КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 826/13174/17
УХВАЛА
02 березня 2018 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Парінов А.Б., перевіривши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю Територіальне міжгосподарче об'єднання Ліко-Холдинг на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 грудня 2017 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Територіальне міжгосподарче об'єднання Ліко-Холдинг до Державної екологічної інспекції у м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга не відповідає встановленим вимогам з огляду на наступне.
30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) від 02 червня 2016 року №1401-VIII, яким Конституцію України доповнено статтею 131-І.
В силу положень частини третьої статті 131-І Конституції України винятково адвокат здійснює представництво в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Згідно абзацу 11 підпункту б пункту 16 частини другої Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) від 02 червня 2016 року №1401-VIII представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131 та статті 131-1 Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Подана від імені товариства з обмеженою відповідальністю Територіальне міжгосподарче об'єднання Ліко-Холдинг апеляційна скарга всупереч наведених норм підписана ОСОБА_1, представником за довіреністю № 34 від 30 січня 2018 року, у якій відсутні відомості про те, що представник є адвокатом, а також докази на підтвердження його повноважень.
Частиною 4 ст. 59 КАС України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи (ч. 6 цієї статті).
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 5 липня 2012 року N 5076-VI (надалі - Закон N 5076-VI) адвокатом може бути фізична особа, яка отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 названого Закону підставою для здійснення адвокатської діяльності є, зокрема, ордер або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката (ч. 2 цієї статті).
Положеннями ст. 17 Закону N 5076-VI визначено, що інформація про адвокатів, які набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні вноситься до Єдиного реєстру адвокатів України.
Таким чином, повноваження представника позивача, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру виданого на ведення справи в адміністративному суді. В той же час, доказом того, що адвокат має право на заняття адвокатською діяльністю є свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю та/або Витяг із Єдиного реєстру адвокатів.
Такі документи в матеріалах справи відсутні.
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання документів на підтвердження повноважень ОСОБА_1 на підписання апеляційної скарги від імені ТОВ Територіальне міжгосподарче об'єднання Ліко-Холдинг або апеляційної скарги, підписаної законним представником товариства.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якою вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту встановлюється строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 298, 299 КАС України, п. 12 Перехідних положень Закону № 2147-VIII, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю Територіальне між господарче об'єднання Ліко-Холдинг на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 грудня 2017 року залишити без руху та надати строк на усунення недоліків протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.Б. Парінов
Головуючий суддя Парінов А.Б.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2018 |
Оприлюднено | 03.03.2018 |
Номер документу | 72518485 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Коваленко Н.В.
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Коваленко Н.В.
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Парінов А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні