Ухвала
від 14.05.2018 по справі 461/3228/18
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/3228/18

Провадження № 1-кс/461/3408/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.05.2018 року м.Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2

з участю слідчого ОСОБА_3

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором військової прокуратури Львівського гарнізону ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018140000000172 від 12.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч.1 ст.199, ч.1 ст.204 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

14.05.2018 року до Галицького районного суду м. Львова надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у приміщенні МАФу ПП Печеніг код ЄДРПОУ:23954728 розташованого за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 364, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, предметів та документів, що можуть містити інформацію щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, а саме: алкогольної продукції з ознаками підроблення; спирту та спиртової суміші; марок акцизного податку з ознаками підроблення; обладнання для виготовлення алкогольної продукції, засобів її пакування: картонних ящиків, склотари, корків, поліетиленової плівки, електричних фенів; особистих та чорнових записів, блокнотів; мобільних телефонів.

Подане клопотання мотивує тим, що в провадженні СУ ГУ НП у Львівській області перебувають матеріали досудового розслідування за №12018140000000172 від 12.03.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.199, ч.1 ст.204 КК України, щодо виготовлення, придбання з метою використання при продажі алкогольних виробів, а також збут незаконно виготовлених підроблених марок акцизного податку.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 у період з січня 2018 року до 08 травня 2018 року, знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , в порушення вимог ст.226Податкового Кодексу Українита Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України №1251від 27.12.2010,не маючи жодних дозвільних документів, з метою незаконного збагачення, за допомогою комп`ютерного обладнання, незаконно виготовляв та зберігав з метою подальшого збуту підроблені марки акцизного податку.

Крім цього, невстановлені особи збували спирт етиловий, який в період з вересня 2017 року по січень 2018 року використовувався для незаконного виготовлення алкогольної продукції за адресою: АДРЕСА_2 .

Слідчий зазначає, що на виконання доручення до матеріалів кримінального провадження поступив рапорт працівників УЗЕ у Львівській області ДЗЕНП України, про безпосередню причетність до вказаної протиправної діяльності громадянина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_3 , який у своїй незаконній діяльності використовує нежитлові, складські приміщення, а саме малу архітектурну форму (МАФ) ПП Печеніг код ЄДРПОУ:23954728 розташовані за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 364 та відповідно в яких можуть виготовлятися, зберігатися та реалізовуватись контрафактні підакцизні товари, а саме алкогольна продукція маркована підробленими марками акцизного податку. Виїздом на місце знаходження приміщення МАФ, що використовується ОСОБА_6 встановлено GPS координати: 49.870025 (довгота), 23.952830 (широта). Одночасно встановлено, що за адресою АДРЕСА_4 зареєстрована значна кількість об`єктів нерухомості, тому встановити власника вказаного приміщення МАФ без розшифровки завдань кримінального провадження не представилось можливим.

Вказані речі, предмети та документи, мають доказове значення у даному кримінальному провадженні, оскільки вони можуть містити інформацію про обставини кримінального правопорушення та осіб причетних до його вчинення, а тому є необхідним їх вилучення, дослідження у процесі досудового розслідування та прилучення до матеріалів кримінального провадження, для отримання безперешкодного доступу до них, з метою використання у доказуванні, недопущення їх приховання, зміни чи знищення.

Однак, є підстави вважати, що ОСОБА_6 , інші особи, які знаходяться у приміщенні МАФу ПП Печеніг код ЄДРПОУ:23954728 розташованого за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 364, з метою уникнення від кримінальної відповідальності, на вимогу органу досудового розслідування не нададуть речі, предмети та документи, що можуть мати доказове значення у кримінальному провадженні.

У зв`язку із наведеним просить клопотання задоволити.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, надав пояснення аналогічні до нього. Просив слідчого суддю таке задоволити.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю необхідним задовольнити частково клопотання про обшук з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Частина 2 ст.234 КПК України передбачає, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Частиною 3 ст. 234 КПК України визначено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Згідно ч.4 ст.234 КПК України клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.

Згідно з ч.5 ст.236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України.

12.03.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018140000000172 внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.199, ч.1 ст.204 КК України.

З клопотання вбачається, що ОСОБА_5 у період з січня 2018 року до 08 травня 2018 року, знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , в порушення вимог ст.226Податкового Кодексу Українита Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України №1251від 27.12.2010,не маючи жодних дозвільних документів, з метою незаконного збагачення, за допомогою комп`ютерного обладнання, незаконно виготовляв та зберігав з метою подальшого збуту підроблені марки акцизного податку.

Крім цього, невстановлені особи збували спирт етиловий, який в період з вересня 2017 року по січень 2018 року використовувався для незаконного виготовлення алкогольної продукції за адресою: АДРЕСА_2 .

На думку органу досудового розслідування, до даної протиправної діяльності безпосередньо може бути причетний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_3 , який у своїй незаконній діяльності використовує нежитлові, складські приміщення, а саме малу архітектурну форму (МАФ) ПП Печеніг код ЄДРПОУ:23954728 розташовані за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 364 та відповідно в яких можуть виготовлятися, зберігатися та реалізовуватись контрафактні підакцизні товари, а саме алкогольна продукція маркована підробленими марками акцизного податку. Виїздом на місце знаходження приміщення МАФ, що використовується ОСОБА_6 встановлено GPS координати: 49.870025 (довгота), 23.952830 (широта). Одночасно встановлено, що за адресою АДРЕСА_4 зареєстрована значна кількість об`єктів нерухомості, тому встановити власника вказаного приміщення МАФ без розшифровки завдань кримінального провадження не представилось можливим.

Слідчий довів наявність достатніх, передбачених ч. 5 ст. 234 КПК України, підстав вважати, що:

- було вчинено кримінальні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 199, ч.1 ст.204 КК України;

- відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

- відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

- відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи

- за наведених в клопотанні обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

В ухвалі про надання дозволу на проведення обшуку слідчий суддя не має можливості перелічувати досліджені ним докази та оцінювати їх. Це прямо випливає зі змісту ст.222 КПК України та ст.387 КК України про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора) та передбачену за це кримінальну відповідальність. Згідно з ч.3 ст.236 КПК України ухвала про дозвіл на обшук повинна бути пред`явлена з наданням копії перед початком обшуку особі, яка володіє житлом чи іншим володінням. Зазначення в ухвалі про дозвіл на обшук переліку досліджених чи оцінених доказів на підставі яких слідчим суддею прийнято це процесуальне рішення зробить можливим протизаконний доступ невизначеного кола осіб до відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора).

Існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінальних правопорушень такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, оскільки кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 199 КК України є тяжким злочином.

Метою та підставою для проведення обшуку є необхідність виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, предметів та документів, що можуть містити інформацію щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Слідчий довів, що у приміщенні МАФу ПП Печеніг код ЄДРПОУ:23954728 розташованого за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 364, можуть знаходитися речі, предмети, документи, що мають значення для розкриття даного злочину і можуть посприяти всебічному та неупередженому розслідуванню кримінального провадження, а також можуть бути використані в подальшому у якості доказів під час судового розгляду, серед яких алкогольна продукція з ознаками підроблення; спирт та спиртові суміші; марки акцизного податку з ознаками підроблення; спирт та спиртові суміші, марки акцизного податку з ознаками підроблення; обладнання для виготовлення алкогольного продукції, засобів її пакування: картонні ящики, склотара, корки, поліетиленова плівка, електричні фени, в яких може міститись інформація щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та осіб причетних до його вчинення та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.

Отримати речі та документи, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, в добровільному порядку шляхом витребування речей, документів та відомостей відповідно до ст.93 КПК України, неможливо, оскільки існує реальна загроза їх приховання, зміни та знищення.

Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане.

При цьому, слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотання про надання дозволу на проведення обшуку з метою виявлення і вилучення особистих та чорних записників, блокнотів, мобільних телефонів, з наступних підстав.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.235 КПК України в ухвалі про дозвіл на обшук повинні міститися відомості про речі, документи або осіб виявлення яких проводиться обшук.

При цьому, вирішуючи дане клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, слідчий суддя враховує практику Європейського суду з прав людини. Так, Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 07.07.2007 року у справі «Смирнов проти Росії» вказав, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей. Євросуд зазначив, що відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст.6 Конвенції.

Визнаючи порушенняст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта констатуючи незаконність обшуку у справі «Ернст та інші проти Бельгії», Європейський суд зазначив, що ордер на проведення обшуку не містив жодної інформації про конкретні цілі та підстави для проведення обшуку, характер розслідування, точні місця проведення обшуків та про предмети, що підлягали вилученню. Таким чином, слідчі наділялися широкими повноваженнями.

Відповідно до ч.1 ст.184 ЦК України річ є визначеною індивідуальними ознаками, якщо вона наділена тільки їй властивими ознаками, що вирізняють її з-поміж інших однорідних речей, індивідуалізуючи її. Грошові кошти здобуті злочинним шляхом не помічені, вони не визначені індивідуальними ознаками (відсутні відомості про номери купюр чи інші індивідуалізуючи ознаки цих грошей).

В порушення ч.5 ст.234 КПК України слідчий не навів достатніх підстав вважати, що блокноти, записники, особисті та чорнові записи мають значення для досудового розслідування і яке саме значення, не вказав які відомості у цих речах можуть бути доказами під час судового розгляду кримінального провадження. Слідчий не навів достатніх підстав вважати, що інформація щодо вчиненого злочину може міститися у блокнотах, записниках, особистих та чорнових записах, мобільних телефонів не зазначив, яка конкретно інформація може на них міститися.

Разом з тим, слідчий суддя надає дозвіл на проведення обшуку старшому слідчому в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 та іншим слідчим у кримінальному провадженні, які призначені відповідно до постанови про створення слідчої групи, тобто, тим слідчим, які входять в групу слідчих по даному кримінальному провадженні відповідно до витягу з ЄРДР. Старший слідчий в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 вправі самостійно доручати іншим слідчим, уповноваженим особам, які не входять в групу слідчих по даному кримінальному провадженні, виконання даної ухвали, що не потребує додаткового зазначення про це в ухвалі суду.

Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя ,-

УХВАЛИВ:

клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018140000000172 від 12.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч.1 ст.199, ч.1 ст.204 КК України, - задовольнити частково.

Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , іншим слідчим у кримінальному провадженні, які призначені відповідно до постанови про створення слідчої групи, дозвіл на проведення обшуку у приміщенні МАФу ПП Печеніг код ЄДРПОУ:23954728 розташованого за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 364, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей, предметів та документів, що можуть містити інформацію щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, а саме: алкогольної продукції з ознаками підроблення; спирту та спиртової суміші; марок акцизного податку з ознаками підроблення; обладнання для виготовлення алкогольної продукції, засобів її пакування: картонних ящиків, склотари, корків, поліетиленової плівки, електричних фенів.

В задоволенні решти вимог клопотання відмовити.

Строк дії вказаної ухвали до 14.06.2018 року.

Обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення14.05.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу73965705
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —461/3228/18

Ухвала від 03.01.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 03.01.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 03.01.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 03.01.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 03.01.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 03.01.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 21.05.2018

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 21.05.2018

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 18.05.2018

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 18.05.2018

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні