Ухвала
від 13.08.2018 по справі 2540/2833/18
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

за правилами спрощеного позовного провадження

з повідомленням (викликом) учасників справи

13 серпня 2018 року м. Чернігів Справа № 2540/2833/18

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні Державної міграційної служби України (АДРЕСА_1) про визнання протиправним затримання та зобов'язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні Державної міграційної служби України, в якому просить суд: визнати протиправним затримання громадянина Хашимітського Королівства Йорданії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 05.08.2018 у Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні Державної міграційної служби України; зобов'язати Чернігівський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні Державної міграційної служби України негайно звільнити в залі суду громадянина Хашимітського Королівства Йорданії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено, що затримання громадянина Хашимітського Королівства Йорданії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні Державної міграційної служби України є протиправним, оскільки з 05.08.2018 з 00 год. 00 хв. закінчило дію рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 29.01.2018 про продовження строків тримання позивача у Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні Державної міграційної служби України, однак позивач і далі продовжує утримуватись у пункті тимчасового тримання без відповідного рішення суду, що порушує статтю 29 Конституції України та право позивача на свободу і особисту недоторканність.

Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Управління державної міграційної служби у Чернігівській області (вул. Шевченка, 51-а, м. Чернігів, 14000), оскільки рішення у даному спорі може вплинути на права та обов'язки останнього.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів, у зв'язку з чим справа, у відповідності до статті 12 КАС України, підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

При цьому, судом не приймається до уваги посилання представника позивача у адміністративному позові, на ту обставину, що оскільки у Кодексі адміністративного судочинства України відсутні справи такої категорії, то застосуванню, у відповідності до частини 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягають норми, що регулюють подібні правовідносини (аналогія закону), а саме: частина 15 статті 289 Кодексу адміністративного судочинства, відповідно до якої адміністративні справи, передбачені цією статтею, розглядаються судом у день подання відповідної позовної заяви, оскільки: по -перше: предметом розгляду даної справи є зовсім інші правовідносини (протиправність тримання позивача у Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в України Державної міграційної служби України); по-друге: розгляд позовних вимог, які є предметом даного спору, передбачений Кодексом адміністративного судочинства України (загальне позовне провадження, спрощене позовне провадження з викликом учасників справи, спрощене позовне провадження без виклику учасників справи), а тому, у даному випадку, застосування аналогії закону не потребується.

Керуючись статтями 12, 160, 161, 168, 172, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

У Х В А Л И Л А:

Прийняти позовну заяву, відкрити провадження у справі та призначити справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в України Державної міграційної служби України (АДРЕСА_1) про визнання протиправним затримання та зобов'язання вчинити певні дії до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

Призначити перше судове засідання на 22 серпня 2018 року на 11:00 год., яке буде проводитись одноособово суддею Падій В.В. у приміщенні Чернігівського окружного адміністративного суду за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 16, із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Управління державної міграційної служби у Чернігівській області (вул. Шевченка, 51-а, м. Чернігів, 14000).

Відповідно до статті 162, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, встановити:

- відповідачу для подання відзиву на позов або заяви про визнання позову - 15-денний строк, з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;

- позивачу для подання відповіді на відзив - 5-денний строк, з дня отримання відзиву на позов;

- в разі подання позивачем відповіді на відзив, відповідачу для надання своїх заперечень - 5-денний строк, з дня отримання відповіді на відзив.

- третій особі для подання письмових пояснень щодо позову або відзиву - 5-денний строк з дня отримання позову та відзиву на позов.

Роз'яснити учасникам справи, що заяви по суті справи - відзив або заява про визнання позову, відповідь на відзив, заперечення, пояснення повинні бути складені та подані за правилами, встановленими статтями 162-165 Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до частини 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву додаються: докази, у відповідності до статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву, у встановлений судом строк, без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.

Роз'яснити відповідачу, що у разі неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Заяви з процесуальних питань подаються до суду відповідно до статей 166,167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.cn.court.gov.ua/sud2570/.

Копію даної ухвали направити учасникам справи, разом із витягом про їхні процесуальні права та обов'язки.

Копію адміністративного позову, з доданими до нього документами, направити відповідачу та третій особі.

Ухвала набирає законної сили в строк та порядку, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

Суддя В.В. Падій

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.08.2018
Оприлюднено14.08.2018
Номер документу75848527
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2540/2833/18

Постанова від 27.11.2018

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Сорочко Євген Олександрович

Постанова від 27.11.2018

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Сорочко Євген Олександрович

Ухвала від 16.10.2018

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Сорочко Євген Олександрович

Ухвала від 25.09.2018

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Ісаєнко Ю.А.

Ухвала від 25.09.2018

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Ісаєнко Ю.А.

Рішення від 10.09.2018

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

Рішення від 10.09.2018

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

Ухвала від 22.08.2018

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

Ухвала від 13.08.2018

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні