ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
03 квітня 2018 року Справа № 5/195-Б-05
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригузи П.Д., при секретарі Литвиненко Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: Прокурора Великоолександрівського району в інтересах держави в особі Нововоронцовської МДПІ, УПФУ в Великоолександрівському районі Херсонської області,
про визнання банкрутом
за участю прокурора відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_2 посвідчення № 006314 видане 26.09.2012;
представників сторін: від кредиторів:
Новокаховська ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області - ОСОБА_3, довіреність № 2698/8/21-02-10 від 21.12.2017;
УВД ФСС України в Херсонській області - ОСОБА_4, довіреність № 3 від 02.01.2018;
ПрАТ "ЕК "Херсонобленерго" - ОСОБА_5, довіреність № 07/002-18 від 27.12.2017;
від боржника: розпорядник майна не з'явився;
від Головного територіального управління юстиції у Херсонській області - ОСОБА_6, довіреність № 50 від 05.01.2018;
в с т а н о в и в:
Ухвалою господарського суду Херсонської області від 28.03.2006 порушено справу про банкрутство стосовно ОСОБА_1 підприємства "Хлібна база № 75" Державної акціонерної компанії "Хліб України", введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядника майна.
Ухвалою від 21.12.2017 призначено арбітражного керуючого ОСОБА_7 розпорядником майна боржника ДП "Хлібна база № 75" ДАК "Хліб України", зобов'язано попереднього ліквідатора передати новому ліквідатору наявну документацію та відомості стосовно боржника та призначено судове засідання для розгляду звіту розпорядника майна на 03.04.2018 року.
В судове засідання 03.04.2018 не з'явився розпорядник майна, звіту не надав, суд та кредиторів у справі не повідомив про причини нез'явлення до суду.
Учасники провадження заявили клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд зазначає, що провадження по даній справі про банкрутство здійснюється за Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній до 18 січня 2013 року.
Відповідно до чинних норм ГПК України в редакції з 15.12.2017 року (ст. 3) судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Судом встановлено, що відповідно до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності що не підлягають приватизації" боржник - ідентифікаційний код 22733588, Хлібна база № 75, Великоолександрівський район, смт Велика Олександрівка, віднесений до переліку підприємств, що не підлягають приватизації, визначений у додатку № 1 до вказаного Закону від 07.07.1999 року № 847-XIV.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції, чинній до 18 січня 2013 року, щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.
Відповідно до п. 5 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній до 18 січня 2013, положення цього Закону застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об'єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, в частині санації чи ліквідації після виключення їх у встановленому порядку з переліку таких об'єктів.
Суд зазначає, що вирішуючи процесуальні питання провадження у цій справі суд керується чинними нормами ГПК України та відповідними нормами, що визначають рух справи (процес) відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній з 18.01.2013 року.
Згідно приписів ст. 96 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено особливості банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків.
Так, Кабінет Міністрів України вживає заходів для запобігання банкрутству державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, визначає оптимальні шляхи відновлення їх платоспроможності та координує дії відповідних органів виконавчої влади.
Органи виконавчої влади приймають рішення щодо: доцільності надання державної підтримки неплатоспроможним підприємствам; розроблення заходів, спрямованих на забезпечення захисту інтересів держави і вибору оптимальних шляхів реструктуризації та погашення боргових зобов'язань; проведення аналізу фінансового стану боржника, його санації та погодження плану санації; доцільності виключення відповідних суб'єктів господарювання з переліку підприємств, що є об'єктами права державної власності, які не підлягають приватизації та застосуванню до них процедури санації чи ліквідації.
Положення цього Закону застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об'єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, в частині санації чи ліквідації після виключення їх у встановленому порядку з переліку таких об'єктів.
Господарський суд залучає до участі у справі про банкрутство представників органу, уповноваженого управляти державним майном, з повідомленням про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство такого підприємства, які можуть брати участь у зборах кредиторів та роботі комітету кредиторів.
Копії судових рішень у провадженнях у справах про банкрутство таких державних підприємств надсилаються органу, уповноваженому управляти державним майном.
Господарським судом ухвалою від 19.10.2017 залучено до участі у справі Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області як Державний орган з питань банкрутства, зобов'язавши його вжити певних організаційних та інших заходів, необхідних для реалізації процедури розпорядження майном боржника - ОСОБА_1 підприємства "Хлібна база № 75" Державної акціонерної компанії "Хліб України". Окрім того, залучено до участі у справі Міністерство аграрної політики та продовольства України як орган, уповноважений управляти державним майном боржника, витребувано від нього відомості про участь Міністерства аграрної політики та продовольства у вирішенні питань погашення боргів боржника ОСОБА_1 підприємства "Хлібна база № 75" Державної акціонерної компанії "Хліб України" та недопущення його банкрутства, а також відомості стосовно вирішення питання виключення вказаного боржника з відповідного Переліку підприємств, що не підлягають приватизації.
Також, залучено до участі у справі Державну акціонерну компанію "Хліб України" як засновника боржника, витребувавши від нього: відомості про участь засновника у вирішенні питань погашення боргів боржника ОСОБА_1 підприємства "Хлібна база № 75" Державної акціонерної компанії "Хліб України" та недопущення його банкрутства; відомості стосовно вирішення питання виключення вказаного боржника з відповідного Переліку підприємств, що не підлягають приватизації; відомості про керівника боржника (прізвище, ім'я, по-батькові, адреса для листування (за місцезнаходженням боржника відсутній) та засоби зв'язку); копії останніх звітів боржника про свій фінансовий стан.
Доведено до відома учасників провадження про відповідальність за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Зазначані особи Міністерство аграрної політики та продовольства України - орган, уповноважений управляти державним майном боржника, та Державна акціонерна компанія "Хліб України" не надали суду витребувані відомості, участі у судовому засіданні своїх представників не забезпечили.
Таким чином, до боржника, що є об'єктом права державної власності і не підлягає приватизації та внесеного до переліку відповідно до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" може бути застосовано дві судові процедури банкрутства - процедура розпорядження майном та процедура мирової угоди.
Розпорядником майна звіту до суду не надано, що є підставою для відкладення розгляду справи та призначення судового засідання для вирішення питання подальшого провадження у цій справі.
Суд ухвалив розгляд справи відкласти, призначити судове засідання на 25 травня 2018 року на 12 годину 00 хвилин.
Керуючись ст.ст. 120, 121, 202 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Викликати в судове засідання 25 травня 2018 року на 12 годину 00 хвилин в приміщення Господарського суду Херсонської області за адресою: вул. Театральна, 18, м. Херсон, зал судових засідань № 214 розпорядника майна - арбітражного керуючого ОСОБА_7, інших учасникам справи повідомити.
Явка в судове засідання розпорядника майна та голови комітету кредиторів є обов'язковою.
2. Ухвалу про повідомлення та виклик надіслати учасникам провадження.
3. Зобов'язати Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державну акціонерну компанію "Хліб України" виконати вимоги поепередніх ухвал господарського суду щодо надання до справи відомостей.
4. Витребувати від розпорядника майна відомості про перспективи укладання з боржником мирової угоди для закриття провадження у справі.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2018 |
Оприлюднено | 04.04.2018 |
Номер документу | 73160749 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні