Справа № 2-з-23/11
УХВАЛА
04 квітня 2011 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Балан М.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернувся до Кілійського районного суду з позовною заявою до ОСОБА_3 про розподіл сумісно нажитого майна.
25.02.2011 року ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 було подано заяву про забезпечення позовних вимог, шляхом накладення арешту на майно, що належить ОСОБА_3 на праві власності і знаходиться у нього чи в інших осіб. Оскільки ОСОБА_3 з метою не відшкодовувати вартість частки майна ОСОБА_2 може переоформити своє майно, а саме: транспортний засіб - автомобіль ВАЗ -21063, 1988 року випуску, державний номер № НОМЕР_1, зареєстрований в РЕВ 5-го МРВ УДАЇ ГУМВС України в Одеській області.
Згідно до ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, що беруть участь у справі, може вжити заходи до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо неприйняття заходів забезпечення позову може ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову - забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог. Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб'єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків.
Судом встановлено, що між сторонами дійсно виникли спірні правовідносини, все зазначене дає підстави припускати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК України, позов забезпечується: накладенням арешту на майно, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Зважаючи на вищезазначене, керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про забезпечення позову.
Накласти арешт на майно, належне ОСОБА_3, а саме:
- транспортний засіб - автомобіль ВАЗ -21063, 1988 року випуску, державний номер № НОМЕР_1, зареєстрований в РЕВ 5-го МРВ УДАЇ ГУМВС України в Одеській області ( Технічний паспорт на автомобіль серії САЕ 144725 від 04.11.2010 року)
Копію ухвали для виконання направити відділу Державної виконавчої служби Кілійського районного управління юстиції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до частин 9, 10 ст. 153 ЦПК ухвала про забезпечення позову виконується негайно, а її оскарження, на відміну від ухвали про скасування цього забезпечення, не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Відповідно до ст. 21 Закону України Про виконавче провадження ухвалу може бути пред'явлено до виконання протягом трьох років з наступного дня після її постановлення.
Особи, винні в порушенні заходів забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_4
Суд | Кілійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2011 |
Оприлюднено | 12.01.2018 |
Номер документу | 71526542 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кілійський районний суд Одеської області
Балан М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні