Справа № 755/2863/18
1кс/755/1658/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" квітня 2018 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018101040000020 від 12 лютого 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України
в с т а н о в и в:
прокурор Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , з можливістю вилучення оригіналів угод щодо змін і доповнень до Договору позики від 31 серпня 2016 року між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ; оригіналів Договору іпотеки від 31 серпня 2016 року №562, угод щодо змін і доповнень до нього, укладених між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », предмет іпотеки - нежилі приміщення з №1 по №7 (група приміщень №436) (літера А) загальною площею 176,8 кв.м. по АДРЕСА_1 ; оригіналів інших документів, на підставі яких приватний нотаріус ОСОБА_5 05 жовтня 2016 року зареєструвала право приватної власності на нежилі приміщення з №1 по №7 (група приміщень №436) (літера А) загальною площею 176,8 кв.м. по АДРЕСА_1 за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; журналу вчинення нотаріальних (реєстраційних) дій щодо зазначеного об`єкту нерухомого майна з можливістю ознайомитися з ним та зробити його копію.
Мотивуючи клопотання, прокурор посилається на те, що у ході проведення досудового розслідування встановлено, що рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 від 27 грудня 2001 року №208/1642 затверджено перелік комунальної власності територіальної громади Дніпровського району м. Києва, до якого включено нежилі приміщення житлової будівлі загальною площею 399,3 кв.м. по АДРЕСА_1 .
Розпорядженням ІНФОРМАЦІЯ_4 від 10 грудня 2010 року №1112 затверджено переліки підприємств, установ, організацій, майно яких передано до сфери управління ІНФОРМАЦІЯ_5 , у тому числі нежитлове приміщення загальною площею 354,20 кв.м. по АДРЕСА_1 .
Під час проведення 26 січня 2018 року комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_6 » обстеження та інвентаризації комунального майна встановлено, що нежитлове приміщення з №1 по №7 (групи приміщень №436) (літера А) загальною площею 176,8 кв.м. по АДРЕСА_1 , яке належить територіальній громаді міста Києва в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 , вибуло з її володіння без волі власника-територіальної громади міста Києва.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно власником нежитлового приміщення з №1 по №7 (групи приміщень №436) (літера А) загальною площею 176,8 кв.м. по АДРЕСА_1 є фізична особа ОСОБА_6 .
Однак, вказане приміщення не було об`єктом приватизації, іншим чином законним власником не відчужувалось.
Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (актуальна інформація про об`єкт нерухомого майна та про право власності, а також деталізована інформація про право власності) щодо нежилих приміщень з №1 по №7 (група приміщень №436) (Літера А) загальною площею 176,8 кв.м. по АДРЕСА_1 , встановлено, що:
- 02 липня 2016 року приватний нотаріус ОСОБА_7 зареєструвала право приватної власності на зазначений об`єкт нерухомого майна за ОСОБА_8 на підставі свідоцтва про право власності НОМЕР_1 від 12 жовтня 2010 року, виданого ІНФОРМАЦІЯ_7 НЖ-2016 №2050 від 01 липня 2016 року;
- 07 липня 2016 року приватний нотаріус ОСОБА_9 зареєструвала право приватної власності на зазначений об`єкт нерухомого майна за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підставі: акту №1 від 02 липня 2016 року приймання-передачі та оцінки майнового внеску учасника до статутного капіталу зазначеного товариства; протоколу Загальних зборів учасників №2 від 02 липня 2016 року. Право власності за ОСОБА_8 припинено 07 липня 2016 року вказаним нотаріусом;
- 05 жовтня 2016 року приватний нотаріус ОСОБА_5 зареєструвала право приватної власності на зазначений об`єкт нерухомого майна за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на підставі договору про задоволення вимог іпотекодержателя від 05 жовтня 2016 року. Право власності за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » припинено 05 жовтня 2016 вказаним нотаріусом;
- 30 жовтня 2017 року приватний нотаріус ОСОБА_10 зареєструвала право приватної власності на зазначений об`єкт нерухомого майна за ОСОБА_6 на підставі договору купівлі-продажу нежилого приміщення №455 від 30.10.2017. Право власності за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » припинено 30 жовтня 2017 року вказаним нотаріусом.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження № 42018101040000020 від 12 лютого 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, про що внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Крім того, в обґрунтування клопотання, прокурор посилається на те, що вказані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин та мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні, оскільки містять первинну інформацію, на підставі якої незаконно було зареєстровано право власності на зазначений об`єкт нерухомого майна. Відомості, що містяться у зазначених документах можуть бути використані як докази, а іншим чином їх отримати неможливо.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України судове засідання проводиться без виклику приватного нотаріуса ОСОБА_5 , у володінні якого знаходяться речі і документи, з наведених слідчим підстав.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, вислухавши прокурора ОСОБА_3 , яка підтримала клопотання, слідчий суддя приходить до такого.
У випадку необхідності отримання відомостей, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, що відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 162 КПК України містить охоронювану законом таємницю, сторона кримінального провадження в порядку, передбаченому главою 15 КПК України, має право згідно з положеннями ст. 160 КПК України звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні є потреба у наданні тимчасового доступу до документів.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені речі і документи знаходяться у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , а також те, що така інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати як доказ відомості, що містяться у ній і відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його часткового задоволення.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно ч. 4 ст. 8-1 Закону України «Про нотаріат», згідно якої вилучення (виїмка) реєстрів нотаріальних дій та документів, що передані нотаріусу на зберігання в порядку, передбаченому цим Законом, а також печатки нотаріуса не допускається. Такі реєстри нотаріальних дій, документи чи печатка нотаріуса можуть бути надані судом за мотивованою постановою суду тільки для огляду і повинні бути повернуті судом негайно після огляду.
Зважаючи на те, що слідчим не надано жодних доказів, які б підтверджували, що без вилучення зазначених документів існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, як і не обґрунтовано, що саме вилучення необхідне для досягнення мети даного клопотання, крім цього враховуючи вимоги ст. 8-1 Закону України «Про нотаріат», слідчий суддя вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання в частині проведення вилучення вищезазначених речей.
Крім цього, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, зокрема, прізвище, ім`я, та по батькові особи, якій надається право тимчасового до речей і документів.
У клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ, зокрема, за дорученням прокурора у кримінальному провадженні, або слідчого оперативним підрозділам Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, без зазначення їх прізвищ, імен, та по батькові, що не відповідає вимогам КПК України.
Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання в частині надання тимчасового доступу до речей і документів за дорученням прокурора у кримінальному провадженні, або слідчого оперативним підрозділам Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 159-166, 309, 310, 395 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в:
клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити частково.
Надати у розпорядження (забезпечити) прокурорам Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , та слідчим Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , які знаходяться у володінні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: оригіналів угод щодо змін і доповнень до Договору позики від 31 серпня 2016 року між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Позикодавець) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Позичальник); оригіналів Договору іпотеки від 31 серпня 2016 року №562, угод щодо змін і доповнень до нього, укладених між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Іпотекодержатель) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Іпотекодавець), предмет іпотеки - нежилі приміщення з №1 по №7 (група приміщень №436) (літера А) загальною площею 176,8 кв.м. по АДРЕСА_1 ; оригіналів інших документів, на підставі яких приватний нотаріус ОСОБА_5 05 жовтня 2016 року зареєструвала право приватної власності на нежилі приміщення з №1 по №7 (група приміщень №436) (літера А) загальною площею 176,8 кв.м. по АДРЕСА_1 за Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); журналу вчинення нотаріальних (реєстраційних) дій щодо зазначеного об`єкту нерухомого майна з вилученням належним чином завірених копій даних документів.
В іншій частині у задоволені клопотання - відмовити.
Строк дії ухвали, не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Роз`яснити, особі, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Особа, яка зазначена в даній ухвалі слідчого судді, як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених речей і документів вказаній особі за умови пред`явлення копії цього судового рішення.
Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, або ж на вимогу останнього залишено копію вилучених документів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 73207272 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Левко В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні