Справа № 761/9737/18
Провадження № 2/761/4763/2018
УХВАЛА
про відкладення підготовчого засідання та витребування доказів
30 серпня 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва
у складі:
головуючого судді Осаулова А.А.
при секретарі Вольда М.А.
представника позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні зали суду в м.Києві шляхом проведення відеокнференції цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства Банк національний кредит , Товариство з обмеженою відповідальністю ЗЕОН-БІЗНЕС СИСТЕМИ ; Треті особи: Дочірнє підприємство СІПІ авто , Товариство з обмеженою відповідальністю Співдружність ініціативних працездатних інвалідів про визнання договору купівлі-продажу майнових прав від 14.02.2018 року недійсним, -
встановив:
Ухвалою Шевченківського районного суду м.Києва від 21.03.2018 року у вказаній справі було призначено підготовче судове засідання за участю сторін.
На виконання вимог ч.2 ст.197 ЦПК України судом було здійснено визначені у вказаній нормі дії, необхідні для забезпечення правильного та своєчасного розгляду справи по суті шляхом розгляду та вирішення заявлених учасниками клопотань, долучення доказів.
В судовому засіданні представник позивач підтримав раніше подане клопотання про витребування відповідних доказів у відповідача 1, а саме в ПАТ Банк національний кредит договір купівлі-продажу майнових прав. Зокрема, клопотання вмотивовано тим, що саме вказаний договір оспорюється у даній справі, а тому його зміст підлягає дослідженню в суді, а самостійно його отримати позивач не може, оскільки на його запити відповідь не надходить.
Інший представник позивача в судовому засіданні підтримав раніше подане до суду клопотання про зупинення провадження у справі відповідно до вимог п.10 ч.1 ст.252 ЦПК України. Клопотання вмотивовано тим, що на розгляді Великої Палати Верховного суду перебуває справа №909/968/18 щодо неоднакового застосування вимог ст..ст.512, 515, 1054 та Глави 73 ЦК України про визнання договорів недійсними. Тобто вказана справа є аналогічною по предмету позовних вимог із вказаною цивільною справою, що перебуває в провадженні суду за №761/9737/18 року. Відтак, до вирішення справи Верховним судом, на думку представника позивача, неможливо вирішити вказану справу по суті, наслідком чого є зупинення провадження у ній.
Заслухавши присутніх учасників, суд приходить до наступних висновків.
Так, згідно ч.ч.1-3 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Також, у відповідності до вимог п.4 ч.5 ст.12 ЦПК України суд, зберігаючи об єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи предмет спору та те, що необхідність отримання копії оскаржуваного договору купівлі продажу майнових прав від 14.02.2018 року сприятиме повному та всебічному встановленню усіх обставин у справі, суд приходить до висновку, що заява представника позивача про витребування доказів підлягає до задоволенню.
При вирішення клопотання про зупинення провадженні у справі у відповідності до вимог п.10 ч.1 ст.252 ЦПК України слід зазначити наступне.
Так, за умовами п.10 ч.1 ст.252 ЦПК України визначено, що суд може за заявою учасника справи або за власною ініціативою зупинити провадження у справі у випадках перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об єднанню палатою, Великою Палатою Верховного суду.
Зі змісту вказаного клопотання та аналізу вимог законодавства визначено про право,а не обов язок суду зупинити провадження за наявності визначених обставин. Між тим, суду не надано доказів як перебування в провадженні Верховного суду відповідної справи, так і того, що таке рішення переглядається саме у подібних правовідносинах, які вирішуються саме у цій справі по суті. Відтак, жодних підстав для зупинення провадження у цій справі згідно п. 10 ч.1 ст.252 КАС України станом на даний час суд не вбачає.
З врахуванням вимог ч.2 ст..198 ЦПК України та думки учасників процесу, суд вважає за можливе відкласти проведення підготовчого судового засідання на інший день для отримання витребуваних доказів та надання часу учасникам на ознайомлення із ними, надавши учасникам процесу можливість відповідь на відзив і заперечення завчасно, до визначеної нижче дати наступного судового засідання, а відповідачу пояснення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.7, 84, 175, 185, 188, 189, 196-200, 280-281 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Відкласти підготовче засідання у цій цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства Банк національний кредит , Товариство з обмеженою відповідальністю ЗЕОН-БІЗНЕС СИСТЕМИ ; Треті особи: Дочірнє підприємство СІПІ авто , Товариство з обмеженою відповідальністю Співдружність ініціативних працездатних інвалідів про визнання договору купівлі-продажу майнових прав від 14.02.2018 року недійсним на 07 листопада 2018 року на 11 год. 00 хв. в приміщенні Шевченківського районного суду м.Києва за адресою: м.Київ, вул.Дегтярівська, 31а, зал №403.
Витребувати в Публічному акціонерному товаристві Банк національний кредит (адреса м.Київ, бульвар Т.Шевченка, 35, - копію договору купівлі продажу майнових прав від 14.02.2018 року, що був укладений між ПАТ Банк національний кредит та ТОВ ЗЕОН-БІЗНЕС СИСТЕМИ .
Відмовити в задоволенні клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі №761/9737/18.
Учасники справи користуються процесуальними правами та повинні виконувати свої процесуальні обов язки у відповідності до ст..ст.43, 49 ЦПК України.
Роз яснити, що за ч.5 ст.49 ЦПК України у разі подання будь-якої заяви, передбаченої п.2 ч.ч.2,3,4 цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
За ч.ч.1,9 ст.83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, що їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копії іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://sh.ki.court.gov.ua.
У відповідності до вимог ст..353 ЦПК України ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення на неї включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: А.А.Осаулов
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2018 |
Оприлюднено | 03.09.2018 |
Номер документу | 76181564 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Осаулов А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні