П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 802/271/18-а
Головуючий у 1-й інстанції:
ОСОБА_1
Суддя-доповідач: ОСОБА_2
12 червня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Совгири Д. І.
суддів: Курка О. П. Загороднюка А.Г.
за участю:
секретаря судового засідання: Ременяк С.Я.,
позивача: ОСОБА_3,
представника відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 26 квітня 2018 року (повний текст якої складено в м. Вінниця) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, Гальжбіївського сільського голови ОСОБА_4 про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на роботі та виплату заробітної плати,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, Гальжбіївського сільського голови ОСОБА_4 про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на роботі та виплату заробітної плати
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 20 червня 2017 року позовну заяву залишено без розгляду.
Не погоджуючись з даним рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.
В судовому засіданні позивач підтримала доводи апеляційної скарги та просила суд задовольнити її.
В судове засідання представник позивача не з'явився, однак на адресу суду надіслав заяву про перенесення розгляду справи у зв'язку з тим, що сільський голова перебуває на загальних зборах громадян за місцем проживання. Однак, колегія суддів апеляційної інстанції порадилась на місці та ухвалила про можливість слухання справи за відсутності представника відповідача.
Заслухавши доповідь судді, пояснення позивача, яка прибула в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
Залишаючи позовну заяву без розгляду суд першої інстанції виходив з того, що позивачем пропущено строк звернення до суду, оскільки про оскаржуване рішення їй було відомо під час підготовки позовної заяви, яку було подано до Ямпільського районного суду Вінницької області 07.03.2017 року. Проте намірів оскаржувати рішення №128 від 01.12.2016 року не було, оскільки відповідно до рішення 12 позачергової сесії 7 -го скликання Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області №141 від 15.12.2016 року її обрано на посаду секретаря Гальжбіївської сільської ради. Колегія суддів апеляційної інстанції частково погоджується з висновками суду першої інстанції враховуючи наступне.
Як встановлено судом апеляційної інстанції позивач звернулася до суду з позовом в якому просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення 11 позачергової сесії 7-го скликання Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області №128 від 01.12.2016 року;
- визнати протиправним дії Гальжбіївського сільського голови щодо звільнення ОСОБА_3 з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради шляхом внесення до трудової книжки ОСОБА_3 запису №21 від 29.12.2017 про звільнення з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради у зв'язку з достроковим припиненням повноважень ч. 5 ст. 50 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні ;
- поновити ОСОБА_3 на посаді секретаря Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області з 22.06.2017 року;
- зобов'язати Гальжбіївську сільську раду Ямпільського району Вінницької області, анулювати запис №21 від 29.12.2017 року, в трудовій книжці ОСОБА_3 про звільнення з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради у зв'язку з достроковим припиненням повноважень ч. 5 ст. 50 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні ;
- зобов'язати Гальжбіївську сільську раду Ямпільського району Вінницької області провести оплату праці за час вимушеного прогулу з 29.12.2017 року по день і час поновлення на посаді.
Щодо позовних вимог визнати протиправним та скасувати рішення 11 позачергової сесії 7-го скликання Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області №128 від 01.12.2016 року та про поновлення ОСОБА_3 на посаді секретаря Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області з 22.06.2017 року, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції про залишення позову без розгляду у зв'язку з наступними.
Як вбачається з матеріалів справи позивач обіймала посаду секретаря Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області.
Відповідно до рішення 11 позачергової сесії 7-го скликання Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області №128 від 01.12.2016 року, ОСОБА_3 звільнено з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради.
Згідно з матеріалами справи, позивачем до позовної заяви додано копію рішення Ямпільського районного суду Вінницької області від 18.12.2017 року у справі №153/286/17, яким позов ОСОБА_3 задоволено та зокрема визнано протиправним та скасовано рішення 10 сесії 7-го скликання Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області №125 від 30.11.2016 року. Вказане рішення суду містить посилання на рішення 11 позачергової сесії 7-го скликання Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області №128 від 01.12.2016 року.
Також судом встановлено, що ОСОБА_3 07.03.2017 року звернулась до Ямпільського районного суду Вінницької області із позовною заявою до якої було додано копію рішення 11 позачергової сесії 7-го скликання Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області №128 від 01.12.2016 року, що є предметом розгляду в даній справі.
Разом з тим позивач у підготовчому засіданні в суді першої інстанції та в апеляційноій інстанції підтвердила, що про оскаржуване рішення їй було відомо під час підготовки позовної заяви, яку було подано до Ямпільського районного суду Вінницької області 07.03.2017 року. Проте намірів оскаржувати рішення №128 від 01.12.2016 року не було, оскільки відповідно до рішення 12 позачергової сесії 7 -го скликання Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області №141 від 15.12.2016 року її обрано на посаду секретаря Гальжбіївської сільської ради.
Враховуючи зазначене вище, суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, що про існування оскаржуваного рішення позивачу уже було відомо 07.03.2017, проте до Вінницького окружного адміністративного суду вона звернулась лише в січні 2018 року, відтак ОСОБА_3 пропущено місячний строк звернення до суду.
Щодо позовних вимог про визнання протиправним дії Гальжбіївського сільського голови щодо звільнення ОСОБА_3 з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради шляхом внесення до трудової книжки ОСОБА_3 запису №21 від 29.12.2017 про звільнення з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради у зв'язку з достроковим припиненням повноважень ч. 5 ст. 50 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні ; про зобов'язання Гальжбіївську сільську раду Ямпільського району Вінницької області, анулювати запис №21 від 29.12.2017 року, в трудовій книжці ОСОБА_3 про звільнення з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради у зв'язку з достроковим припиненням повноважень ч. 5 ст. 50 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні ; про зобов'язання Гальжбіївську сільську раду Ямпільського району Вінницької області провести оплату праці за час вимушеного прогулу з 29.12.2017 року по день і час поновлення на посаді суд апеляційної інстанції зазначає слідуючи.
Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як встановлено судом апеляційної інстанції позивачка до суду звернулася з вказаним адміністративним позовом 30 січня 2018 року, а про порушення свого права як зазначила сама позивачка в судовому засіданні дізналась 29 грудня 2017 року коли було здійснено запис у її трудову книжку.
А тому, враховуючи вищезазначене колегія суддів апеляційної інстанції приходить до висновку, що адміністративний позов в частині позовних вимог про визнання протиправним дії Гальжбіївського сільського голови щодо звільнення ОСОБА_3 з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради шляхом внесення до трудової книжки ОСОБА_3 запису №21 від 29.12.2017 про звільнення з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради у зв'язку з достроковим припиненням повноважень ч. 5 ст. 50 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні ; про зобов'язання Гальжбіївську сільську раду Ямпільського району Вінницької області, анулювати запис №21 від 29.12.2017 року, в трудовій книжці ОСОБА_3 про звільнення з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради у зв'язку з достроковим припиненням повноважень ч. 5 ст. 50 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні ; про зобов'язання Гальжбіївську сільську раду Ямпільського району Вінницької області провести оплату праці за час вимушеного прогулу з 29.12.2017 року по день і час поновлення на посаді підлягає розгляду, оскільки позивач звернувся до суду першої інстанції в межах шестимісячного строку, як це передбачено ст. 122 КАС України.
За таких обставин, на думку колегія суддів, доводи апеляційної скарги знайшли частково своє підтвердження в ході апеляційного перегляду справи, а тому допущені судом першої інстанції порушення норм матеріального та процесуального права є такими, що призвели до неправильного вирішення питання, та є підставою для часткового скасування ухвали суду та направлення справи для продовження розгляду.
Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду.
За п. 4 ч. 1 ст. 204 КАС України підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.
З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, ухвала суду першої інстанції скасуванню, а справа направленню для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 320, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.
Ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 26 квітня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, Гальжбіївського сільського голови ОСОБА_4 про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на роботі та виплату заробітної плати скасувати в частині визнання протиправним дії Гальжбіївського сільського голови щодо звільнення ОСОБА_3 з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради шляхом внесення до трудової книжки ОСОБА_3 запису №21 від 29.12.2017 про звільнення з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради у зв'язку з достроковим припиненням повноважень ч. 5 ст. 50 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні .
Зобов'язання Гальжбіївську сільську раду Ямпільського району Вінницької області, анулювати запис №21 від 29.12.2017 року, в трудовій книжці ОСОБА_3 про звільнення з посади секретаря Гальжбіївської сільської ради у зв'язку з достроковим припиненням повноважень ч. 5 ст. 50 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні .
Зобов'язання Гальжбіївську сільську раду Ямпільського району Вінницької області провести оплату праці за час вимушеного прогулу з 29.12.2017 року по день і час поновлення на
посаді.
Справу в цій частині направити до Вінницького окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
В іншій частині ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає в частинні скасування ухвали. В частині залишення ухвали без змін може бути оскарження в касаційному порядку згідно зі ст.ст. 328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 14 червня 2018 року.
Головуючий ОСОБА_2 Судді ОСОБА_5 ОСОБА_6
Суд | Вінницький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2018 |
Оприлюднено | 19.06.2018 |
Номер документу | 74729056 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Совгира Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні