КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 810/4560/17 Суддя (судді) першої інстанції: Панова Г. В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Степанюка А.Г., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства Факел на Ухвалу Київського окружного адміністративного суду про повернення позовної заяви від 02 січня 2018 року за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства Факел до Головного управління ДФС у Київській області, Державної фіскальної служби України про визнання бездіяльності протиправною, скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В :

У зв'язку з неприбуттям жодного з учасників справи у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, згідно з п. 2 частини першої ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами на підставі наявних у ній доказів.

Ухвалою Менського районного суду Чернігівської області від 14 грудня 2017 року адміністративний позов повернуто Позивачу.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, Ухвалу суду першої інстанції скасувати і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 частини четвертої ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Суд першої інстанції, як на підставу для повернення позовної заяви Позивачеві посилається на те, що в матеріалах справи відсутні документи на підтвердження повноважень ОСОБА_2, як генерального директора Приватного акціонерного товариства Факел , підписувати позовну заяву.

Проте, згідно з частиною третьою ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України, юридична особа , суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до частини третьої ст. 58 Закону України Про акціонерні товариства від 17 вересня 2008 року №514-VI, виконавчий орган акціонерного товариства може бути колегіальним (правління, дирекція) або одноосібним (директор, генеральний директор ).

Згідно з п. 4 частини першої ст. 320 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.

А як вбачається з Детальної інформації про юридичну особу у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, керівником Позивача з 01.09.2010 року, що діє на підставі Статуту, є саме ОСОБА_2.

З урахуванням викладеного вище, колегія суддів дійшла висновку про порушення судом першої інстанції норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання щодо повернення позовної заяви , у зв'язку з чим апеляційна скарга задовольняється, Ухвала суду першої інстанції скасовується, а справа направляється для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 311, 312, 320, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства Факел задовольнити, Ухвалу Київського окружного адміністративного суду про повернення позовної заяви від 02 січня 2018 року скасувати і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Постанова набирає законної сили з моменту її підписання і в касаційному порядку оскаржена бути не може.

Постанову складено в повному обсязі 03.04.2018 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Кузьменко В.В.

Степанюк А.Г.

Дата ухвалення рішення 03.04.2018
Оприлюднено 11.04.2018

Судовий реєстр по справі 810/4560/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 14.07.2022 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 30.09.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 29.09.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 20.05.2020 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 15.04.2020 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 31.03.2020 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 20.02.2020 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 29.01.2020 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 08.04.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 28.02.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 03.04.2018 Київський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 06.03.2018 Київський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 06.03.2018 Київський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 02.01.2018 Київський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 810/4560/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону