Ухвала
від 01.06.2018 по справі 613/603/18
БОГОДУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №613/603/18 Провадження № 2/613/341/18

У Х В А Л А

1 червня 2018 року м. Богодухів

Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Харченко С.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Держави України, в особі управління державної казначейської служби у Богодухівському районі Харківської області, про стягнення майнової шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

В провадження судді Харченко С.М. надійшла позовна заява ОСОБА_1 в особі ПП ЮК Право груп до Держави Україна, в особі управління державної казначейської служби у Богодухівському районі Харківської області, про стягнення майнової шкоди, в якому позивач просить: стягнути з Держави Україна, в особі управління державної казначейської служби у Богодухівському районі Харківської області на користь ОСОБА_1 завдану Державою Україна майнової шкоди у розмірі 121 724 грн. 99 коп.; стягнути з Держави Україна, в особі управління державної казначейської служби у Богодухівському районі Харківської області на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати.

До відкриття провадження у справі суддею Харченко С.М. встановлені підстави для самовідводу, зважаючи на наступне:

Представник позивача позовні вимоги мотивує тим, що ухвалою судді Богодухівського районного суду Харківської області від 01 квітня 2015 року по справі № 613/459/15-ц було відмовлено у задоволенні клопотання про забезпечення позову, чим було завдано ОСОБА_1 майнову шкоду на суму 121 724 грн. 99 коп. Вказана ухвала суду стала причиною неможливості повернення позивачем своїх грошових коштів у розмірі 121 724 грн. 99 коп., які рішенням Богодухівського районного суду Харківської області від 02 грудня 2016 року стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 Таким чином, відповідач по справі № 613/459/15-ц ОСОБА_2 скористалася відсутністю будь-яких заборон чи обтяжень з боку Богодухівського районного суду Харківської області на належне їй майно та 15 червня 2015 року безперешкодно вжила заходів, що полягли у передачі на підставі відповідного договору дарування третій особі, майна належного їй на праві приватної власності, що в подальшому призвело до утруднення виконання рішення суду по даній справі. Представник позивача вважає, що саме неправомірними діями Богодухівського районного суду Харківської області позивачеві завдано майнову шкоду у розмірі 121 724 грн. 99 коп.

Таким чином, предметом даного позову є ухвала судді Богодухівського районного суду Харківської області Закопайла В.В. від 01 квітня 2015 року, яку позивач вважає необґрунтованою та незаконною і саме через ухвалення якої йому завдано майнову шкоду та порушено його права. Дані обставини викликають сумнів в об'єктивності та неупередженості судді Харченка С.М. при вирішенні даної справи, оскільки він є суддею Богодухівського районного суду Харківської області, який на думку позивача недотримався завдань та основних засад (принципів) цивільного судочинства, що призвело до завдання позивачеві майнової шкоди.

З урахуванням викладених обставин, з метою дотримання балансу інтересів між будь якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів сторін і цілями, для досягнення яких буде спрямоване рішення по справі, а також для унеможливлення обставин які б викликали сумнів в об'єктивності та неупередженості судді під час розгляду даної справи, суддею Харченко С.М. заявлений самовідвід.

Так, згідно з приписами ст. 39 ЦПК України , суддя зобов'язаний заявити самовідвід з підстав, зазначених у статтях 36 , 37 і 38 цього Кодексу .

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України , суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.

Розгляд справи незалежним та неупередженим судом є принципом забезпечення права на справедливий суд в контексті положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Конституції України , а тому будь-які сумніви щодо неупередженості судді мають оцінюватись з точки зору розумного сумніву.

Відповідно до ст. 10 ЦПК України , суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

У рішеннях Європейського суду з прав людини Білуха проти України від 09.11.2006, Газета Україна-Центр проти України від 15.07.2010 ЄСПЛ вказував, що наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод повинна визначатися за суб'єктивним та об'єктивним критеріями. Відповідно до суб'єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об'єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду При вирішенні того, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об'єктивно обґрунтованими. З огляду на це, навіть зовнішні прояви можуть мати певну важливість або, іншими словами, правосуддя повинно не тільки чинитися, повинно бути також видно, що воно чиниться . Важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві.

Також, пунктом 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів від 19.05.2006 року визначено, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об'єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

За таких обставин, вирішуючи питання про розгляд справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для заявлення самовідводу, з метою виключення у сторін сумнівів щодо об'єктивності та неупередженості судді при вирішенні даного спору по суті, а також з метою дотримання прав сторін на гарантований законом безпосередній, справедливий судовий розгляд.

Згідно з ч. 1, ч. 2, ч. 9 ст. 40 ЦПК України , питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.

Також слід зазначити, що на даний час в Богодухівському районному суді Харківської області мають повноваження 2 судді: Харченко С.М. та Шалімов Д.В. Ухвалою суду від 11.05.2018 року заявлений самовідвід суддею Богодухівського районного суду Харківської області Шалімовим Д.В. у даній цивільній справі - задоволено. При цьому після вирішення відводу (самовідводу) в Богодухівському районному суді неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи, наслідком чого є застосування положень ч.3 ст.41 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 10 , 33 , 34 , 36 , 39 , 40 , ч.3 ст. 41 ,ст.ст. 258-261 , 353 ЦПК України , -

УХВАЛИВ:

Заявлений самовідвід суддею Богодухівського районного суду Харківської області Харченко С.М. у цивільній справі №613/603/18 - задовольнити.

Справу №613/603/18 за позовом ОСОБА_1 до Держави України, в особі управління державної казначейської служби у Богодухівському районі Харківської області, про стягнення майнової шкоди - передати до канцелярії Богодухівського районного суду Харківської області для вирішення питання щодо її передачі до іншого суду в порядку, передбаченому ч.3 ст.41 ЦПК України та встановленому цим Кодексом.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ

СудБогодухівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення01.06.2018
Оприлюднено03.06.2018
Номер документу74392825
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —613/603/18

Ухвала від 14.06.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулейков Ігор Юрійович

Постанова від 06.05.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Ухвала від 21.02.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Ухвала від 19.02.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Рішення від 26.12.2018

Цивільне

Краснокутський районний суд Харківської області

Каліберда В. А.

Рішення від 26.12.2018

Цивільне

Краснокутський районний суд Харківської області

Каліберда В. А.

Ухвала від 06.09.2018

Цивільне

Краснокутський районний суд Харківської області

Каліберда В. А.

Ухвала від 11.07.2018

Цивільне

Краснокутський районний суд Харківської області

Каліберда В. А.

Ухвала від 07.06.2018

Цивільне

Краснокутський районний суд Харківської області

Каліберда В. А.

Ухвала від 01.06.2018

Цивільне

Богодухівський районний суд Харківської області

Харченко С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні