ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
03.04.2018 р. Справа № 914/406/18
Господарський суд Львівської області у складі ОСОБА_1
без виклику представників сторін
розглянувши матеріали справи
за позовом Приватного підприємства Зелений гай , місцезнаходження : Україна, 81634, Львівська область, Миколаївський район, с.Розвадів, вул.Сагайдачного,72; ідентифікаційний код 30318517;
до відповідача-1: Приватного підприємства Яп-Імперіал , місцезнаходження: Україна, 79016, Львівська область, м.Львів, вул.Олени Степанівни, 5/13; ідентифікаційний код 38057619;
до відповідача-2: Т.В.Fruit Polska Spolka z Organiczona Odrowiedzialnoscia S. K. A, місцезнаходження у ОСОБА_2: ul. Sandomierska, 109, 27-620 Dwikozу,Polska (переклад адреси місцезнаходження: вул.Сандомирська, 109, 27-620 Двікози, Польща) вписана Районним судом в ОСОБА_2 до Реєстру підприємців Господарського відділу Державного судового реєстру ОСОБА_1 під номером НОМЕР_1,
про стягнення збитків, ціна позову 372 028,59 грн.,-
ВСТАНОВИВ :
На розгляді у Господарському суді Львівської області перебуває справа № 914/406/18 за позов Приватного підприємства Зелений гай , Львівська область, Миколаївський район, с.Розвадів, до відповідача-1, Приватного підприємства Яп-Імперіал , м.Львів, до відповідача-2, Т.В.Fruit Polska Spolka z Organiczona Odrowiedzialnoscia S. K. A, ОСОБА_2, про стягнення збитків та відшкодування судових витрат. Визначена позивачем ціна позову становить 372 028,59 грн.
Приписами ст. 42 Господарського процесуального кодексу України (надалі- ГПК України) встановлено, що учасники справи мають право, зокрема, подавати докази, заяви, клопотання, надавати пояснення суду, свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду. При розгляді справи судом, учасники справи викладають свої вимоги, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях; заяви, клопотання подаються в письмовій або усній формі (частина 1 статті 169 ГПК України). Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом (стаття 113 ГПК України).
Позивач, Приватне підприємство Зелений гай , звернувся до Господарського суду Львівської області із Заявою (вх.№11404/18 від 29.03.2018), у якій просить продовжити до 16.04.2018 року (враховуючи неробочі дні, пов'язані з Великоднем) строк виконання п.5 резолютивної частини ухвали від 12.03.2018 року у справі, оскільки об єктивно не може виконати вимоги суду у п.5 резолютивної частини ухвали у строк до 30.03.2018 року з тих причин, що ухвалу суду від 12.03.2018 року ним отримано 19.03.2018 року, а перекладу та нотаріальному посвідченню підлягає значна кількість документів.
Як вбачається із матеріалів справи, ухвалою Господарського суду Львівської області від 12.03.2018 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено розглядати справу в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 26.09.2018 року та до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави на судове доручення про вручення відповідачу-2 виклику до суду та інших документів, провадження у справі зупинено. У п.5 резолютивної частини зазначеної ухвали зобов'язано позивача в строк до 30.03.2018 року надати суду три примірники нотаріально засвідченого перекладу на польську мову позовної заяви з доданими до неї документами та ухвали про відкриття провадження у справі №914/406/18 від 12.03.2018 року, з метою надіслання документів до Центрального органу запитуваної Держави - Польщі для подальшого їх вручення відповідачу-2 - Т.В.Fruit Polska Spolka z Organiczona Odrowiedzialnoscia S. K. A за адресою місця знаходження: ul. Sandomierska, 109, 27-620 Dwikozу,Polska.
Цією ж ухвалою запропоновано відповідачам 1,2 протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду: відзиви на позов в порядку статті 165 ГПК України з доданням доказів, що підтверджують обставини викладені в них, та докази направлення цих документів позивачу та іншому відповідачу по справі; надати документи у підтвердження свого правового статусу, станом на день подання таких документів до суду. Запропоновано відповідачам 1,2 протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання відповідей на відзиви від позивача подати до суду заперечення на них в порядку статті 167 ГПК України з доданням доказів, що підтверджують обставини викладені в них, та докази направлення цих документів позивачу та іншому відповідачу по справі.
Відповідно до пункту 8 частини1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Зупинення провадження у справі- тимчасове й повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу.
Однак, згідно з ч. 3 ст. 169 ГПК України заяви, клопотання подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Судом враховано, що обрання форми господарського судочинства здійснюється виключно на стадії відкриття провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Статтею ст. 177 ГПК України визначено завдання та строк підготовчого провадження. Так, згідно з частиною 1 наведеної статті, завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання (ч. 2 ст. 177 ГПК України).
За змістом статті 182 ГПК України визначено, що підготовче засідання проводиться з повідомленням учасників справи, а також наведено дії, які здійснює суд у підготовчому засіданні з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті. Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 74 ГПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів.
Згідно з ч.3 ст.177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Судом, враховано, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору.
Відповідно до Листа Верховного Суду України головам апеляційних судів України №1-5/45 від 25 січня 2006, у цивільних, адміністративних і господарських справах перебіг провадження для цілей статті 6 Конвенції розпочинається з моменту подання позову і закінчується винесенням остаточного рішення у справі.
Відповідно до ч.1 ст.114 Господарського процесуального кодексу України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Частиною 2 зазначеної статті перебачено, що строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
Місцезнаходженням відповідача 2 по справі , Т.В.Fruit Polska Spolka z Organiczona Odrowiedzialnoscia S. K. A, є ul. Sandomierska, 109, 27-620 Dwikozу,Polska (переклад адреси місцезнаходження: вул.Сандомирська, 109, 27-620 Двікози, Польща) вписана Районним судом в ОСОБА_2 до Реєстру підприємців Господарського відділу Державного судового реєстру ОСОБА_1 під номером НОМЕР_1.
Відповідно до статті 7 Господарського процесуального кодексу України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Згідно зі статтею 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов'язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Таким чином, відповідачу 2 по справі для належного повідомлення про розгляд справи, необхідно вручати судові документи і матеріали по справі мовою відповідача - польською мовою, через Центральний орган запитуваної Держави - Польщі.
Відповідно до ч. 8 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Положеннями частин першої, другої та пятої ст. 236 ГПК України передбачено, що судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 230 ГПК України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
З огляду на завдання господарського судочинства, а також необхідність дотримання основних засад господарського судочинства, визначених у ч. 3 ст. 2, ст. 4 ГПК України, стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством, враховуючи при цьому, що розгляд справи по суті як стадія позовного провадження за приписами ГПК України в новій редакції (глава 6) передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після переходу до розгляду справи по суті (ст. 207 ГПК), суд , зважаючи на обставини вказані позивачем у поданій заяві та на наявні у справі матеріали, приходить до висновку про доцільність поновлення провадження у справі для розгляду заяви позивача про продовження строку виконання п.5 резолютивної частини ухвали суду від 12.03.2018 р. №914/406/18.
Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов язку вчинити відповідну процесуальну дію (ч. 1 ст. 119 ГПК України).
Відповідно до ст. 119 ГПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого судом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Наявним у справі повідомленням №79014 1172118 6 про вручення рекомендованої поштової кореспонденції підтверджується, що ухвалу Господарського суду Львівської області від 12.03.2018 року про відкриття провадження у справі №914/406/18 позивач, Приватне підприємство Зелений гай , отримав 22 березня 2018 року.
Оскільки відповідна заява надійшла до суду до закінчення строку, встановленого судом для подання документів та враховуючи наявність об'єктивних причин неможливості надати відповідні документи у встановлений судом строк, з метою забезпечення прав сторін, суд вважає за можливе задовольнити подану позивачем заяву та продовжити строк, встановлений в п.5 резолютивної частини ухвали суду від 12.03.2018 р. у даній справі.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 119, 169, 230, 234 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Поновити провадження у справі №914/406/18 для розгляду заяви позивача про продовження встановленого судом строку у п.5 резолютивної частини ухвали суду від 12.03.2018 р у справі №914/406/18
2.Задовольнити заяву позивача про продовження встановленого судом строку у п.5 резолютивної частини ухвали суду від 12.03.2018 р у справі №914/406/18 на подання позивачем трьох примірників нотаріально засвідченого перекладу на польську мову позовної заяви з доданими до неї документами та ухвали про відкриття провадження у справі №914/406/18 від 12.03.2018 року,- до 16.04.2018 року.
3.Зобов язати позивача в строк до 16.04.2018 року, разом із трьома примірниками нотаріально засвідченого перекладу на польську мову позовної заяви з доданими до неї документами та ухвали про відкриття провадження у справі №914/406/18 від 12.03.2018 року, подати три примірники нотаріально засвідченого перекладу даної ухвали суду, для надіслання її разом із пакетом документів до Центрального органу запитуваної Держави - Польщі: Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwosci)
Departament Wspolpracy Miedzynarodowej i Praw Czlowieka
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warsaw
P.O. Box 33
Poland
для їх подальшого вручення відповідачу-2 - Т.В.Fruit Polska Spolka z Organiczona Odrowiedzialnoscia S. K. A за адресою місця знаходження: ul. Sandomierska, 109, 27-620 Dwikozу,Polska.
4.Провадження у справі зупинити до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави на судове доручення про вручення виклику до суду та надісланих судом документів.
5. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2018 |
Оприлюднено | 04.04.2018 |
Номер документу | 73159888 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні