Справа № 2-518
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2018 року м.Люботин
Суддя Люботинського міського суду м. Люботин Дем`яненко І.В., розглянувши заяву ПАТ Весотра Харків , інтереси якого представляє ОСОБА_1, за участю заінтересованої особи ОСОБА_2 про поворот виконання рішення,
в с т а н о в и в:
ПАТ Весотра Харків , інтереси якого представляє ОСОБА_1, звернулося до суду з заявою про поворот виконання рішення Харківського районного суду Харківської області № 2034/2-518/200 від 18 січня 2000 року.
Автоматизованою системою документообігу суду КП Д3 вказану заяву розподілено під № 635/98/18 для розгляду судді Дем'яненко І.В.
З матеріалів справи вбачається, що представник заявника ПАТ Весотра - Харків є ОСОБА_3.
Суддею Дем'яненко І.В. заявлено самовідвід, оскільки вона навчалася разом з позивачем в період з 1979-1984 роки в юридичному інституті та до цього часу вони підтримують дружні відносини.
Враховуючи вищевикладене, розгляд під головуванням судді Дем'яненко І.В. може бути, на думку сторін, упередженим та у інших учасників справи можуть виникнути сумніви в неупередженості та об'єктивності судді.
Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може брати участі в розгляді справи, якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.
Крім того, суддею Дем'яненко І.В. вже заявлялися заяви про самовідвід у справах, де приймала участь ОСОБА_3
В даному випадку - очевидно, що суддя Дем'яненко І.В. не може брати участь в розгляді цієї справи, через те, що вона добре знайома та підтримує дружні відносини з ОСОБА_3, яка є представником заявника, що може викликати сумнів у заінтересованої особи ОСОБА_2 в неупередженості головуючого у справі..
Відповідно до ст.39 ЦПК України самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого судового засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Заява про самовідвід судді відповідає вимогам ст.39 ЦПК України.
Розгляд справи незалежним та неупередженим судом є принципом забезпечення права на справедливий суд в контексті положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Конституції України, а тому будь-які сумніви щодо неупередженості судді мають оцінюватись з точки зору розумного сумніву.
Відповідно до ст. 10 ЦПК України, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов"язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
У рішеннях Європейського суду з прав людини Білуха проти України від 09.11.2006, Газета Україна-Центр проти України від 15.07.2010 ЄСПЛ вказував, що наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод повинна визначатися за суб'єктивним та об'єктивним критеріями. Відповідно до суб'єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об'єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду При вирішенні того, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об'єктивно обґрунтованими . З огляду на це, навіть зовнішні прояви можуть мати певну важливість або, іншими словами, правосуддя повинно не тільки чинитися, повинно бути також видно, що воно чиниться Важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві.
Також, пунктом 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів від 19.05.2006 визначено, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об'єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Згідно з ч. 1, ч. 2, ч. 9 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Норма про відвід гарантує неупередженість та об'єктивність здійснення правосуддя. Таким чином, з огляду на зазначене, необхідно задовольнити самовідвід судді Дем'яненко І.В.
Інші обставини, які б викликали сумнів в об'єктивності та неупередженості судді, відсутні.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 36, 39 ЦПК України,
у х в а л и в:
Самовідвід головуючого по справі судді Дем'яненко І.В. - задовольнити.
Цивільну справу за заявою ПАТ Весотра Харків , інтереси якого представляє ОСОБА_3, за участю заінтересованої особи ОСОБА_2 про поворот виконання рішення, передати до канцелярії суду для визначення в порядку, встановленому ЦПК України, іншого судді Люботинського міського суду Харківської області, який буде розглядати дану справу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_4
Суд | Люботинський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2018 |
Оприлюднено | 14.06.2018 |
Номер документу | 74654513 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Люботинський міський суд Харківської області
Дем'яненко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні