ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
08.02.2018 Справа № 922/272/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Байбака О.І.
розглянувши матеріали позовної заяви у справі № 922/272/18
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Спейс Строй Інвест", м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новий Дім України", м. Рубіжне, Луганська обл. про розірвання договору
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Спейс Строй Інвест", м. Харків звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд розірвати договір підряду № 1 від 03.03.2017 р., укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Спейс Строй Інвест" (код за ЄДРПОУ 41068290) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Новий Дім України" (код за ЄДРПОУ 37218331).
Вищезазначені матеріали подані з порушенням ст. 162, ч. 1 ст. 164 та ч. 1 ст. 172 ГПК України.
Пунктом 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, подана позивачем позовна заява не містить відомостей про відсутність між сторонами спору з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, згідно з вимогами ч. 1, 5 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи.
Однак, як свідчать матеріали поданої позивачем позовної заяви, останнім в якості доказів направлення позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача, доказів сплати судового збору за подання позову та доказів наявності у представника позивача який підписав позов відповідних повноважень, надано суду копії опису вкладення, банківської квитанції, та довіреності, відповідність оригіналу яких жодним чином не засвідчена, що є порушенням вищевказаних положень закону, та унеможливлює їх прийняття в якості належних та допустимих доказів.
Крім того, статтею 4 Закону України "Про судовий збір", зокрема передбачено, що за подання до господарського суду позову немайнового характеру підлягає сплаті судовий збір в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з Законом України "Про держдавний бюджет на 2018 рік", розмір прожиткового мінімумум для працездатних станом на 01.01.2018 р. становить 1762 грн.
Оскільки предметом заявленого позивачвем позову є вимога немайнового характеру, за подання цього позову підлягає оплаті судовий збір в сумі 1762 грн.
Однак, як свідчить надана позивачем незасвідчена копія банківської квитанції від 10.01.2018 р., згідно з нею за подання позову сплачено судовий збір в сумі 1000 грн., тобто в недостатньому розмірі.
Згідно з вимогами статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
За таких обставин, подана позивачем позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Спейс Строй Інвест", м. Харків залишити без руху.
2. Надати позивачу триденний строк з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Визначити наступний спосіб усунення недоліків:
Позивачу надати суду:
- довідку про те, що в провадженні суду або іншого органу який розглядає господаські спори, відсутній (в т.ч. раніше не розглядався) спір між тими ж сторонами про той же предмет та з тих же підстав
- оригінали або належним чином засвідчені копії поштового чеку та опису вкладення, доданих до позовної заяви в якості доказів направлення копії позову та доданих до неї документів на адресу відповідача;
- оригінал або належним чином засвідчену копію банківської квитанції від 10.01.2018 р. на суму 1000 грн., доданої до позову на підтвердження факту сплати судового збору за подання цього позову;
- сплатити за подання позову додаткового 762 грн. судового збору, та надати суду відповідні докази (оригінал платіжного документа або належним чином засвідчену копію).
4. Попередити позивача про те, що згідно з п. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72092145 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні