Справа № 2-393/08
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
1 жовтня 2008 p. смт. Софіївка
Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі:
судді Байда Т.І.,
при секретарі Алексахи О.М.,
з участю позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні смт. Софіївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
УСТАНОВИВ:
20 серпня 2008 року позивач ОСОБА_1 звернулася в Софіївський районний суд з позовною заявою про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Свої вимоги мотивує тим, що 8 квітня 1995 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2. Від цього шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Спільне життя не склалося і 29 липня 2008 року шлюб з ОСОБА_2 було розірвано, після чого вона з донькою стали проживати окремо.Відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, в зв'язку з цим, позивач просить стягувати з відповідача ОСОБА_2 на утримання їхньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частки всіх видів його доходів (заробітку) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму встановленого для дітей зазначеного віку до виповнення повноліття дитини, починаючи з дня подання заяви до суду.
Позивач підтримала позовні вимоги в попередньому судовому засіданні, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві і пояснила, що з відповідачем не проживають з червня місяця 2008 року, за цей час відповідач матеріальної допомоги на утримання доньки не надавав.
Відповідач у попередньому судовому засіданні проти позову не заперечує, визнає позовні вимоги в повному об»ємі та згідний платити аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини усіх видів доходів щомісячно, починаючи з дня подання заяви і до виповнення повноліття доньки.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалюється рішення про задоволення позову.
Розглянувши в попередньому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із таких підстав.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини, 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Згідно ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
В попередньому судовому засіданні за матеріалами справи встановлено, що батьком дитини є відповідач, про що зроблений відповідний запис у свідоцтві про народження дитини - ОСОБА_3, де в графі батько записаний ОСОБА_2 (а.с.5). Шлюб між
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 був зареєстрований викончкомом Дмитрівської сільської Ради с.Дмитрівка Казанківського району Миколаївської області 8 квітня 1995 року (а.с.4). Дитина знаходиться на утриманні матері (а.с.7). 29 липня 2008 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було розірвано, що зареєстровано відділом РАЦС Софіївського районного управління юстиції Дніпропетровської області (а.с.6). ОСОБА_1 працює в ПТУ №87, викладачем та загальна сума її доходу за пів року складає 9803 грн. 73 коп. (а.с.8). Земельної частки (паю) та ділянки для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_1 не має (а.с.9).
В судовому засіданні відповідач надав довідку №324 від 28 серпня 2008 року про його заробітну плату в якій вказано, що він працює в Будинку школяра і його сума доходу за 6 місяців складає 9033, 08 грн.
За таких обставин суд приходить до висновку, що з відповідача необхідно стягувати аліменти на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини усіх видів доходів, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 20 серпня 2008 року.
Рішення згідно п.1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України підлягає обов'язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць. Відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Згідно з ч.3 ст.81 ЦПК України не підлягають оплаті і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів. На цій підставі слід стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня та затрати на інформаційно - технічне забезпечення в розмірі 7 грн. 50 коп.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212-215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд, -
вирішив:
1. Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
2. Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, щомісячно на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини усіх видів доходів, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 20 серпня 2008 року.
3. Рішення згідно п.1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України підлягає обов'язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
4. Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито в сумі 51 грн.
5. Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 7 грн.50 коп.
6. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Софіївський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суд | Софіївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2008 |
Оприлюднено | 21.01.2010 |
Номер документу | 7475801 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Михайлов В.А.
Цивільне
Софіївський районний суд Дніпропетровської області
Байда Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні