1Справа № 335/3487/16-ц 2/335/32/2018
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2018 р. Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого судді Шалагінової А.В.,
за участю секретаря судового засідання Войтович Г.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 6 за адресою: м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 107Б, цивільну справу за позовом приватного підприємства ВАЛТЕК до ОСОБА_2, третя особа - приватне підприємство Термо ресурс , про відшкодування шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ПП Валтек звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, в обґрунтування якого зазначало, що відповідач працював на підприємстві на посаді головного інженера з 02.01.2014 та відповідно до покладених обов'язків мав забезпечувати належне функціонування адміністративної будівлі, яка розташована за адресою: м. Запоріжжя, пр. Леніна (нині Соборний), 158. На виконання посадових обов'язків щодо підготовки будівлі до опалювального сезону 2015-2016 р.р. ОСОБА_2 без погодження з керівником, без замовлення та погодження проекту, без належного оформлення відносин, у серпні 2015 р. наданий доступ працівникам ПП Термо ресурс до будівлі. Працівниками ПП Термо ресурс неналежним чином встановлено обладнання, яке непридатне функціонувати в умовах такої будівлі. Також ОСОБА_2 не здійснено приймання виконаних співробітниками ПП Термо ресурс робіт, не складені акти приймання-передачі. Не впевнившись в якості виконаних робіт, без попередження керівництва та орендарів, головним інженером ОСОБА_2 було надано вказівку ОСОБА_4 (сантехніку) про увімкнення системи опалення.
27.08.2015 орендарем ОСОБА_5 було зафіксоване залиття офісу № 408, про що складено відповідний акт. 28.08.2015 орендарем ОСОБА_6 було зафіксовано залиття офісу № 25/36, про що складено відповідний акт.
З метою налагодження зіпсованої системи опалення ПП Термо ресурс було запропоновано усунути недоліки роботи, але цього зроблено не було.
Таким чином, вищевказаними діями, а саме самовільним залученням ПП Термо ресурс до проведення робіт, відсутністю контролю за виконанням робіт, не попередженням керівництва та орендарів про проведені роботи, головний інженер ОСОБА_2 скоїв грубе порушення своїх обов'язків відповідно до ст. 139 КЗпП України. Наказом № 2/9-к від 29.09.2015 ОСОБА_2 було звільнено з ПП Валтек . Розмір заподіяної шкоди складає 47 575 грн.
Посилаючись на вимоги ст. 1166 Цивільного кодексу (далі - ЦК) України позивач просив стягнути з ОСОБА_2 на його користь суму завданої шкоди в розмірі 47 575,00 грн. та покласти на відповідача судові витрати (а.с. 1-2).
Ухвалою судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 13.04.2016 відкрито провадження у даній цивільній справі та справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні (а.с. 22).
10.05.2016 від відповідача ОСОБА_2 надійшли письмові заперечення проти позову, в яких зазначав, що розмір матеріальної шкоди є необґрунтованим. При прийнятті на роботу його не було ознайомлено з посадовими обов'язками. Вказав, що дійсно ПП Термо ресурс виконувались роботи по ремонту системи опалення у будівлі № 158 по проспекту Соборному. Саме позивач залучив до роботи дане підприємство. Оскільки позивач був працівником ПП Валтек , з огляду на що до спірних відносин належить застосовувати положення ст.ст. 132, 134 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України). Тому в разі доведеності матеріальної шкоди, її розмір повинен обмежуватись розміром середнього заробітку відповідача. З наведених підстав просив у позові відмовити (а.с. 26- 28).
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 10.05.2016 до участі у даній справі залучено приватне підприємство Термо ресурс як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору (а.с. 35).
15.12.2017 набрав чинності Закон України № 2147-VIII від 03.10.2017, за яким Цивільний процесуальний кодекс України (далі - ЦПК України) викладено у новій редакції.
Відповідно до пп. 9 п. 1 Перехідних положень ЦПК України, справи у судах першої інстанції, провадження в яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
З урахуванням викладених вимог закону, ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 11.01.2018 розгляд справи було продовжено за правилами спрощеного позовного провадження та встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи (а.с. 187). У встановлені судом строки від учасників справи заяви по суті справи не надійшли.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги та пояснив, що розмір заподіяної шкоди складається із вартості поновлювального ремонту відповідно до висновку експерта № 2156 від 10.12.2015 у розмірі 7 177,20 грн., а також розміру компенсації шкоди, завданої орендареві приміщення внаслідок пошкодження коштовного електронного фортепіано та іншого майна музичної студії, що підтверджується розпискою орендаря про отримання від позивача нового електронного фортепіано вартістю 2 000 доларів США.
Відповідач ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_3 у судовому засіданні позов не визнали з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову. Також додатково пояснили, що встановлення кранів шарових на різьбових з'єднаннях т.з. американок було здійснено за розпорядженням власника ПП Валтек ОСОБА_7, що є зміною проекту мереж теплопостачання. Ці роботи були виконані третьою особою ПП Термо ресурс без розроблення та погодження проектної документації. Позивач погодив виконання робіт, оскільки здійснив оплату за проведені роботи. Позивач не зазначив, в яких приміщеннях обладнання було непридатне, а також не надав доказів невідповідності обладнання конкретним технічним умовам. Письмового договору між позивачем та ПП Термо ресурс не укладалось. Крім того, відповідно до Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою КМУ від 03.10.2007 № 1198, самовільне втручання в діючі системи теплопостачання забороняється. Встановлення позивачем на стояки теплопостачання різьбових з'єднань є порушенням п. 6.3.24 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71. Вказують, що відповідальність в даному випадку має нести саме виконавець робіт, а не відповідач. Також зауважили на тому, що надані позивачем докази по справі є неналежними та недопустимими. Просили у позові відмовити.
Представник третьої особи ПП Термо ресурс у судовому засіданні пояснив, що дане підприємство займається сантехнічними роботами з 1999 року. Так, він дізнався наприкінці літа 2015 р., що ПП Валтек необхідно замінити запірні на стояках. ОСОБА_2 вказав обсяги робіт, і представник склав попередній кошторис, залишив свої координати. Через деякий час ОСОБА_2 йому зателефонував, тоді представник під'їхав, узгодив вартість робіт із ОСОБА_2 завіз продукцію та приблизно через тиждень приступив до виконання робіт з бригадою. Всього замінили біля 90 стояків, роботи тривали біля 2 місяців. Роботи контролював слюсар. Письмового договору між сторонами не укладалось, акти приймання-передачі робіт не підписувались, а представник складав розписки про отримані кошти. Гроші йому видавав ОСОБА_2 Зауважив, що попереджав про необхідність запуску системи опалення в присутності представника ПП Термо ресурс , однак нікого запрошено не було. Зазначив, що йому зателефонували всередині листопада 2015 р., і його працівники усували недоліки робіт. Зазначив, що причиною затоплення були неякісні гайки, які були замінені.
Заслухавши пояснення учасників процесу, допитавши свідків, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Так, відповідно до ОСОБА_7 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 14863514 від 18 грудня 2013 р. будинок № 158 по проспекту Леніна в м. Запоріжжі належить приватному підприємству Валтек (а.с. 225).
Відповідно до наказу директора ПП Валтек ОСОБА_8 № 01/1-к від 2 січня 2014 р., відповідача ОСОБА_2 було прийнято на посаду головного інженера за переведенням з 2 січня 2014 р. (а.с. 6).
За змістом посадової інструкції головного інженера ПП Валтек № 2-2014, затвердженої наказом директора ПП Валтек № 10-1/ОП від 02.01.2014 головний інженер організовує розробку і виконання планів впровадження нової техніки і технології, організаційно-технічних заходів, науково-дослідних та експериментальних конструкторських робіт, забезпечує ефективність проектних рішень, своєчасну і якісну підготовку виробництва, технічну експлуатацію, ремонт і модернізацію устаткування, досягнення високого рівня якості продукції в процесі її розробки і виробництва, здійснює контроль за додержанням проектної, конструкторської і технологічної дисципліни, правил та норм з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки, вимог органу державного нагляду за охороною праці, природоохоронних, санітарних та інших органів, несе відповідальність з цих питань, укладає з науково-дослідними, проектними, конструкторськими та технологічними установами, вищими навчальними закладами договори щодо розроблення нової техніки та технології виробництва, проектів реконструкції підприємства, його підрозділів, оновлення і модернізації устаткування, комплексної модернізації та автоматизації виробничих процесів, автоматизованих систем управління виробництвом, здійснює контроль за їх розробленням, організує розгляд і впровадження проектів технічного переозброєння, які розроблені сторонніми організаціями (пп. 4, 5, 7, 9 р. ІІ). Крім того, головний інженер несе відповідальність за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю, за завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України (пп. 1, 3 р. IV) (а.с. 109- 110). Факт ознайомлення ОСОБА_2 із вимогами посадової інструкції при прийомі на роботу підтвердила у судовому засіданні свідок ОСОБА_9, яка є директором ПП Валтек .
У судовому засіданні встановлено та не заперечується сторонами справи, що приватним підприємством Термо ресурс у серпні 2015 р. були проведені роботи із встановлення кранів шарових на різьбових з'єднаннях (т.з. американок ) на стояках системи опалення будинку № 158 по пр. Леніна (Соборному) в м. Запоріжжі, що належить ПП Валтек .
При цьому, письмового договору на виконання робіт між ПП Термо ресурс та ПП Валтек не укладалось, акти приймання-передачі виконаних робіт не підписувались, що, зокрема, підтверджено як поясненнями сторін, представника третьої особи по справі, так і показаннями свідків ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, які є працівниками ПП Валтек .
Після проведення вказаних робіт приватним підприємством Термо ресурс було здійснено запуск системи опалення будівлі, що призвело до затоплення приміщень будівлі 27 та 28 серпня 2015 р.
Так, відповідно до акту, складеного ОСОБА_5, 27 серпня 2015 р. він прибув до орендованого офісу о 17:00 год. та побачив сліди затоплення, а саме зі стояку лилась вода під напором, внаслідок чого 30 кв.м зали (ламінат) були затоплені. Через 30 хвилин підійшов ОСОБА_2, який намагався вручну налагодити стояк, проте йому це зробити не вдалось. Після цього він перекрив воду (а.с. 7).
Відповідно до акту затоплення майна у приміщенні від 28.08.2015 ОСОБА_6 о 10:30 год. виявив в орендованому ним приміщенні № 25 (24, 34 за договором від 01.05.2015) затоплення, внаслідок чого було пошкоджено майно, зокрема, фортепіано Kawai mp8 (СН 9501961), гітари, струни, посилювачі, пластинки, плакати та ін.
Згідно з актом перевірки затопленого майна від 31.08.2015, складеного орендарем офісу № 31 ОСОБА_12, директором ПП Валтек ОСОБА_9, орендаря ОСОБА_6 та інших осіб, встановлено, що внаслідок затоплення 28 серпня 2015 р. було пошкоджено майно, у т.ч. фортепіано Kawai mp8 (СН 9501961), гітари, посилювачі, пластинки, плакати та ін. (а.с. 220- 221).
Відповідно до доповідної записки електрика ОСОБА_13 на ім'я директора ПП Валтек ОСОБА_9, 9 вересня 2015 р. о 09:00 год. при запуску системи опалення у кабінеті № 26, в якому знаходяться робочі інструменти, було віднайдене затоплення. Течія була з місця, де встановлено американку , яка лопнула. Течія усунута шляхом перекриття води. Було зірвано робочий день, оскільки було необхідно усувати наслідки затоплення (а.с. 9).
Допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_9, директор ПП Валтек , пояснила, що до обов'язків головного інженера підприємства ОСОБА_2 входило перевірка стану системи опалення відповідно до посадової інструкції, з якою він був ознайомлений. Він у серпні 2015 р. винайняв підрядників ПП Термо ресурс без укладання письмового договору, які встановили в системі опалення так звані американки . Виконання робіт приймав ОСОБА_2 Після цього, ОСОБА_2 без її попередження було надано розпорядження про запуск системи опалення. Внаслідок запуску системи американки були зірвані, що призвело до затоплення приміщень, що орендують ОСОБА_5 та ОСОБА_6 Зокрема, у приміщенні № 408 було затоплено підлогу з ламінату, у підвальному приміщенні затоплено електропіаніно. Вказала, що орендарям підприємство самостійно відшкодувало шкоду.
Свідок ОСОБА_10, яка є начальником відділу матеріально-технічного забезпечення ПП Валтек , у судовому засіданні пояснила, що влітку на підприємстві проводилися роботи зі встановлення шарових кранів, чим займався головний інженер ОСОБА_2 Він запропонував встановити дешеві крани. Після їх встановлення приватним підприємством Термо ресурс , провели випробування системи опалення, що призвело до пориву кранів ( американок ) та затопленню орендованих приміщень. Внаслідок затоплення були пошкоджені підлога, електронне піаніно та інше обладнання орендарів. Зазначила, що з підрядником спілкувався ОСОБА_2, він погоджував із ним ціни та інші умови виконання робіт. Як саме він залучав підрядника до виконання робіт свідкові не відомо.
Свідок ОСОБА_11, юрисконсульт ПП Валтек , в судовому засіданні пояснила, що у серпні 2015 р. сталась заміна кранів у деяких кабінетах будівлі. Зранку 25 серпня 2015 р. сталось залиття двох підвальних приміщень та 1 приміщення кабінету електрика. Внаслідок затоплення були завдані збитки орендатору - музиканту, оскільки затопило гарячою водою піаніно. Також було пошкоджено підлогу та залиті стіни. Зазначила, що головний інженер ОСОБА_2 повинен був попередити про запуск системи опалення, але цього не зробив. Внаслідок цього не були попереджені орендарі. Крім того, він залучив до виконання робіт ПП Термо ресурс , із яким не було укладено договору. ОСОБА_2 самостійно здійснив закупівлю та приймав роботи.
Згідно із актом від 28 серпня 2015 р., складеного директором ПП Валтек ОСОБА_9, заступником директора з комерційних питань ОСОБА_8, начальником відділу матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_10, головному інженеру ОСОБА_2 було запропоновано надати письмові пояснення з приводу затоплення кабінетів №№ 25, 34 підвального приміщення, що орендував ОСОБА_6 та кабінету № 408, що знаходився на 5 поверсі та орендувався ОСОБА_14 Проте, ОСОБА_2 від надання пояснень відмовився (а.с. 8).
Наказом директора ПП Валтек від 29.09.2015 Про звільнення ОСОБА_2 з посади головного інженера ПП Валтек у зв'язку із одноразовим грубим порушенням трудових обов'язків та на підставі ст. 41 КЗпП України ОСОБА_2 звільнено з посади головного інженера з 29.09.2015 (а.с. 20). За змістом наказу, підставою для звільнення стало те, що ОСОБА_2 без погодження з керівником, без замовлення та погодження проекту, належного оформлення відносин у серпні 2015 р. надав доступ працівникам ПП Термо ресурс до адміністративної будівлі, якими було неналежним чином встановлено обладнання, що не придатне для функціонування в умовах будівлі. ОСОБА_2 не здійснено приймання виконаних робіт, не складені акти приймання-передачі. Не впевнившись в якості виконаних робіт ОСОБА_2 надав вказівку ОСОБА_4 (сантехніку) про увімкнення системи опалення. 27.08.2015 та 28.08.2015 орендарями ОСОБА_15 та ОСОБА_6 зафіксовані затоплення офісів № 408, № 25/36, про що складені акти. Збитки орендарів склали приблизно 50 000 грн. Збитки підприємства від заподіяної залиттям шкоди складають орієнтовно 10 000 грн. Зазначеними діями, а саме відсутністю контролю за виконанням робіт, не попередженням керівництва та орендарів, головний інженер ОСОБА_2 скоїв грубе порушення ст. 139 КЗпП України.
Відповідно до акту від 29 вересня 2015 р., складеного директором ПП Валтек ОСОБА_9, начальником відділення матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_10, юристом Арясовою Ю.О., головний інженер ОСОБА_2 був ознайомлений із наказом № 2/9-к від 29.09.2015, проте відмовився поставити свій підпис про ознайомлення (а.с. 10).
Згідно зі ст. 139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.
Відповідно до ч. 2 ст. 131 КЗпП України працівники зобов'язані бережливо ставитися до майна підприємства, установи, організації і вживати заходів до запобігання шкоди.
За змістом ст. 130 КЗпП України працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків. При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством. За наявності зазначених підстав і умов матеріальна відповідальність може бути покладена незалежно від притягнення працівника до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.
Згідно зі ст. 132 КЗпП України за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків, працівники, крім працівників, що є посадовими особами, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку. Матеріальна відповідальність понад середній місячний заробіток допускається лише у випадках, зазначених у законодавстві.
Відповідно до пункту 1 статті 133 КЗпП України у відповідності з законодавством обмежену матеріальну відповідальність несуть працівники - за зіпсуття або знищення через недбалість матеріалів, напівфабрикатів, виробів (продукції), в тому числі при їх виготовленні, - у розмірі заподіяної з їх вини шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку.
Проаналізувавши вказані вище докази у їх сукупності, суд доходить висновку, що позивач довів наявність умов, визначених ст. 130 КЗпП України, оскільки ОСОБА_2 як головним інженером ПП Валтек не було дотримано посадових обов'язків в частині забезпечення здійснення ремонту та контролю технічного стану будівлі, оскільки відповідачем самостійно було залучено до проведення підрядних робіт третю особу, без укладення договору, без складання актів приймання-передачі виконаних робіт, без перевірки якості виконаних робіт та контролю при запуску системи опалення, що призвело до зіпсування встановлених на стояках системи опалення шарових кранів та затоплення приміщень будівлі та матеріальної шкоди позивачеві та орендарям.
При цьому, судом не приймаються доводи відповідача та його представника про те, що вказані обставини є нормальним виробничо-господарським ризиком позивача, оскільки у розумінні ст. 130 КЗпП України під прямою дійсною шкодою розуміється, у тому числі знищення, зіпсуття та пошкодження матеріальних цінностей, а поняття ризику характеризує саме діяльність працівника, а не власника.
Також суд вважає непереконливими доводи відповідача та його представника в частині невідповідності робіт вимогам нормативно-правових актів, що регулюють реконструкцію системи опалення, оскільки жодних доказів зазначених обставин суду не надано. Також відповідачем та його представником, з урахуванням засад змагальності, не заявлялось клопотань про призначення будівельно-технічної експертизи з метою підтвердження цих доводів.
Вирішуючи питання про розмір шкоди, яку належить стягнути з відповідача на користь позивача, суд виходить з положень статті 135-3 КЗпП України.
Зокрема, на підтвердження розміру заподіяної шкоди позивачем надано висновок експерта № 2156 від 10.12.2015 за наслідками проведення будівельно-технічного дослідження за письмовою заявою № 28/9-1. Згідно із даним висновком, експертом встановлено, що у нежитловому приміщенні № 408 будинку № 158 по проспекту Леніна (Соборному) в м. Запоріжжі для усунення пошкоджень у приміщенні необхідно здійснити заміну покриття підлоги з ламінату площею 20,0 кв.м, вартість поновлювального ремонту становить 7 177,20 грн. (а.с. 45- 55).
Відповідач, заперечуючи проти вказаного розміру, послався на те, що у висновку дослідження вказано дату отримання заяви ПП Валтек № 28/9-1 16 жовтня 2015 р., а візуальне обстеження приміщення проводилось 22 вересня 2015 р. Разом із тим, на переконання суду, дана обставина не є підставою для визнання висновку неналежним або недопустимим доказом по справі, оскільки закон не забороняє експерту проводити обстеження об'єкта дослідження за усним зверненням особи. Крім того, відповідачем та його представником не було заявлено клопотань про виклик експерта для надання пояснень щодо складеного висновку, витребування в нього журналу вхідної кореспонденції тощо, з яких суд міг би встановити невідповідність висновку вимогам закону.
Суд також звертає увагу и на тому, що заперечуючи проти прийняття судом певних доказів, відповідачем та його представником не зазначено конкретних вимог законодавства, яким докази не відповідали.
Крім того, заперечуючи проти позову, відповідач не зазначив, що заподіяна шкода, встановлена висновком експерта, перевищує розмір його середнього місячного заробітку, а також на засадах змагальності не скористався своїм правом та не заявив клопотання про витребування відповідних доказів стосовно його середнього місячного заробітку.
Тому, суд доходить висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути розмір дійсної шкоди, заподіяної діями працівника, та підтвердженої висновком дослідження, а саме в сумі 7 177,20 грн.
В іншій частині позовних вимог суд вважає за необхідне відмовити з таких підстав.
Так, позивачем в обґрунтування розміру шкоди в іншій частині надано суду розписку ОСОБА_6 від 4 лютого 2016 р., за якою він отримав від директора ПП Валтек ОСОБА_9 електронне піаніно Kawai mp8 в рахунок компенсації затопленого майна. Вартість отриманого майна складає 2 000 доларів США, що повністю є співрозмірним із затопленим майном (а.с. 222).
Разом із тим, ОСОБА_6 є суборендарем приміщення №№ 25, 34 в будинку № 158 по проспекту Леніна (Соборному) в м. Запоріжжі на підставі договору суборенди нежитлових приміщень № 25с/15 від 1 травня 2015 р., укладеного між ФОП ОСОБА_8 та ОСОБА_6 (а.с. 223- 224). Відповідно до умов пп. 6.1.5 п. 6.1 р. 6 цього договору Суборендодавець зобов'язаний за власний рахунок усувати технічні несправності, аварії, поломки та інші недоліки майна, які сталися не з вини Суборедаря в строки, погоджені з ним.
При цьому, ОСОБА_2 працівником ФОП ОСОБА_8 не був, а тому і не може нести відповідальність, що витікає із взаємовідносин суборенди між ФОП ОСОБА_8 та ОСОБА_6
Також суду не надано доказів наявності підстав відшкодування шкоди ОСОБА_6 з боку саме ПП Валтек , а не ФОП ОСОБА_8 Між тим, допитана в судовому засіданні директор ПП Валтек ОСОБА_9 пояснила, що відшкодування шкоди ОСОБА_6 відбулось шляхом придбання йому нового електрофортепіано замість пошкодженого під час затоплення, на підставі усної домовленості. Жодного документа на підтвердження дійсної вартості цього інструмента, зокрема, товарного чеку, рахунку чи накладної, суду не надано.
Таким чином, позовні вимоги ПП Валтек підлягають частковому задоволенню шляхом стягнення з ОСОБА_2 на користь позивача суми шкоди у розмірі 7 177,20 грн.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати зі сплати судового збору пропорційно до задоволеної частини позовних вимог, що становить 207,89 грн.
Керуючись ст.ст. 19, 89, 141, 244- 245, 259, 264, 265, 272- 273, 274- 279, пп. 9 п. 1 Перехідних положень ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов приватного підприємства ВАЛТЕК задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІПН НОМЕР_1, на користь приватного підприємства ВАЛТЕК , ЄДРПОУ 33327957, шкоду, завдану затопленням приміщення, у розмірі 7 177 (сім тисяч сто сімдесят сім) гривень 20 копійок.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІПН НОМЕР_1, на користь приватного підприємства ВАЛТЕК , ЄДРПОУ 33327957, судовий збір пропорційно задоволеним позовним вимогам у розмірі 207 (двісті сім) гривень 89 копійок.
Вступна та резолютивна частини рішення постановлені в нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 12 червня 2018 р.
Повне судове рішення складене 18 червня 2018 р. (з урахуванням того, що 16-17 червня 2018 р. є вихідними днями).
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя А.В. Шалагінова
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2018 |
Оприлюднено | 22.06.2018 |
Номер документу | 74822191 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Шалагінова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні