Ухвала
від 21.02.2018 по справі 227/1056/17
ДОБРОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21.02.2018 227/1056/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2018 року м. Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецької області у складі :

головуючого судді Хоменко Д.Є.

за участю секретаря Малашко С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Герасенкова Д.В., про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспорта, -

ВСТАНОВИВ:

До Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшло подання начальника Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Герасенкова Д.В., про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України гр.ОСОБА_2, без вилучення паспорта.

Свої вимоги державний виконавець мотивував тим, що на виконанні у Добропільському МВ ДВС знаходиться виконавче провадження №54346994 з виконання виконавчого листа №227/1056/17 від 11.07.2017р., виданого Добропільським міськрайонним судом Донецької області, про стягнення з ОСОБА_2 на користь держави в особі відділу охорони здоров'я Добропільської міської ради заборгованість за договором №М998/2013 від 19.09.2013р. в розмірі 30000,00 грн. 20.07.2017р. державним виконавцем була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження. 17.01.2018р. на виклик державного виконавця, ОСОБА_2 не з'явилась, зі слів її батька боржниця виїхала до м.Донецьк на постійне місце проживання. Просять тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон без вилучення паспорту громадянку України ОСОБА_2, 29.01.1988р.н. до виконання зобов'язань за виконавчим провадженням.

Відповідно до ч.4 ст.441 ЦПК України, ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про необхідність відмови у задоволенні подання з огляду на наступне.

Судом встановлено, що на підставі виконавчого листа №227/1056/17 від 11.07.2017р., постановою старшого державного виконавця Добропільського МВ ДВС Корнієнко Ю.І. від 20.07.2017р. відкрито виконавче провадження про стягнення заборгованості на користь з ОСОБА_2 на користь держави в особі відділу охорони здоров'я Добропільської міської ради заборгованість у розмірі 30000,00 грн.

Відповідно до ч.1 ст.441 ЦПК України, тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення.

Пунктом 19 ч.3 ст.18 Закону України Про виконавче провадження , виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

Згідно зі ст.33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.

Відповідно до п.1 ст.2 Протоколу №4 до Конвенції, про захист прав людини і основоположних свобод, кожен, хто законно перебуває на території будь-якої держави, має право вільно пересуватися і вільно обирати місце проживання в межах цієї території.

Згідно до ч.ч. 1, 2 ст.313 ЦК України, фізична особа має право на свободу пересування. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, порядок вирішення спорів у цій сфері регулюється Законом України Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України , згідно п.5 ч.1 ст.6 якого, право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов'язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів

Із зазначеного витікає, що для тимчасового обмеження у праві виїзду громадянина України за кордон необхідна не тільки наявність невиконаних зобов'язання, але і ухилення від його виконання. Ухилення означає з об'єктивної сторони такі діяння (дії чи бездіяльність) особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею зазначених обов'язків.

Особа, яка має невиконані зобов'язання, не може вважатися винною в ухиленні, поки не буде доведено протилежне.

Подання державного виконавця мотивоване тим, що боржник не з'являється до відділу ДВС з питання виконання виконавчого провадження, а також зі слів батька поїхала до м.Донецьк на постійне місце проживання, про що в матеріалах справи мається відповідний акт від 30.01.2018р. До подання долучений виклик державного виконавця від 22.08.2017р. №21483 та 17.01.2018р. №14.24/22-1626.

Разом з тим, державним виконавцем не було надано до суду доказів, що підтверджують факт, щодо повідомлення боржника про відкриття провадження та виклику у відділ ДВС, ані доказів того, що боржник ухиляється від виконання зобов'язань за виконавчим провадженням. Державний виконавець посилається лише на факт наявності у боржника невиконаних зобов'язань, що само по собі не доводить факту ухилення від виконання покладених на нього зобов'язань.

Крім того відповідно до ч.4 ст.441 ЦПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України повинен подавати державний або приватний виконавець, яким відкрито відповідне виконавче провадження, у нашому випадку подання подав начальник відділу ДВС, що суперечить вимогам чинного законодавства.

Зважаючи на вищевикладені недоліки, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України гр.ОСОБА_2 без вилучення паспорта.

Керуючись ст.441 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні подання начальника Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Герасенкова Д.В., про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспорта - відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Д.Є.Хоменко

СудДобропільський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення21.02.2018
Оприлюднено26.02.2018
Номер документу72405299
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —227/1056/17

Ухвала від 09.12.2020

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Корнєєва В. В.

Ухвала від 24.09.2020

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Корнєєва В. В.

Ухвала від 01.09.2020

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Любчик В. М.

Ухвала від 27.05.2020

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Хандурін В. В.

Ухвала від 17.04.2020

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Хандурін В. В.

Ухвала від 23.02.2018

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Левченко А. М.

Ухвала від 21.02.2018

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Хоменко Д. Е.

Ухвала від 07.06.2017

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Мацишин Л. С.

Рішення від 23.05.2017

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Мацишин Л. С.

Ухвала від 20.04.2017

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Мацишин Л. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні