Рішення
від 27.04.2018 по справі 639/9476/16-ц
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2018

м.Харків

справа №639/9476/16

провадження 2/639/127/18

Жовтневий районний суд м.Харкова

у складі: головуючого - судді Єрмоленко В.Б.

за участю секретаря-Петрової Н.М.

учасники справи:

представник позивача- Носко Ю.Ю.

представник відповідача- Кузьміна Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України до ОСОБА_1, ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю Укрінформтрейд , ОСОБА_3 про захист права інтелектуальної власності, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Позивач- Асоціація міжнародних автомобільних перевізників ( далі ОСОБА_4) України звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1, Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) з позовом про захист права інтелектуальної власності, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди.В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що є власником на знак для товарів і послуг, а ОСОБА_1, Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) використовують товарний знак позивача без його згоди, чим завдають ОСОБА_4 України моральної шкоди.

За клопотаннями позивача , до участі у справі в якості співвідповідачів залучено Товариство з обмеженою відповідальністю ( далі ТОВ) Укрінформтрейд , оскільки на сайті компанії Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) за адресою: http://prime.lg.ua, де розміщено знак для товарів і послуг позивача, значиться вказане ТОВ з приміткою: всі права дотримані .В подальшому, співвідповідачами залучено ОСОБА_2-власника акаунта на NIC. UA, під управлінням якого знаходиться домен, ОСОБА_3-реєстранта ( власника) доменного імені prime.lg.ua ( т. 1 а.с. 177-179, т. 2 а.с. 196-199, 232-236, т. 3 а.с. 19-23).

З урахуванням уточнень позовних вимог, позивач просив визнати використання ОСОБА_1, Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) , ТОВ Укрінформтрейд , ОСОБА_2, ОСОБА_3 знаку Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України на офіційному сайті Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) за адресою: http://prime.lg.ua неправомірним та таким, що порушує права власника свідоцтва на знак для товарів і послуг № 40227 від 15.06.2004р., заборонити відповідачам використовувати знак Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, зобов'язати ОСОБА_1, Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) , ТОВ Укрінформтрейд , ОСОБА_2, ОСОБА_3 прибрати із офіційного сайту Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) за адресою: http://prime.lg.ua товарний знак позивача та стягнути солідарно з відповідачів 100 000,00 грн. моральної шкоди та 2878,00грн. судового збору, 2400 грн.-добових витрат , пов'язаних з відрядженням представника позивача для участі в судових засіданнях ( т. 1 а.с. 4-10, 144-146, т. 2 а.с. 209-215, т. 3 а.с. 6-13).

Представник відповідача ОСОБА_1- ОСОБА_5 подав до суду відзив на клопотання позивача про залучення до участі у справі співвідповідача та на заяву про уточнення позовних вимог, у якому виклав свою позицію стосовно зазначених письмових клопотань, а саме вважає, що клопотання важливо розглядати за чергою їх заявлення, у задоволенні клопотання про уточнення позову має бути відмовлено, оскільки позивач фактично змінює предмет та підставу позову, ніяких позовних вимог у первісному позові до ТОВ Укрінформтрейд не було пред'явлено, фактично інтернет сайт, на якому розміщено логотип позивача, є офіційним сайтом Товариства з обмеженою відповідальністю Укрінформтрейд , який у свою чергу є учасником ОСОБА_4 ( т. 2 а.с. 33-35).

ОСОБА_6, ОСОБА_3, ТОВ Укрінформтрейд в судове засідання не з'явились, про день і час розгляду справи повідомлені завчасно, належним чином.

Від ТОВ Укрінформтрейд надійшла 13.03.2018 р. заява, в якій відповідач пояснює, що ОСОБА_2 видалив знак ОСОБА_4 України з сайту, тому відсутній предмет спору. Що стосується спричинення моральної шкоди, позивачем не надано доказів на підтвердження розміру такої шкоди, а ТОВ Укрінформтрейд не є власником доменного імені та не порушувало права позивача ( т. 3 а.с. 58-59).

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 05.12.2016р. ( справа 639/8948/16-ц ) задоволено заяву ОСОБА_4 України про забезпечення доказів до пред'явлення позову, забезпечено докази шляхом огляду судом відповідних сторінок в мережі Інтернет на офіційній сторінці - Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) за адресою: http://prime.lg.ua, фіксації основного змісту в протоколі огляду, роздруківки змісту кожної з оглянутих сторінок, виготовлення їх скріншотів та долучення до матеріалів справи ( т. 1 а.с. 85- 87).

Ухвалою суду від 26.06.2017р. задоволено клопотання позивача та в порядку забезпечення доказів витребувано від ТОВ Хостмайстер , Об'єднання підприємств в галузі телекомунікацій, інформатизації та інтернет Український мережевий інформаційний центр , Державного агентства з питань електронного урядування України дані про власника веб-сайту Prime Перша транспортна компанія (адреса: http://prime.lg.ua) станом на серпень 2016р. ( т. 1 а.с. 89-93, 132).

Представником ОСОБА_7-ОСОБА_5 у березні 2018 р. надійшло письмове клопотання про закриття провадження у справі, у зв'язку з тим, що станом на 13.03.2018 р. ОСОБА_2 видалив торговельний знак ОСОБА_4 України,а доказів порушення прав позивача не надано. Ухвалою Жовтневого районного суду м.Харкова від 13.03.2018 р. зазначене клопотання залишено без задоволення. ( т. 3 а.с. 62,64-65).

Ухвалою Жовтневого районного суду м.Харкова від 27.04.2018 р. провадження у справі в частині позовних вимог Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України до Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) про захист права інтелектуальної власності, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди - закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.

Суд, вислухавши пояснення представників позивача, відповідача, встановивши обставини справи, перевіривши зібрані по справі докази, приходить до наступного.

Відповідно до статуту Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України є гарантійним об'єднанням, господарською, недержавною добровільною асоціацією, яка об'єднує суб'єктів господарської діяльності всіх форм власності, що здійснюють перевезення вантажів та пасажирів на комерційній основі, в тому числі у міжнародному сполученні, та створена для сприяння розвитку перевезення вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, представлення інтересів свої учасників в органах державної влади, міжнародних організаціях, захисту прав її учасників, забезпечення зв'язку із громадськістю ( т. 1 а.с. 49-55).

Позивач ОСОБА_8 України є власником на знак для товарів і послуг у вигляді синьо-білого овального знаку з написом: AsMAP ua, що засвідчено свідоцтвом на знак для товарів і послуг, виданого Державним департаментом інтелектуальної власності від 15.06.2004р. № 40227 зі строком дії до 18.02.2020р. ( т. 1 а.с. 19-23, 214-218).

Знак для товарів та послуг зареєстровано класами міжнародної класифікації товарів та послуг для реєстрації знаків у тому числі (511) за кл. 39 Транспорт; пакування і зберігання товарів; влаштування подорожей; автобусне перевозіння; наймання автомобілів; паркування автомобілів; автомобільне перевозіння; перевозіння броньованим транспортом; інформування щодо перевозіння; наймання вкритих стоянок для транспортних засобів; наймання місць на автостоянках; наймання перегонових автомобілів; пасажирське перевозіння; перевозіння; посередництво у перевозінні; послуги щодо перевозіння; перевозіння вантажними автомобілями; попереднє замовлення транспортних засобів; наймання укритих стоянок для транспортних засобів ;, за кл. 41 Освіта; виховування; забезпечування навчання; атестування (освіта) водіїв; інформування щодо виховування (підготовка водіїв для виконання міжнародного перевозіння); влаштування і проведення семінарів; влаштування і проведення навчання водіїв для виконання міжнародного перевозіння; влаштування і проведення симпозіумів; навчання практичне; презентації .

У відповідності до ст. 418 ЦК України право інтелектуальної власності - це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або інший об'єкт права інтелектуальної власності, визначений цим Кодексом та іншим законом. Право інтелектуальної власності становлять особисті немайнові права інтелектуальної власності та (або) майнові права інтелектуальної власності, зміст яких щодо певних об'єктів права інтелектуальної власності визначається цим Кодексом та іншим законом.

Згідно ч. 1 ст. 420 ЦК України до об'єктів права інтелектуальної власності, зокрема, належить торгівельні марки (знаки для товарів і послуг).

Частиною 1 ст. 424 ЦК України встановлено, що майновими правами інтелектуальної власності є: право на використання об'єкта права інтелектуальної власності; виключне право дозволяти використання об'єкта права інтелектуальної власності; виключне право перешкоджати неправомірному використанню об'єкта права інтелектуальної власності, в тому числі забороняти таке використання; інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.

З пояснень представника ОСОБА_4 України в судовому засіданні випливає, що у серпні 2016р. стало відомо, що без дозволу позивача ОСОБА_1, який визнає себе керівником групи компаній Прайм на офіційному сайті компанії Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) за адресою: http://prime.lg.ua використовується товарний знак AsMAP ua .

Листом від 08.09.2016р. позивач звернувся до ОСОБА_1 з вимогою негайно прибрати з офіційного сайту компанії Prime Первая транспортная компания (Група компаній Prime ) знак для товарів і послуг ОСОБА_4 України, оскільки він є об'єктом права інтелектуальної власності , зареєстрованим в порядок та спосіб, встановлений діючим законодавством України. Отримавши листа 09.09.2016 р. ОСОБА_7 ніяких дій, направлених на припинення використання знаку позивача не вчинив, а став активно його використовувати також на інших локаціях. На відкритих ОСОБА_4 України для автомобільних перевізників TIR-паркінгу, який обладнаний камерами відеоспостереження, зафіксовано перебування на TIR-паркінгу транспортного засобу державний реєстраційний номер НОМЕР_1 з напівпричепом, на тентовому покриття якого розміщений товарний знак позивача .На головній сторінці http://prime.lg.ua- Prime Перша транспортна компанія опубліковане привітання ОСОБА_1, який зазначає, що він є керівником групи компаній Прайм і ним створена надійна структура експедиційних компаній . Серед послуг, що надає група компаній Прайм є: транспортна логістика, мережа АЗС, СТО, Prime конвой, юридичний центр, консалтінг, Prime академія, інші. Для переконливості розміщені знаки та логотипи деяких компаній, в тому числі ОСОБА_4 України та знак IRU , що належить міжнародній організації .На особистій сторінці відповідача у соціальній мережі Facebook у розділі фото маються фото ОСОБА_7, на одязі якого розташовані зображення товарного знаку позивача ( т. 2 а.с.55-90).

Як встановлено судом, компанія Prime Первая транспортная компания (Група компаній Prime ) не зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань юридичної особи, за інформацією представника ОСОБА_7 не має ніяких статутів та підтверджень створення компанії і даних про склад підприємств, які до неї входять, обрання та призначення керівника компанії Prime Первая транспортная компания ( т. 2 а.с. 13-30). Таким чином, факт створення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, організації або об'єднання організацій роботодавців згідно до п.4 ч.1 ст.1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань офіційно не визнано та державою не засвідчено.

В судовому засіданні факт використання знаку для товаров і послуг у вигляді синьо-білого овального знаку з написом: AsMAPна офіційному сайті Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ), без згоди власника, фактично не оспорюється. Ніякого відношення до ОСОБА_4 України відповідач ОСОБА_7, Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) не мають. Ці обставини підтверджені також ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 05.12.2016 р. про забезпечення доказів шляхом огляду сторінок в мережі Інтернет, фіксацією основного змісту в протоколі огляду, долученими позивачем до позову скріншотами змісту сторінок за адресою: http://prime.lg.ua.

Позивач не заперечував проти того, що відповідач ТОВ Укрінформтрейд є учасником Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України , але не вправі без згоди Асоціацції використовувати знак для товаров і послуг AsMAP.

На кожній сторінці сайту компанії Prime Перша транспортна компанія за адресою: http://prime.lg.ua наявний напис наступного змісту: © 2014-2017, ООО "Укринформтрейд" Адрес: 61052, г. Харьков, Полтавский Шлях, 33. Все права соблюдены . В судовому засіданні представник ОСОБА_9 підтвердив, що фактично інтернет сайт, на якому розміщено логотип позивача, є офіційним сайтом Товариства з обмеженою відповідальністю Укрінформтрейд і саме він розміщею всю наявну на сайті інформацію ( знаходиться за однією адресою з Prime Перша транспортна компанія ). Проте, послуги, що пропонуються на офіційному сайті, надаються не ТОВ "Укринформтрейд , а Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ).

Листом від 30.06.2017р. ТОВ Хостмайстер повідомило суд про те, що Товариство не може надати інформацію щодо власника веб-сайту http://prime.lg.ua та вказало про можливість отримання її через сервіс WHOIS, який є джерелом публічної інформації про доменні імена ( доступна через мережу Інтернет за протоколом WHOIS або HTTP). Згідно пошукової системи за посиланням: WHOIS , інформація про власника веб-сайту Prime Первая транспортная компания (адреса: http://prime.lg.ua) відсутня ( т. 1 а.с. 169).

Згідно листа ТОВ NIK. UA від 02.11.2017 р. реєстратором ( власником) доменного імені prime.lg. ua є ОСОБА_3 ( м. Стаханов, відомості по-батькові невідомі), власником акаунта на NIK. UA під управлінням якого знаходиться домен є ОСОБА_2 ( т. 2 а.с. 203-207). Позивач зазначає, що ці особи створили технологічну можливість та умови для незаконного використання іншими відповідачами знаку для товарів і послуг позивача. Крім того, відповідно до інформації, що міститься на сайті Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) в розділі контакти , підрозділ адміністрація ОСОБА_2 є керівником IT-відділу Групи компаній Prime, а відтак дотичний до обслуговування сайту, розміщення товарного знаку позивача без його згоди.

Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України не укладала з відповідачами ліцензійний договір або будь-який інший договір стосовно передачі права користування його товарним знаком.

Спеціальним нормативним актом, що регулює відносини, що виникають у зв'язку з набуттям і здійсненням права власності на знаки для товарів і послуг в Україні є Закон України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг .

Згідно ч. 2 ст. 16 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг свідоцтво надає його власнику право використовувати знак та інші права, визначені цим Законом.

Відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг використанням знака визнається: нанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов'язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення); застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано; застосування його в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет. Знак визнається використаним, якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованого знака лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності знака.

Частиною 5 ст. 16 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг встановлено, що свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено цим Законом: зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг; зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.

Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг будь-яке посягання на права власника свідоцтва, передбачені ст. 16 цього Закону, в тому числі вчинення без згоди власника свідоцтва дій, що потребують його згоди, та готування до вчинення таких дій, вважається порушенням прав власника свідоцтва, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Аналізуючи вищенаведені обставини, досліджені докази, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання використання відповідачами ОСОБА_1, ТОВ Укрінформтрейд , ОСОБА_3, ОСОБА_2 знаку позивача на офіційному сайті Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) за адресою: http://prime.lg.ua неправомірним та таким, що порушує права власника свідоцтва на знак для товарів і послуг № 40227 від 15.06.2004р., заборони його використання .

Щодо вимог про зобов'язання відповідачів прибрати знак позивача з офіційного сайту Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) за адресою: http://prime.lg.ua, позивач на них не наполягав, стверджуючи, що від відповідача ОСОБА_2 отримана письмова пропозиція щодо укладення мирової угоди та компенсації ним затрат на відрядження працівників в судове засідання. За результатами розгляду цієї пропозиції , відповідачу, за підписом ОСОБА_4 України, направлена відповідь з посиланням на те, що мирова угода укладається сторонами, проте інші співвідповідачі аналогічної пропозиції не висловили. З метою уникнення на майбутнє виникнення претензій, позивач порадив прибрати із офіційного сайту Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) та в подальшому не використовувати також знак IRU , що належить міжнародній організації, яка відповідає за організацію і функціонування міжнародної системи МДП ( т. 3 а.с.54-55).

Згідно з ч. 2 ст. 23 ЦК України моральна шкода полягає, зокрема у приниженні честі, гідності, а також ділової репутації фізичної особи або юридичної особи.

Частиною 1 ст. 1167 ЦК України передбачено, що моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності вини, крім випадків, встановлених ч. 2 цієї статті.

Відповідно до п. п. 39, 40 постанови Пленуму Верховного Суду України Про застосування судами законодавства у справах про захист авторського права і суміжних прав від 04.06.2010р. № 5 вибір способу захисту порушеного права належить позивачу - суб'єкту авторського права і (або) суміжних прав. Згідно з пунктом 9 частини другої статті 16 ЦК, пунктом в частини першої статті 52 Закону № 3792-XII суб'єкти авторського права і (або) суміжних прав можуть звернутись до суду з вимогою про відшкодування моральної (немайнової) шкоди, заподіяної внаслідок порушення цих прав. Моральна шкода полягає, зокрема: в приниженні гідності, честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи, а її відшкодування здійснюється грішми, іншим майном або в інший спосіб (стаття 23 ЦК).

На підтвердження вимог про стягнення спричиненої моральної шкоди Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України на те, що вона є дійсним членом Міжнародного Союзу автомобільного транспорту (IRU, Женева) , визнаний 170 об'єднаннями міжнародних автоперевізників - учасниками Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенції МДП 1975 року) у понад 70 країнах на всіх п'яти континентах. Позивач забезпечує діяльність міжнародної гарантійної ланки на території України та об'єднує понад три тисяч суб'єктів господарювання, що надають послуги з перевезення пасажирів і вантажів, у тому числі у міжнародному сполученні, інтереси яких представляє в органах державної влади, міжнародних організаціях, забезпечує зв'язки із громадськістю.

Позивач бере участь або є членом у міжнародних організаціях, зокрема, у Робочій групі з митних питань, пов'язаних з транспортом - WP.30 ЄЕК ООН (Європейської Економічної Комісії Організації Об'єднаних Націй). При ОСОБА_4 України діє навчально-консультаційний центр (НКЦ) , який має відповідний сертифікат та акредитований при Академії МСАТ (IRU Женева), що проводить навчання водіїв, керівників та менеджерів підприємств, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів.

Позивач використовує свій товарний знак на бланках, учбових посібниках та іншій друкованій продукції, на рекламних стендах своїх заходів, тощо.

Відповідно до п. 5 Постанови КМУ від 24.07.1993 р. № 572 Про заходи щодо забезпечення функціонування в країні системи міжнародних автомобільних перевезень вантажів із застосуванням книжки МДП за пропозицією Міністерства транспорту і Державного митного комітету позивачу надані повноваження бути гарантом перед Міжнародним союзом автомобільного транспорту із штаб-квартирою у м. Женева (Швейцарія) щодо відповідальності українських та іноземних автоперевізників у зв'язку із застосуванням ними на території України книжок МДП. Для замовників перевезення вантажів, експедиторів, інших учасників міжнародного перевезення складається враження, що Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) є учасником ОСОБА_4 України, який при перевезенні вантажу застосовує систему МДП і , як наслідок, гарантіє доставку вантажу у митницю призначення ( т.2 а.с. 159-160).

Згідно інформації, розміщеної на офіційному сайті Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) за адресою: http://prime.lg.ua, компанією пропонуються експедиційні, транспортні послуги, послуги з ремонту вантажних автомобілів, компанія володіє власною мережею заправочних станцій по регіонам, проводить лекції з транспортної логістики, у тому числі продає курси академії Prime .

Крім того, позивач стверджує, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня юридична особа - Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ), а відповідачі, неправомірно використовуючи на цьому сайті знак для товарів і послуг ОСОБА_4 України, вводять в оману невизначене коло суб'єктів господарювання, у тому числі і учасників позивача, про те що Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) є учасником Асоціації або її партнером. Відповідач ОСОБА_1 на власній одежі використовує знак для товарів і послуг Позивача, позуючи серед громадян інших держав.

Пунктом 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995р. № 4 Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди роз'яснено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Під немайновою шкодою, заподіяною юридичній особі, слід розуміти втрати немайнового характеру, що настали у зв'язку з приниженням її ділової репутації, посяганням на фірмове найменування, товарний знак , виробничу марку, розголошенням комерційної таємниці, а також вчиненням дій, спрямованих на зниження престижу чи підрив довіри до її діяльності.

Відповідно до загальних підстав цивільно-правової відповідальності обов'язковому з'ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні. Суд, зокрема, повинен з'ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.

Матеріалами справи підтверджено. що відповідачі протиправно використовують товарний знак ОСОБА_4 України, рекламуючи свої послуги, замовляють одежу для себе з відображенням на неї товарного знаку юридичної особи, яка визнана у світі. Такі негативні дії відповідачів суд пов'язує з втратами немайнового характеру, що настали для Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України через приниження її ділової репутації, а також вчинення дій, спрямованих на зниження престижу, підриву довіри до її діяльності.Враховуючи досвід позивача, його впливовість, важливість, авторитет, ОСОБА_4 не може пов'язувати себе як особа, що співпрацює із компанією, що юридично не існує.

При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди суд виходить з положень п. 6 ч. 1 ст. 3, ч. 3 ст. 23 ЦК України та враховує характер і наслідки від вчиненого правопорушення, тривале, з серпня 2016 р., незаконне використання товарного знаку навіть після пред'явлення позову та розгляду справи в судових засіданнях, прибрання знаку позивача тільки у березні 2018 р . Відповідно до вимог розумності, виваженості та справедливості, суд вважає достатнім і необхідним стягнути з кожного з відповідачів в рахунок відшкодування моральної шкоди 8000 гривень на користь ОСОБА_4.

Вимоги щодо солідарної відповідальність відповідачів не можна вважати обґрунтованим з урахуванням правил ст. 541 ЦК України.

Відповідно зі ст. 141 ЦПК України судовий збір стягується з відповідачів на користь позивача ( т. 1 а.с. 204-205).

За правилами ст. 138 ЦПК України витрати, пов'язані з переїздом до іншого населеного пункту сторін та їхніх представників, а також найманням житла, несуть сторони.Стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, та її представникові сплачується іншою стороною компенсація за втрачений заробіток чи відрив від звичайних занять. Компенсація за втрачений заробіток обчислюється пропорційно від розміру середньомісячного заробітку, а компенсація за відрив від звичайних занять - пропорційно від розміру мінімальної заробітної плати. Граничний розмір компенсації за судовим рішенням витрат сторін та їхніх представників, що пов'язані з явкою до суду, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Місцем знаходження позивача є м.Київ. Граничний розмір добових на відрядження встановлено п.п. 170.9.1 Податкового кодексу України и залежить від розміру мінімальної заробітної плати. П. 5.1 Положення про порядок службових відряджень в межах України та закордон працівників Секретаріату Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України , затв. Наказом ОСОБА_4 України від 17.03.2011 р. № 27 зі змінами від 30.12.2015 р., працівникові відшкодовуються добові витрати в межах території України у розмірі 200 грн. в розрахунку за одну добу. Добові, пов'язані із відрядженням представника позивача в судові засідання склали 2400 грн. і підлягають стягненню з відповідачів ( т. 2 а.с.216-231).

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 12, 19, 81, 133, 141, 259, 264, 265 ЦПК України, 15, 16, 23, 418, 424 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України до ОСОБА_1, ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю Укрінформтрейд , ОСОБА_3 про захист права інтелектуальної власності задовольнити частково.

Визнати використання ОСОБА_1 Геннадієвичем ОСОБА_2, Товариством з обмеженою відповідальністю Укрінформтрейд , ОСОБА_3 знаку Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України на офіційному сайті Prime Перша транспортна компанія (Група компаній Прайм ) за адресою: http://prime.lg.ua неправомірним та таким, що порушує права власника свідоцтва на знак для товарів і послуг № 40227 від 15.06.2004 р.

Заборонити ОСОБА_1 Геннадієвичу , ОСОБА_2, Товариству з обмеженою відповідальністю Укрінформтрейд , ОСОБА_3 використовувати знак для товарів і послуг Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.

Стягнути з ОСОБА_1 Геннадієвича, 25.09.1979 р. н.( ІПН НОМЕР_2, зареєстрован ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса для листування м.Харків, вул.Конторська, 5, м.Харків, Полтавський шлях, 33), ОСОБА_2 ( прож.м.Харків, вул.Черепанових, 17/7), Товариства з обмеженою відповідальністю Укрінформтрейд ( код ЄДРПОУ 14300875, м.Харків, вул. Поздовжня, 4, будинок 4, кімната 29), ОСОБА_3 ( прож.м.Стаханов Луганської області, вул.Трамвайна, 110) на користь Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України ( ЄДРПОУ 16307261, м. Київ, вул. Є.Коновальця, 11) на відшкодування моральної шкоди по 8000 ( вісім тисяч) грн. з кожного та витрати по сплаті судового збору по 719 грн. 50 коп. з кожного.

В іншій частині позовних вимог Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через районний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення буде складено 07.05.2018.

СУДДЯ -

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення27.04.2018
Оприлюднено08.05.2018
Номер документу73819040
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —639/9476/16-ц

Постанова від 14.02.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Постанова від 14.02.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 12.12.2018

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 23.11.2018

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 29.10.2018

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 10.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Бурлака І. В.

Ухвала від 06.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Бурлака І. В.

Ухвала від 23.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Бурлака І. В.

Рішення від 07.05.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Єрмоленко В. Б.

Рішення від 27.04.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Єрмоленко В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні