Рішення
від 09.02.2010 по справі 2-23/10
ПІДГАЄЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-23/10

РІШЕННЯ

Іменем України

"09" лютого 2010 р. Підгаєцький районний суд

Тернопільської області

в складі головуючої судді Ігнатової Г.В.

при секретарі Піх Р.Я.

з участю позивача ОСОБА_1

відповідачів ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Підгайці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ОСОБА_3 про визнання права на спадкове майно за законом,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання за ним права на спадкове майно, вказуючи на те, що 20 липня 1991р. помер його батько ОСОБА_4, який є чоловіком відповідачки ОСОБА_3 , та батько відповідача ОСОБА_2 Після смерті останнього залишилось спадкове майно у вигляді: 1/6 ідеальної частки будинковолодіння. що розташоване в с. Новосілка по вул.Ленчівка,97а Підгаєцького району. Позивач вважає, що має право на спадкове майно, так як постійно проживала в даному будинку разом з спадкодавцем та на час відкриття спадщини фактично вступила в управління та володіння спадковим майном і в такий спосіб прийняла спадщину по закону,та від прийняття спадщини не відмовилась.

Посилаючись на відсутність правовстановлюючих документів на житловий будинок з надвірними будівлями він не може в нотаріальному порядку оформити документи, щодо прийняття спадкового майна , що залишилось після смерті батька, хоч згода між спадкоємцями першої черги досягнута, в даний час позбавлена можливості оформитй~своє право на спадщину у нотаріальному порядку, тому вимушений звернутися до суду за захистом порушеного права.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просить визнати за ним право власності на спадкове майно по закону, щодо 1/6 ідеальної частки житлового будинку з надвірними будівлями, що в с. Новосілка по вул.Ленчівка, 97а Підгаєцького району., оскільки він як спадкоємець першої черги по закону єдиний на час виникнення правовідносин вступив в управління та володіння спадковим майном, продовжив проживати в будинку, а син відповідач ОСОБА_2, який також є спадкоємцем по закону , ще при житті батька вибув з будинку та у відповідності до вимог закону не прийняли спадщину, а також відповідачі відмовились від її прийняття,.

Відповідачі позов визнали, просять його задоволити.

Суд заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 і ОСОБА_3 перебували в зареєстрованому шлюбі. Від даного шлюбу у подружжя є двоє дітей, які на даний час є повнолітніми: ОСОБА_1 та ОСОБА_2, дане підтверджено свідоцтвами про народження.

Встановлено, що позивач з своєю сімєю та сімєю батьків проживали в будинку,- що в с. Новосілка по вул.Ленчівка,97а Підгаєцького району, як одна сімя та даний двір відносився до колгоспного двору.

Також встановлено, що на час припинення існування двору , відповідачі- дружина та син спадкодавця та позивачки по справі, в даному будинковолодінні проживали, отже кожному з членів двору, яким були :померлий ОСОБА_4 , його дружина ОСОБА_3М , позивачка в справі, та їх діти- відповідач ОСОБА_2 та ОСОБА_1.В позивачка в справі, а також члени сімї позивача виходячи з принципу рівності часток усіх колишніх членів двору належало 1/6

ідеальної частки в майні двору, про що свідчить довідка сільської ради та свідоцтво про право власності на нерухоме майно..

З матеріалів справи вбачається, що 20 липня 1991 року помер ОСОБА_4

Михайлович, про що в книзі реєстрації смертей зроблено актовий запис №24, що

підтверджується свідоцтвом про смерть.

Після його смерті відкрилась спадщина за законом у вигляді: 1/6 ідеальної частки житлового будинку з надвірними будівлями, що в с. Новосілка по вул.Ленчівка,97а Підгаєцького району.

На зазначене майно спадкодавець при житті заповіт не склав

На час відкриття спадщини на день смерті ОСОБА_4 правовідносини регулювались нормами ЦК України ( в редакції 1963р.)

Спадкоємцями першої черги за законом померлого залишились його дружина, та діти позивач та відповідачі по справі.

Однак, ніхто із спадкоємці в шестимісячний строк від моменту відкриття спадщини з заявою про її прийняття до нотаріальної контори не звернулися.

Разом з тим, відповідно до ст. 549 зазначеного закону визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він вступив в управління та володіння спадковим майном.

Зазначений спадкоємець ОСОБА_1 в шестимісячний строк після смерті ОСОБА_4 з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звернувся. Однак установлено, що він продовжив проживати в зазначеному будинку, користувався побутовим майном, фактично вступив в управління та володіння спадковим майном померлого, та в такий спосіб прийняв спадкове майно.

Зважаючи на ці обставини, суд визнає факт прийняття спадкового майна , як спадкоємцем першої черги за законом в порядку ст. 549 ЦК України , від моменту відкриття спадщини та на час виникнення правовідносин

Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Статтею 1268 ЦК України визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини....та він не заявляв про відмову від неї.

Згідно статті 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

Суд приймає до уваги той факт, що в добровільному порядку між спадкоємцями першої черги по закону досягнуто обоюдної згоди про поділ спадкового майна, померлого ОСОБА_4 ., в склад якого входить і спірне майно житловий будинок з надвірними будівлями, що в с.Новосілка Підгаєцького району.

Враховуючи те. що згідно закону, позивач має право на спадкування за законом, спадщини, яка відкрилась після смерті батька і від прийняття спадщини не відмовився, при цьому відповідачі не заперечують щодо прийняття спадкового майна саме їх сином та братом ОСОБА_1, суд вважає, що відповідно до змісту вищезазначеного закону позов є обґрунтований, а тому за ОСОБА_1В слід визнати право власності на спадкове майно, по закону, що залишилось після смерті ОСОБА_4, щодо 1/6 ідеальної частки житлового будинку з надвірними будівлями, що в с. Новосілка по вул.Ленчівка, 97а Підгаєцького району

На підставі наведеного , керуючись ст549 ЦК України ( в редакції 1963р), ст.ст. 10,60. 213,215. 218 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно по закону, що залишилось після смерті ОСОБА_4 щодо спадкового майна- 1/6 ідеальної частки житлового будинку з надвірними будівлями, що в с Новосілка по вул.Ленчівка, 97а Підгаєцького району Тернопільської області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення Підгаєцького районного суду подається в апеляційний суд Тернопільської області через Підгаєцький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів-після подання заяви проапеляційне оскарження, або без попердньогоподання такоїзаяви в строк встановлений для її подання.

Головуючий: ОСОБА_5

СудПідгаєцький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення09.02.2010
Оприлюднено22.05.2018
Номер документу74107863
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-23/10

Ухвала від 30.07.2012

Цивільне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Дячков С. В.

Ухвала від 15.01.2019

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Прохоренко В. В.

Постанова від 11.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Таргоній Д. О.

Ухвала від 22.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Таргоній Д. О.

Ухвала від 05.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Таргоній Д. О.

Ухвала від 22.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Таргоній Д. О.

Ухвала від 29.01.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Ухвала від 15.01.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Ухвала від 04.03.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Рішення від 09.02.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні