Справа № 186/953/18
Провадження № 1-кс/0186/263/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2018 року слідчий суддя Першотравенського міського суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,
секретар ОСОБА_2 ,
за участю:
старшого слідчого СВ Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області погоджене прокурором Першотравенського відділу Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040380000243 від 16 травня 2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК України,
В С Т А Н О В И В:
30 липня 2018 року до Першотравенського міського суду Дніпропетровської області надійшло клопотання старшого слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040380000243 від 16 травня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
Згідно клопотання старшого слідчого, в ході проведення ОРЗ сектором КП Першотравенського ВП встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою отримання неправомірної вигоди для себе або інших осіб, всупереч вимогам ст.40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» протягом 2013-2018 років не укладали з суб`єктами підприємницької діяльності договори про пайову участь, занижували загальну кошторисну вартість об`єктів будівництва, що в подальшому призвело до недоотримання місцевим бюджетом значних коштів, які повинні бути спрямовані на розвиток інфраструктури міста Першотравенськ.
Дані відомості були внесені 16 травня 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040380000243 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
Під час проведення досудового розслідування було встановлено, що 21 квітня 2017 року між ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце знаходження АДРЕСА_1 в особі Першотравенського міського голови ОСОБА_4 , яка дії на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з однієї сторони та ОСОБА_5 , місцезнаходження якого АДРЕСА_2 , який зареєстрований за вище вказаною адресою, з іншої сторони (Замовник), було укладено Договір №1 про сплату пайової участі замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Першотравенська. Відповідно до укладеного договору №1, пайова участь замовника відповідно до довідки №1 про розрахунок розміру пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Першотравенська складає 54581 (п`ятдесят чотири тисячі п`ятсот вісімдесят одна) гривня 83 копійки. Згідно довідки №1 про розрахунок розміру пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Першотравенська у 2017 році, загальна кошторисна вартість будівництва (реконструкції) об`єкта складає 1485000,00 гривень.
Відповідно до декларації про готовність до експлуатації об`єкта будівництво багатофункціонального торгівельного комплексу по АДРЕСА_3 , генеральним проектувальником є приватне підприємство Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 », місцезнаходження: АДРЕСА_3 , код ЄРДПОУ НОМЕР_1 . Відповідальною особою генерального проектувальника є головний архітектор (інженер) проекту ОСОБА_6 , який наказом ПП Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № 4/12915 від 14 червня 2016 року призначений відповідальною особою за авторський нагляд.
Постановою КМУ № 903 від 11 липня 2007 року «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури» авторський нагляд здійснюється архітектором-автором проекту об`єкта архітектури, іншими розробниками затвердженого проекту або уповноваженими особами (далі - генеральний проектувальник) відповідно до законодавства та договору із замовником (забудовником) протягом усього періоду будівництва і передбачає контроль за відповідністю будівельно-монтажних робіт проекту.
Згідно підпункту 11) п.1 ст. 1 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» проектна документація це затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об`ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні вирішення, а також кошториси об`єктів будівництва.
Відповідно до Державних будівельних норм України А.2-3-2014, які встановлюють склад та зміст проектної документації на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів або їх частин, лінійних об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури, проектна документації включає в себе:
- вихідні дані
- завдання на проектування
- категорія складності об`єкта та клас наслідків об`єкта
- проект підготовчих робіт (якщо був передбачений замовником)
- техніко-економічне обґрунтування, техніко-економічний розрахунок
- ескізний проект
- проект
- Архітектурно-будівельні рішення
- Основні креслення
- Кошторисна документація Склад, обсяг та зміст кошторисної документації визначається відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1.
- інженерно-технічні, техніко-економічні, екологічні та інші розрахунки, матеріали проектів-аналогів, а також матеріали інженерних вишукувань
- робочий проект
- робоча документація
- та інших документи.
Вищевказані документи можуть перебувати у володінні приватного підприємства Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який розташований по АДРЕСА_4 .
Документи, до яких планується отримати тимчасовий доступ та здійснити їх виїмку, мають першочергове значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, оскільки з їх допомогою можливо встановити факт заниження загальної кошторисної вартості об`єкту будівництва.
Необхідність вилучення вищевказаних документів полягає в тому, що вони можуть бути визнані доказом у кримінальному провадженні і відповідно до ч.2 ст.100 КПК України повинні зберігатися у сторони кримінального провадження, якій вони надані на підставі судового рішення.
Слідчий просить слідчого суддю надати тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх оригіналів, що перебувають у володінні приватного підприємства Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_4 , а саме проектну документацію щодо будівництва багатофункціонального комплексу по АДРЕСА_3 .
У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та прохав його задовольнити.
Представник приватного підприємства Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 », особа у володінні якої перебувають документи, в судове засідання не з`явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази, заслухавши доводи слідчого приходжу до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Відомості по даному факту були внесені до ЄРДР за №12018040380000243 від 16 травня 2018 року та кваліфіковані за ч.1 ст.364 КК України.
Відповідно до змісту ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно вимог ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 5 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Потреба в отриманні доступу до документів, що перебувають у володінні приватного підприємства Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 », виникла у зв`язку з встановленням важливих обставин у кримінальному провадженні.
Дані відомості мають суттєве значення для розкриття даного злочину та встановлення особи, яка скоїла кримінальне правопорушення.
Отримання доступу до документів, що перебувають у володінні приватного підприємства Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 », надасть слідчому змогу спланувати подальший хід проведення досудового розслідування, висунути та відпрацювати інші можливі слідчі версії.
Документи, що перебувають у володінні приватного підприємства Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 » мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні та зважаючи що іншим шляхом окрім, як на підставі ухвали слідчого судді отримати доступ до вищезазначеної інформації неможливо, в даному випадку є обґрунтована необхідність в застосуванні тимчасового доступу на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
На даний час неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів, що перебувають у володінні приватного підприємства Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 » до яких просить слідчий надати тимчасовий доступ.
В той же час відповідно до положення п.7 частини 2 статті 160 КПК України, у клопотанні слідчим обов`язково зазначаються обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Як вбачається зі змісту клопотання, слідчим жодним чином не обґрунтовується необхідність вилучення оригіналів документів.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що в частині вилучення оригіналів документів слід відмовити
Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-160, 166 КПК України, - слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Надати старшому слідчому СВ Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_3 та прокурору Першотравенського відділу Павлоградської місцевої прокуратури ОСОБА_7 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні приватного підприємства Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_4 , а саме проектної документації щодо будівництва торгівельного багатофункціонального комплексу по АДРЕСА_3 , а саме:
1) договір із замовником, на підставі якого розроблявся проект;
2) наказ ПП Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про призначення головного архітектора проекту та відповідальної особи за авторський нагляд №4/12915 від 14 червня 2016 року;
3) кваліфікаційний сертифікат головного архітектора (інженер) проекту ОСОБА_6 ;
4) Документи, які підтверджують те, що приватне підприємство Архітектурна майстерня « ІНФОРМАЦІЯ_3 » може розробляти проектну документацію;
5) Документи, що стосуються проведення головним архітектором авторського нагляду за проектом;
6) план графік нагляду;
7) журнали авторського нагляду;
8) вихідні дані (містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, технічні умови, завдання на проектування, дані для розроблення рішень з організації будівництва і складання кошторисної документації та інші вихідні дані, які надавались замовником);
9) завдання на проектування (1.Назва та місцезнаходження об`єкта. 2. Підстава для проектування. 3. Вид будівництва. 4. Дані про інвестора. 5. Дані про замовника. 6. Джерело фінансування 7. Необхідність розрахунків ефективності інвестицій. 8. Дані про генерального проектувальника. 9. Стадійність проектування з визначенням затверджувальної стадії (визначається спільно замовником та проектувальником ). 10. Інженерні вишукування. 11. Дані про особливі умови будівництва (сейсмічність, просадні ґрунти, підроблювані і підтоплювані території тощо). 12. Основні архітектурно-планувальні вимоги і характеристики запроектованого об`єкта. 13. Черговість будівництва, необхідність виділення пускових комплексів. 14. Визначення класу (наслідків) відповідальності, категорії складності та установленого строку експлуатації; 15. Вказівки про необхідність: 1) розроблення індивідуальних технічних вимог; 2) розроблення окремих проектних рішень в декількох варіантах і на конкурсних засадах; 3) попередніх погоджень проектних рішень; 4) виконання демонстраційних матеріалів, макетів, креслень інтер`єрів, їх склад та форма; 5) виконання науково-дослідних та дослідно-експериментальних робіт у процесі проектування і будівництва, науково-технічного супроводу 6) технічного захисту інформації; 16. Потужність або характеристика об`єкта, виробнича програма. 17. Вимоги до благоустрою майданчика. 18. Вимоги до інженерного захисту територій і об`єктів. 19. Вимоги щодо розроблення розділу «Оцінка впливів на навколишнє середовище». 20. Вимоги з енергозбереження та енергоефективності. 21. Дані про технології і (або) науково-дослідні роботи, які пропонує застосувати замовник. 22. Вимоги до режиму безпеки та охорони праці. 23. Вимоги щодо розроблення розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони). 24. Вимоги до систем протипожежного захисту об`єкту. 25. Вимоги до розроблення спеціальних заходів. 26. Призначення нежитлових поверхів. 27. Перелік будинків та споруд, що проектуються у складі комплексу;
10) категорія складності об`єкта та клас наслідків об`єкта;
11) в залежності від категорії складності кількість стадій здійснення проектування та відповідні додатки до нього (проект, робоча документація, якщо ІІІ стадія);
12) проект підготовчих робіт (якщо був передбачений замовником);
13) техніко-економічне обґрунтування, техніко-економічний розрахунок (1.Вихідні положення, в яких зазначається технічна можливість та економічна доцільність будівництва об`єкта в цілому, за чергами та пусковими комплексами. 2. Обґрунтування проектної потужності об`єкта. 3. Обґрунтування чисельності нових або додаткових робочих місць. 4. Дані про забезпечення енергоресурсами, напівфабрикатами, трудовими ресурсами з обґрунтуванням можливості їх використання або одержання. 5. Обґрунтування розміщення об`єкта будівництва. 6. Дані інженерних вишукувань. 7. Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС). 8. Схеми генплану та транспорту. 9. Схема зведеного плану інженерних мереж. 10. Основні рішення з інженерної підготовки території і захисту об`єкта будівництва від небезпечних природних чи техногенних факторів. 11. Основні технологічні, будівельні та архітектурно-планувальні рішення. 12. Основні рішення та показники з енергоефективності та охорони праці. 13. Основні положення з організації будівництва. 14. Заходи щодо технічного захисту інформації. 15. Основні рішення з санітарно-побутового обслуговування працюючих. 16. Основні рішення щодо реалізації інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони). 17. Доступність території об`єкту для маломобільних груп населення. 18. Обґрунтування ефективності інвестицій. 19. Висновки з визначенням вибраного варіанту запропонованих рішень та пропозиції. 20. Проектна тривалість будівництва. 21. Техніко-економічні показники. 22. Кошторисна документація, склад, обсяг та зміст якої визначається відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1. 23. Розрахунок класу наслідків (відповідальності) та категорії складності відповідно до ДСТУ-Н Б В.1.2-16.), ескізний проект (1.Вихідні дані для проектування. 2. Коротка характеристика об`єкта. 3. Дані інженерних вишукувань. 4. Відомості про черговість будівництва та пускові комплекси. 5. Визначення вимог до містобудівних рішень. 6. Доступність об`єкту для маломобільних груп населення. 7. Основні техніко-економічні показники. 8. Кошторисна документація, склад, обсяг та зміст якої визначається відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1. 9. Розрахунок класу наслідків (відповідальності) та категорії складності відповідно до ДСТУ-Н Б В.1.2-16.), проект (Пояснювальна записка: 1. Вихідні дані для проектування. 2. Коротка характеристика об`єкта, дані про проектну потужність об`єкта (місткість, пропускна спроможність). 3. Дані інженерних вишукувань. 4. Відомості про потреби в паливі, воді, електричній та тепловій енергії, заходи щодо енергозбереження тощо. 5. Відомості про черговість будівництва та пускові комплекси. 6. Матеріали ОВНС, включаючи дані щодо всіх очікуваних впливів на довкілля (земельні, водні та інші ресурси), їх мінімізація та компенсація. 7. Рішення з інженерного захисту територій і об`єктів. 8. Доступність території об`єкту для маломобільних груп населення. 9. Розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони). 10. Розділ із забезпечення надійності та безпеки. 11 Основні техніко-економічні показники. 12. Економічний розрахунок ефективності інвестицій. 13. Розділ із науково-технічного супроводу (у разі потреби). 14. Відомості з обсягами робіт. 15. Розрахунок класу наслідків (відповідальності) та категорії складності відповідно до ДСТУ-Н Б В.1.2-16.; Архітектурно-будівельні рішення: 1. Рішення та основні показники генерального плану, благоустрою та озеленення. Короткий опис і обґрунтування архітектурних рішень та їх відповідність функціональному призначенню з урахуванням містобудівних вимог. Рішення щодо зовнішнього та внутрішнього оздоблення. 2. Основні рішення із прийнятої конструктивної схеми (матеріали стін, перекриттів, покрівлі), обґрунтування застосованих типів фундаментів та інших конструкцій, їх категорії відповідальності, теплоефективність огороджувальних конструкцій та теплофізичні характеристики, прийняті архітектурні і інженерні рішення щодо захисту приміщень від зовнішнього і внутрішнього шумів (гулу); Технологічна частина: Технологічні рішення об`єкта будівництва; Рішення з інженерного обладнання: 1. Принципові рішення із внутрішнього та зовнішнього інженерного обладнання - опалення, вентиляції, кондиціонування повітря, газопостачання, водопостачання і каналізації, електрообладнання, електроосвітлення, захисту від блискавок, зв`язку, пожежної та охоронної сигналізації, сигналізації, радіофікації, телебачення, автоматизації санітарно-технічних пристроїв, диспетчеризації, обладнання замково-переговорними пристроями (для житлових будинків), вимоги щодо енергозбереження. 2. Заходи щодо захисту від блукаючих струмів та антикорозійного захисту. 3. Інженерні рішення щодо протипожежних заходів. Примітка. Пояснювальна записка повинна бути викладена якомога стисліше; Основні креслення: 1. Ситуаційний план у одному з таких масштабів 1:2 000, 1:5 000 або 1:10 000. 2. Генеральний план на топографічній основі у масштабі 1:500 або 1:1 000. 3. Принципові рішення з вертикального планування, благоустрою та озеленення. 4. Схема транспортно-пішохідних зв`язків (за необхідності). 5. План трас зовнішніх інженерних мереж та комунікацій масштабу 1:2 000. 6. Плани трас внутрішньомайданчикових мереж і споруд до них масштабу 1:500. 7. Схеми розташування фундаментів, плани поверхів, фасади, розрізи будинків та споруд із схематичним зображенням основних несучих та огороджувальних конструкцій у одному таких з масштабів 1:50, 1:100 або 1:200; основні вузли спряження конструктивних елементів, схеми армування монолітних залізобетонних конструкцій, деталі огороджувальних конструкцій у масштабі 1:25. 8. Інтер`єри основних приміщень (розробляються додатково згідно із завданням на проектування). 9. Каталожні аркуші при використанні проектів (проектних рішень) повторного застосування. 10. Плани поверхів, фасади і розрізи при використанні проектів (проектних рішень) повторного використання. 11. Принципові схеми улаштування інженерного обладнання (опалення, вентиляції, холодного та гарячого водопостачання, каналізації, водостоків, електрообладнання, газо- та холодопостачання, кондиціонування повітря, зв`язку та сигналізації, автоматизації інженерного обладнання, пило- та димовидалення, сміттєвидалення), принципові рішення щодо впровадження заходів з енергозбереження. 12. Технологічні компонування з планами розміщення (розташування) основного устаткування. 13. Вихідні дані на розроблення конструкторської документації з обладнання індивідуального виготовлення; Організація будівництва, Кошторисна документація.
14) інженерно-технічні, техніко-економічні, екологічні та інші розрахунки, матеріали проектів-аналогів, а також матеріали інженерних вишукувань;
15) робочий проект;
16) робоча документація (1.Робочі креслення; 2. Паспорт опоряджувальних робіт; 3. Кошторисна документація; 4. Специфікації обладнання, виробів і матеріалів; 5. Опитувальні аркуші та габаритні креслення на відповідні види обладнання та виробів; 6. Робоча документація на будівельні вироби; 7. Ескізні креслення загальних видів нетипових виробів), з можливістю ознайомлення, виготовлення їх копій, виписок.
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення, тобто з 03 серпня 2018 року по 01 вересня 2018 року включно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого СВ Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області капітана поліції ОСОБА_3 та прокурора Першотравенського відділу Павлоградської місцевої прокуратури ОСОБА_7 .
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Першотравенський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75669017 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Демиденко С. М.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Демиденко С. М.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні