуговування викупленої будівлі не встановлено, і позивачем в установленому законом порядку не вчинено жодних дій для оформлення за собою такого права .

Згідно ч.1 ст. 82 Земельного Кодексу України юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;

б) внесення земельних ділянок її засновниками до статутного капіталу; в) прийняття спадщини; г) виникнення інших підстав, передбачених законом .

Відповідно до ч. 3 ст. 61 ЦПК України обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини .

Згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ - 6103700392017 , земельна ділянка площею 1.1276 га, кадастровий номер НОМЕР_1 : 01: 001 : 1521 належить на праві власності ОСОБА_2 обласній державній адміністрації на підставі Розпорядження ОСОБА_2 обласної державної адміністрації , орендарем даної земельної ділянки є ПП " Гарт - Плюс " .

В силу вимог ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, поданими відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з вимогами ст. ст. 10, 60 ЦПК України кожна сторона зобовязана довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до вимог ст. 152 Земельного кодексу України держава забезпечує громадянам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування: г) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.

Положеннями ст. 3 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів Позивачем не надано належних доказів на підтвердження його права власності земельною ділянкою площею 1,1276 га, у звязку з чим суд не може прийти до переконання про порушення його права

Відповідно до ст. 15 ЦК України особа має право на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було реальним.

Законодавець у частині 1 статті 16 Цивільного кодексу встановив, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а в частині 2 цієї ж статті визначив способи здійснення захисту цивільних прав та інтересів судом .

Право вибору способу судового захисту належить виключно позивачеві

Оскільки позивачем не доведено порушення його права на земельну ділянку, на якій розміщено на нежитлову будівлю (цех по виготовленню скла, що знаходиться в с.Конопківка вул. Коновальця, 25, Теребовлянського району Тернопільської області) , воно не підлягає судовому захисту .

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації, третя особа приватне підприємство "Гарт Плюс", про визнання права власності на земельну ділянку слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 4, 10, 11, 60, 212-215, 223, 294 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації, третя особа приватне підприємство "Гарт Плюс", про визнання права власності на земельну ділянку - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Тернопільської області через Теребовлянський районний суд.

Головуючий :

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення13.12.2017
Оприлюднено27.12.2017
Номер документу71238420
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —606/969/17

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 23.08.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 23.08.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 24.07.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Хома М. В.

Ухвала від 21.06.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Хома М. В.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Хома М. В.

Ухвала від 29.05.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Хома М. В.

Ухвала від 30.04.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Хома М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні