Верховний
Суд
УХВАЛА
12 березня 2018 року
м. Київ
справа № 6/160-3450
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Краснова Є.В. - головуючого, Мачульського Г.М., Кушніра І.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_3 на постанову Львівського апеляційного господарського суду у складі колегії суддів : Бойко С.М., Бонк Т.Б., Якімець Г.Г. від 14.06.2017 та ухвалу Господарського суду Тернопільської області суддя: Шумський І.П. від 27.04.2017 про відмову в відновленні строку подання скарги на дії державного виконавця та залишення скарги на дії державного виконавця без розгляду
за позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю "Літа-Холдинг" в особі Тернопільської філії ТОВ "Літа-Холдинг" до Приватного підприємця Іконнікова Володимира Павловича про стягнення 191 833, 63 грн,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 29.11.2017 звернувся із касаційною скаргою на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 14.06.2017 та ухвалу Господарського суду Тернопільської області від 27.04.2017.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.02.2018 справа передана на розгляд складу колегії суддів Касаційного господарського суду: Краснов Є.В.- головуючий, Мачульський Г.М., Кушнір І.В.
За приписами підпункту 11 пункту 1 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VІІІ, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не порушено на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
До касаційної скарги, яка подана повторно, додано клопотання про поновлення строку на подання касаційної скарги, оскільки первісна касаційна скарга була повернута ухвалою Вищого господарського суду України від 20.11.2017 у зв'язку з відсутністю доказів сплати судового збору. Скаржник в своєму клопотанні звертає увагу на те, що первісна касаційна скарга була подана в межах строку для подання касаційної скарги.
Скаржником усунуто обставини на підставі яких було повернуто первісно подану касаційну скаргу у зв'язку з чим оперативно подає повторно касаційну скаргу.
Відповідно до частини 1 статті 53 Господарського процесуального кодексу України у редакції, чинній до 15.12.2017 за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи зазначене та з урахуванням строків поштового обігу кореспонденції і розумності строків звернення скаржником до суду, колегія суддів, дійшла висновку, що клопотання скаржника про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження за поданою касаційною скаргою є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Згідно із статтею 295 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом касаційної інстанції в ухвалі про відкриття касаційного провадження.
Оскільки подача до суду касаційної інстанції відзиву на касаційну скаргу в письмовій формі є правом учасників справи, у разі реалізації такого права суд касаційної інстанції встановлює у даній справі строк для його подачі до суду касаційної інстанції.
Згідно з частиною 5 статті 301 Господарського процесуального кодексу України перегляд ухвал суду першої та апеляційної інстанції (крім ухвал, якими закінчено розгляд справи) здійснюється судом касаційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Відповідно до частини 13 статті 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Керуючись статтею 53 Господарського процесуального кодексу України в редакції, чинній до 15.12.2017 та підпунктом 11 пункту 1 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VІІІ, статтями 8, 234, 288, 294, 295, 301 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1 . Поновити ОСОБА_3 строк на касаційне оскарження постанови Львівського апеляційного господарського суду від 14.06.2017.
2. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_3, і здійснити перегляд постанови та ухвали без повідомлення учасників справи.
3. У разі, якщо учасники справи скористаються наданим статтею 295 Господарського процесуального кодексу України правом подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу, такий відзив та докази надсилання його копій і доданих до нього документів іншим учасникам справи, має бути поданий до Касаційного господарського суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) у строк до 23.03.2018.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Є.Краснов
Судді: Г.Мачульський
І.Кушнір
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2018 |
Оприлюднено | 14.03.2018 |
Номер документу | 72703956 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Краснов Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні