Справа № 761/35562/14-ц
Провадження № 2/761/43/2018
УХВАЛА
про надання строку на усунення недоліків позовної заяви
09 липня 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва
у складі:
головуючого судді Осаулова А.А.
при секретарі Вольда М.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні зали суду в м.Києві цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Квіткова галявина до ОСОБА_1, Державна служба інтелектуальної власності про визнання недійсним свідоцтва про знак для товарів та послуг і зобов язанням вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 05 лютого 2015 року у вказаній справі було відкрито провадження та призначено її до розгляду за участю сторін.
Судові засідання у справі призначались та проводились неодноразово.
У зв язку з вступом в дію з 15.12.2017 року ЦПК України в новій редакції ухвалою від 02.03.2018 року у вказаній справі було призначено підготовче судове засідання.
В підготовчому судовому засіданні судом за клопотання сторони позивача протокольною ухвалою від 09.07.2018 року було задоволено клопотання представника позивача про залучення до участі у справі замість ліквідованого відповідача 2 - Державної служби інтелектуальної власності нового відповідача - Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
У зв язку з залучення нового відповідача судом було поставлено на обговорення учасників процесу питання щодо залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.
У відповідності до вимог п.9 ч.1 Перехідних Положень чинного ЦПК України визначено, що справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Положеннями п.2-9 ч.3 ст.175 ЦПК України (в редакції від 15.12.2017р.) визначено, що позовна заява повинна містити: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
З врахуванням думки учасників процесу, суд вважає за можливе надати строк для усунення недоліків позовної заяви з наступних підстав.
Всупереч вказаним вимогам законодавства позивачем не було надано нової позовної заяви із вимогами до відповідача - 2 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, якого за його ж клопотанням залучив суд. Не було вказано про дії та бездіяльність вказаного відповідача, яким він порушив права позивача, як передумови до звернення до суду за захистом і в чому це виразилось.
Більше того, оскільки в позовній заяві не викладені обставини, якими Позивачі обґрунтовують свої вимоги до відповідачів, тобто ті юридично значимі факти, на основі яких звертаються до суду та обґрунтовують свої вимоги відповідно до норм матеріального права, що поширюються на спірні правовідносини, з зазначенням доказів в підтвердження обґрунтування заявлених вимог або обставин, які свідчать на підтвердження дійсної неможливості отримання таких доказів, а також на підставі якої правової норми визначається той спосіб захисту прав, який позивач просить застосувати, тобто, які саме суб єктивні права позивача порушені, якими саме діями відповідача з приводу даного предмету спору та з якими правовими наслідками.
Між тим, суд не може вийти за межі позовних вимог та в порушення принципу диспозитивності самостійно обирати правову підставу та предмет позову, або вказати про зміст вимого до нового відповідача, а за вказаних обставин для судового розгляду позивачем не визначені ні суть позовних вимог, ні їх правові підстави, що позбавляє можливості з'ясувати предмет спору та межі доказування щодо вказаного відповідача.
Відтак, позовна заява із врахуванням вимог до відповідачів повинна відповідати вищевказаним вимогам ст..175 ЦПК України із дотримання інших вимог щодо норм матеріального права, що на думку позивача поширюються на спірні правовідносини.
Крім цього, у відповідності до п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем повинно бути надано підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цих же відповідачів з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Таким чином, уточнену позовну заяву та копії всіх документів, що додаються до неї, необхідно подати відповідно до суб'єктного кола осіб у справі.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 175, 185 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Квіткова галявина до ОСОБА_1, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України про визнання недійсним свідоцтва про знак для товарів та послуг і зобов язанням вчинити дії, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви на протязі п'яти днів з цього дня оголошення цієї ухвалив присутності учасників, в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Осаулов А.А.
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2018 |
Оприлюднено | 10.07.2018 |
Номер документу | 75186133 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Осаулов А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні