Ухвала
від 25.02.2020 по справі 761/35562/14-ц
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

Ухвала

25 лютого 2020 року

м. Київ

справа № 761/35562/14-ц

провадження № 61-15160св19

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Коротенка Є. В. (судді-доповідача), Зайцева А. Ю., Курило В. П.,

учасники справи:

позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю Квіткова Галявина ,

відповідач - ОСОБА_1 , Державна служба інтелектуальної власності,

розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Квіткова Галявина про розгляд скарги з повідомленням учасників справи у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Квіткова Галявина до ОСОБА_1 , Міністерства економічного розвиту і торгівлі України про визнання недійсним повністю свідоцтва про знак для товарів і послуг і зобов`язання вчинити дії , за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Квіткова Галявина на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 04 березня 2019 року у складі судді Осаулова А. А. та постанову Київського апеляційного суду від 16 липня 2019 року у складі колегії суддів: Саліхова В. В., Лапчевської О. Ф., Левенця Б. Б.,

ВСТАНОВИВ:

08 лютого 2020 року набрав чинності Закон України від 15 січня 2020 року № 460-ІХ Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ .

Частиною другою розділу IIПрикінцевих та перехідних положень Закону України від 15 січня 2020 року № 460-ІХ Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ установлено, що касаційні скарги на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.

У листопаді 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю Квіткова Галявина (далі - ТОВ Квіткова галявина ) звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 , Державної служби інтелектуальної власності (правонаступник Міністерства економічного розвиту і торгівлі України) про визнання недійсним повністю свідоцтва про знак для товарів і послуг і зобов`язання вчинити дії.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 04 березня 2019 року позов залишено без задоволення.

Постановою Київського апеляційного суду від 16 липня 2019 року апеляційну скаргу ТОВ Квіткова галявина залишено без задоволення, рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 04 березня 2019 року без змін.

У серпні 2019 року на адресу Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду від ТОВ Квіткова галявина надійшла касаційна скарга на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 04 березня 2019 року та постанову Київського апеляційного суду від 16 липня 2019 року, у якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просило суд оскаржувані судові рішення судів першої та апеляційної інстанції скасувати та ухвалити нове про задоволення позовних вимог.

Крім цього, ТОВ Квіткова галявина просило суд провести розгляд скарги з повідомленням учасників справи.

Статтею 388 ЦПК України (тут і далі - в редакції, чинній на час подання касаційної скарги, що розглядається) передбачено, що судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

Ухвалою Верховного Суду від 14 серпня 2019 року відкрито касаційне провадження за поданою касаційною скаргою та витребувано матеріали цивільної справи.

28 серпня 2019 року матеріали цивільної справи надійшли до Верховного Суду.

29 серпня 2019 року вказана справа передана на розгляд до Верховного Суду у складі колегії суддів: Коротенка Є. В. (суддя-доповідач), Зайцева А. Ю., Курило В. П.

У задоволенні клопотання слід відмовити з огляду на таке.

Відповідно до частини першої статті 400 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Суд касаційної інстанції перевіряє законність судових рішень лише в межах позовних вимог, заявлених у суді першої інстанції (частина друга).

Згідно з частиною першою статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.

Абзац другий частини першої даної статті визначає, що у разі необхідності учасники справи можуть бути викликані для надання пояснень у справі.

Таким чином, питання виклику учасників справи для надання пояснень у справі вирішується Верховним Судом з огляду на встановлену необхідність таких пояснень.

Положення частин п`ятої та шостої статті 279 ЦПК України, якою врегульовано порядок розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження в суді першої інстанції, не застосовуються при касаційному розгляді, оскільки суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права та не вирішує питань доказування у справі і не встановлює обставин справи.

Відповідно до частини тринадцятої статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи.

Оскільки судом касаційної інстанції не приймалось рішення про виклик осіб, які беруть участь у справі, для надання пояснень у справі, і такої необхідності колегія суддів не вбачає, то підстав для розгляду справи з повідомленням учасників справи немає.

Керуючись статтею 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю Квіткова Галявина у задоволенні клопотання про розгляд скарги з повідомленням учасників справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Судді: Є. В. Коротенко

А. Ю. Зайцев

В. П. Курило

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення25.02.2020
Оприлюднено26.02.2020
Номер документу87826715
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/35562/14-ц

Постанова від 25.02.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротенко Євген Васильович

Ухвала від 25.02.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротенко Євген Васильович

Ухвала від 14.08.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротенко Євген Васильович

Постанова від 16.07.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Саліхов Віталій Валерійович

Ухвала від 22.04.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Саліхов Віталій Валерійович

Ухвала від 17.04.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Саліхов Віталій Валерійович

Рішення від 04.03.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

Рішення від 04.03.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

Ухвала від 17.12.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

Ухвала від 09.07.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні