№2-1418/2008 рік
РІШЕННЯ
іменем України
07 листопада 2008 року м. Зміїв
ЗміївськиЙ районний суд Харківської області
в складі: головуючого судді: Бережної Н.М.
при секретарі: Шелудько Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Зміївської міської ради Зміївського району Харківської області, треті особи Зміївська державна нотаріальна контора Харківської області, Комунальне підприємство „Зміївське бюро технічної інвентаризації" про визнання права власності в порядку спадкування за законом на домоволодіння,
встановив:
22.09.2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Зміївської міської ради Зміївського району Харківської області, треті особи Зміївська державна нотаріальна контора Харківської області, КП „Зміївське БТІ' про визнання права власності в порядку спадкування за законом на домоволодіння, в якому вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер дід позивача ОСОБА_3.3а своє життя він був власником житлового будинку АДРЕСА_1 Після смерті діда єдиним спадкоємцем за законом залишилася лише позивачка, оскільки бабка, дружина діда, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, а батько позивачки та син померлих діда та бабки ОСОБА_5, який фактично прийняв спадщину, але не оформив її юридично, помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Крім позивачки, у ОСОБА_6 був син - ОСОБА_7, однак він помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року. Мати позивачки - ОСОБА_8 прав на спадщину не заявляє, оскільки розірвала шлюб з ОСОБА_6 у 1966 році та взяла дівоче призвіще ОСОБА_8. Право власності на вказаний житловий будинок батько позивачки юридично не оформив, оскільки помер. З заявою про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_1 у встановлений законом шестимісячний термін не зверталася до нотаріальної контори, оскільки вона юридично необізнана, а також вважала, що вона прийняла спадщину тим, що після смерті батька доглядала за спадковим будинком, обробляла огород. Просила визнати за нею право власності на спадщину в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 року її батька ОСОБА_6 у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала доводи позовної заяви, наполягала на їх задоволенні та просила визнати за нею право власності на спадщину в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 року її батька ОСОБА_6 у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1
Представник відповідача Зміївської міської ради Харківської області Маслак В.О. в судове засідання не з'явилася, в своїй заяві просила розглянути справи у її відсутності. Проти задоволення позову не заперечує.
Представник третьої особи - Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області в попереднє судове засідання не з'явився, від завідуючої нотаріальної контори ЧернойІсової Т.В. до суду надійшла заява з клопотанням про розгляд справи за відсутності представника. Проти задоволення позову не заперечували.
Представник третьої особи - КП „Зміївське БТІ" в попереднє судове засідання не з'явився, від директора КП ЗБТІ Святухи К.Г. до суду надійшла заява з клопотанням про розгляд справи за відсутності представника. Проти задоволення позову не заперечували.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини:
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 року помер ОСОБА_7, що підтверджується довідками №227, №228 від 03.09.2008 року та №29-04-73 від 18.01.2005 року, виданих Відділом реєстрації актів цивільного стану Зміївського РУЮ Харківської області (ах. 9, 10, 11).
ІНФОРМАЦІЯ_5 року помер ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданого ІНФОРМАЦІЯ_3 року Зміївський відділом реєстрації актів громадянського стану (а.с. 13).
За життя ОСОБА_3 був власником житлового будинку АДРЕСА_2 що підтверджується свідоцтвом про право особистої власності на жилий будинок (ах. 14), технічним паспортом на житловий будинок (ас. 15-28) та довідкою виданої КП "Зміївське бюро технічної інвентаризації" №339 від 11.09.2008 року (ах. 12).
Факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_6 як доньки та батька підтверджується наступними документами:
- свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 яке повторно видане 06 серпня 2008 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області, про що в книзі реєстрації актів про народження зроблено відповідний актовий запис за №79, де батьком вказаний ОСОБА_6 (a.с. 31)
- свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_3 яке видане 19 серпня 2008 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Зміївського районного управління юстиції Харківської області, з якого вбачається, що між ОСОБА_1. та ОСОБА_12 укладено шлюб, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис за №114. Після реєстрації шлюбу її прізвище змінено на ОСОБА_1 (ах. 6).
Після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 року ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_6 у встановлений законом шестимісячний термін до нотаріальної контори з метою прийняття спадщини ніхто не звертався, що вбачається з листа Зміївської державної нотаріальної контри Харківської області №3371 від 04.11.2008 року за підписом завідуючої Чернолясової Т.В. (ах. 50)
Згідно ст. 529 Цивільного Кодексу України (1963 року) - при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також дитина померлого, яка народилася після його смерті. Онуки і правнуки є спадкодавцями за законом, якщо на час відкриття спадщини не має в живих того з їх батьків, хто був би спадкоємцем; вони успадковують порівну в тій частці, яка належала б при спадкоємстві за законом їх померлому родителю.
Відповідно до ст. 549 Цивільного Кодексу України (1963 року) - визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління чи володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Допитана судом свідок, сусідка, ОСОБА_14 показала, що поряд з спадковим будинком вона проживає з 1976 року. їй достовірно відомо, що після смерті ОСОБА_3 в цьому будинку проживав до своєї смерті його син ОСОБА_6 Після смерті ОСОБА_6 його дочка - ОСОБА_1 стала доглядати цей житловий будинок, обробляє огород.
З урахуванням наведеного у суду немає підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів викладених в позовній заяві, повідомлених свідком. Дані про заінтересованість свідка в результаті розгляду справи відсутні, її показання об'єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним у справі доказам.
Таким чином, судом встановлено, що позивач являється спадкоємцем першої черги за законом після померлого ОСОБА_6, який фактично прийняв спадщину після смерті свого батька ОСОБА_3 Крім позивача, спадкоємців, які прийняли спадщину немає. ОСОБА_1 прийняла спадщину, тим, що фактично вступила в управління та володіння спадковим майном. Оформити свої спадкові права не мала можливості тому що її батько помер та не оформив свої спадкові права юридично, в зв'язку з чим суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 525, 526, 529, 549 ЦК України (1963 року), ст. ст. 10, 11, 60, 169, 212-215 ЦПК України, суд,
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2008 |
Оприлюднено | 27.01.2016 |
Номер документу | 7283717 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
Д'яченко В.І.
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Бережна Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні