ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
05.09.2018 Справа № 905/1645/18
Суддя Левшина Г.В.
Розглянувши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Харбор-інвест", м.Київ
до відповідача ОСОБА_1 міської ради Донецької області, м.Маріуполь
про стягнення 892340,94 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Харбор-інвест", м.Київ, позивач, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, ОСОБА_1 міської ради Донецької області, м.Маріуполь, про стягнення процентів за користування чужими грошовими коштами, інфляції та трьох процентів річних в сумі 892340,94 грн.
В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на заподіяння йому збитків у зв'язку з вчиненням недійсного правочину відповідачем, а саме, підписанням договору щодо набуття права оренди земельної ділянки від 29.12.2007р., що встановлено рішенням господарського суду Донецької області від 03.09.2015р. по справі №905/1004/15.
За висновками суду, надана позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України. Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи предмет заявлених позовних вимог, характер та обсяг доказів у справі, суд призначає справу до розгляду в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до ст.50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, як не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем в якості підстави виникнення в нього права на звернення до суду з вимогами до відповідача вказано договір про відступлення права вимоги від 20.08.2018р., згідно якого до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харбор-інвест", м.Київ (цесіонарій) перейшло право Приватного підприємства "Автоелемент" (цедента) вимагати від ОСОБА_1 міської ради Донецької області, м.Маріуполь (боржник) виконання обов'язків зі сплати 892340,94 грн.
При цьому, як встановлено, предметом позову є стягнення процентів за користування чужими коштами, інфляції та трьох процентів річних, нарахованих на грошові кошти, стягнуті на користь Приватного підприємства "Автоелемент" рішенням господарського суду Донецької області від 03.09.2015р. по справі №905/1004/15.
У зв'язку з тим, що рішення господарського суду Донецької області по справі №905/1645/18 може вплинути на права та обов'язки Приватного підприємства "Автоелемент", яке виступало стороною вищевказаного договору оренди земельної ділянки від 29.12.2007р., за висновками суду до участі у справі має бути залучено Приватне підприємство "Автоелемент" в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.
Крім того, як вбачається відповідачем у вказаній позовній заяві визначено ОСОБА_1 міську раду, тобто орган місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
При цьому, як зазначено у статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Згідно з частиною третьою статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
За приписами статті 64 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські, районні в містах (у разі їх створення) ради та їх виконавчі органи самостійно розпоряджаються коштами відповідних місцевих бюджетів, визначають напрями їх використання.
Згідно статті 25 Бюджетного кодексу України казначейство України здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.
Згідно наявного в матеріалах справи листа Управління Державної казначейської служби України у м.Маріуполі Донецької області не має можливості виконати таке списання, оскільки на ім'я ОСОБА_1 міської ради не має відкритих рахунків в управлінні Державної казначейської служби України в м.Маріуполі, такі рахунки відкриті на ім'я Виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради, на яких розміщені кошти місцевого бюджету.
Таким чином, враховуючі вищевикладені обставини, суд дійшов висновку про те, що рішення по справі №905/1645/18 може вплинути на права та інтереси Управління Державної казначейської служби України у м.Маріуполі Донецької області та Виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради, з огляду на що, останні мають бути залучені до участі у даній справі в якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
За таких обставин, керуючись ст.ст.50, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі 905/1645/18.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче судове засідання призначити на 02.10.2018 року о 15:15 год., яке відбудеться у приміщенні суду, кімната № 316
4. Залучити в якості третьої особи 1 , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Приватне підприємство "Автоелемент" (87555, м.Маріуполь, пр.Миру, буд.91-101, ЄДРПОУ 34745859 ).
5. Залучити в якості третьої особи 2 , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління Державної казначейської служби України у м.Маріуполі Донецької області (87555, м.Маріуполь, пр.Миру, буд.68, ЄДРПОУ 37989721).
6. Залучити в якості третьої особи 3 , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Виконавчий комітет ОСОБА_1 міської ради (87555, м.Маріуполь, пр.Миру, буд.70, ЄДРПОУ 04052784).
7. Зобов'язати позивача представити посвідчення на представника; довідку про юридичну адресу та рахунки.
8. Відповідачу надати відповідно до ст.165 ГПК України відзив на позовну заяву і всі письмові докази (які можливо доставити до суду), у строк до 28.09.2018р.; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
9. Третім особам надати письмові пояснення по суті обставин, викладених у позовній заяві.
10. Всі витребувані матеріали надати до суду з відповідно оформленим супровідним листом .
11. Явка у засідання представників сторін (позивача, відповідача) обов'язкова. Явка у засідання представників третіх осіб не є обов'язковою.
Суддя Г.В. Левшина
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2018 |
Оприлюднено | 06.09.2018 |
Номер документу | 76264688 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Слободін Михайло Миколайович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Слободін Михайло Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні