ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
попереднього засідання
24 квітня 2018 р. Справа № 902/1159/17
Господарський суд Вінницької області в складі : головуючий суддя Тісецький С.С., секретар судового засідання Поцалюк Н.В.., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали у справі
про визнання банкрутом
за участю :
від ГУ ДФС України у Вінницькій області: ОСОБА_1, за довіреністю
від ФГ "Тріум-Вірат": ОСОБА_2, за довіреністю
арбітражний керуючий ОСОБА_3
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Господарського суду Вінницької області (суддя Тісецький С.С.) знаходиться справа № 902/1159/17 за заявою Головного управління Державної Фіскальної Служби у Вінницькій області до фермерського господарства "Тріум-Вірат" про визнання банкрутом.
Ухвалою суду від 22.01.2018 року відкрито провадження у справі № 902/1159/17 про банкрутство фермерського господарства "Тріум-Вірат"; визнано вимоги ініціюючого кредитора - Головного управління Державної Фіскальної Служби у Вінницькій області до боржника в розмірі 1 997 435,00 грн.; введено процедуру розпорядження майном боржника на 115 календарних днів, до 17.05.2018 року; призначено розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 та призначено попереднє судове засідання на 24.04.2018 року.
24.01.2018 року оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі №902/1159/17 про банкрутство фермерського господарства "Тріум-Вірат", встановлено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
На визначену дату в судове засідання 24.04.2018 року з'явилися представники ініціюючого кредитора, боржника та арбітражний керуючий ОСОБА_3.
Також, судом встановлено, що 06.03.2018 року до суду від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшов звіт розпорядника майна № 02-04/12 від 02.03.2018 року про розгляд вимог кредиторів, до якого додано, зокрема, реєстр вимог кредиторів фермерського господарства "Тріум-Вірат" станом на 02.03.2018 року.
Окрім того, 02.04.2018 року від розпорядника майна супровідним листом № 02-04/13 від 02.04.2018 року до суду надійшли документи стосовно інвентаризації майна фермерського господарства "Тріум-Вірат".
Суд оглянувши подані докази, долучив їх до матеріалів справи.
В ході розгляду справи, арбітражний керуючий ОСОБА_3 просив суд затвердити поданий реєстр вимог кредиторів боржника.
Представники ініціюючого кредитора та боржника не заперечили щодо затвердження реєстру вимог кредиторів.
Суд, розглянувши в попередньому судовому засіданні наданий реєстр вимог кредиторів боржника, заслухавши пояснення арбітражного керуючого, представника ініціюючого кредитора та боржника і оглянувши матеріали справи, встановив наступне.
Як вбачається із звіту розпорядника майна № 02-04/12 від 02.03.2018 року про розгляд вимог кредиторів, після оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство фермерського господарства "Тріум - Вірат" до боржника з вимогами не звернувся жоден кредитор.
Таким чином, у даній справі наявний лише ініціюючий кредитор - Головне управління ДФС Вінницькій області з грошовими вимогами до боржника у загальному розмірі 3480012,66 грн. та 16 000,00 грн. судового збору.
При цьому, розпорядник майна не заперечує щодо включення грошових вимог Головного управління ДФС Вінницькій області до складу кредиторів ФГ "Тріум - Вірат" та внесення відповідної суми до реєстру вимог кредиторів в наступній черговості задоволення вимог кредиторів: 16 000,00 грн. судового збору - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 1 997 435,00 грн. - основного боргу - 3 черга задоволення вимог кредиторів; 1 482 577,66 грн. штрафні санкції (пеня) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Окрім того, згідно довідок ФГ "Тріум - Вірат" від 01.03.2018 року, боржник визнає вимоги Головного управління ДФС Вінницькій області в розмірі 3 480 012,66 грн. та станом на 22.01.2018 року заборгованість по заробітній платі на господарстві відсутня.
З врахуванням встановлених обставин, суд дійшов слідуючих висновків.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною ОСОБА_1 України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
За змістом ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.
В силу ч. 1, ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Вимоги конкурсних кредиторів, визнані боржником або господарським судом, вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.
У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги. Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.
В силу ч. 1, ч. 2 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 79 ГПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За змістом ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Як вказувалося вище, ухвалою суду від 22.01.2018 року у даній справі визнані безспірні вимоги ініціюючого кредитора - Головного управління Державної Фіскальної Служби у Вінницькій області до боржника в розмірі 1 997 435,00 грн..
Також, згідно заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство фермерського господарства "Тріум - Вірат", ініціюючим кредитором були заявлені грошові вимоги до боржника в розмірі 1 482 577,66 грн. - штрафи та пені.
Відповідні грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника визнані розпорядником майна та включені до реєстру вимог кредиторів фермерського господарства "Тріум - Вірат" станом на 02.03.2018 року.
Водночас, судом встановлено, що станом на момент проведення попереднього судового засідання у справі № 902/1159/17 наявний лише ініціюючий кредитор та інші кредитори із кредиторськими заявами до суду не звертались.
Враховуючи встановлені обставини справи, розглянувши поданий до суду розпорядником майна реєстр вимог кредиторів боржника, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що наявних у справі доказів достатньо для прийняття судового рішення в попередньому судовому засіданні про затвердження реєстру вимог кредиторів фермерського господарства "Тріум - Вірат".
Таким чином, визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів підлягають зазначені вище грошові вимоги ініціюючого кредитора - Головного управління Державної Фіскальної Служби у Вінницькій області, які підтверджені відповідними письмовими доказами та ухвалою суду по даній справі.
Також, визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів підлягають вимоги ініціюючого кредитора в розмірі 16 000,00 грн. - витрат на сплату судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
За результатами розгляду справи в попередньому судовому засіданні, суд прийшов до висновку про затвердження реєстру вимог кредиторів боржника станом на 02.03.2018 року, який подано до суду арбітражним керуючим ОСОБА_3.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 22, 23, 25, 26, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 2, 3, 12 (ч. 6), 13, 18, 42, 196, 232 (ч. 5), 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, -
У Х В А Л И В :
1. Затвердити реєстр вимог кредиторів фермерського господарства "Тріум-Вірат" (вул. Л. Яковчука, 11, смт. Літин, Вінницька область, 22300, код ЄДРПОУ 35840895) у справі №902/1159/17, визнавши вимоги:
- Головного управління Державної Фіскальної Служби у Вінницькій області (вул.Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028, код 39402165) у розмірі 3 480 012,66 грн.: з яких: 1 997 435,00 грн. - основного боргу (третя черга задоволення); 1 482 577,66 грн. - штрафні санкції (пеня) (шоста черга задоволення), а також 16 000,00 грн. - судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (перша черга задоволення).
2. Зобов'язати арбітражного керуючого (розпорядника майна) ОСОБА_3 провести збори кредиторів боржника, обрати комітет, подати до суду протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів.
3. Призначити справу № 902/1159/17 до розгляду в підсумковому судовому засіданні на 05.06.18 року о 11:30 год., в приміщенні Господарського суду Вінницької області (вул.Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018).
4. Розпоряднику майна та комітету кредиторів надати суду пропозиції щодо подальших судових процедур у справі № 902/1159/17.
5. Визнати обов'язковою участь в підсумковому судовому засіданні арбітражного керуючого (розпорядника майна) ОСОБА_3, представника ініціюючого кредитора та боржника.
6. Копію ухвали направити згідно переліку рекомендованим листом.
Згідно ч. 1 ст. 235 ГПК України, ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-256, пп. 17.5 п. 17 ч. 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Тісецький С.С.
Віддрук. 4 прим.:
1 - до справи;
2 - Головне управління ДФС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028);
3 - ФГ "Тріум-Вірат" (вул. Л. Яковчука, 11, смт. Літин, Вінницька область, 22300);
4 - Арбітражний керуючий ОСОБА_3 (вул. Соборна 8, а/с 8060, м. Вінниця, 21050).
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2018 |
Оприлюднено | 26.04.2018 |
Номер документу | 73628989 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Савченко Григорій Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні