ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
05.09.2018Справа № 910/11006/18
Господарський суд міста Києва у складі судді Курдельчука І.Д., дослідивши матеріали позову товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельне підприємство "Азовінтекс" (87500, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Миру 68-а)
про зобов'язання повернути майно з відповідального зберігання,
без виклику учасників справи ,
ВСТАНОВИВ:
17.08.2018 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю Проектно-будівельне підприємство Азовінтекс (далі - Товариство) до товариства з обмеженою відповідальністю СОЛОНЬ (далі - ТОВ СОЛОНЬ ) про зобов'язання повернути майно з відповідального зберігання на загальну суму 297 976,30 грн.
Товариство обґрунтовує позовні вимоги тим, що:
- 15.04.2014 Товариство передало на відповідальне зберігання ТОВ СОЛОНЬ майно, що підтверджується актом приймання-передачі обладнання на відповідальне зберігання від 15.04.2014 на загальну суму 297 976,30 грн. з НДС;
- підтвердженням укладання договору відповідального зберігання Товариством та ТОВ СОЛОНЬ є акт приймання-передачі обладнання на відповідальне зберігання від 15.04.2014, підписаний представником ТОВ СОЛОНЬ Бабичевою О.М.;
- листом від 28.04.2017 №522/2017-03-06 Товариство звернулося до ТОВ СОЛОНЬ з вимогою про повернення майна з відповідального зберігання, якою позивач вимагав повернути належне Товариству майно тим же чином, яким воно було передане, проте, вимога про повернення товару або оплату його вартості залишена відповідачем без відповіді та задоволення;
- таким чином, у разі втрати або пошкодження переданого Товариством до ТОВ СОЛОНЬ майна на відповідальне зберігання, відповідач зобов'язаний відшкодувати завдані збитки позивачу на підставі статті 951 Цивільного кодексу України.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.08.2018 позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
03.09.2018 до суду надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, на виконання вимог ухвали суду від 17.08.2018.
Господарський суд міста Києва визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду за правилами загального провадження, виходячи з такого.
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частинами третьою та п'ятою статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1 762 грн.
З огляду не те, що ціна позову складає 297 976,30 грн. (предметом позову є зобов'язання відповідача повернути майно з відповідального зберігання на загальну суму 297 976,30 грн.; більше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 176 200 грн.), спір підлягає вирішенню в порядку загального позовного провадження.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 12, 176, 234 та 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 02.10.18 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 1 .
4. Повідомити сторони справи про те, що підготовче засідання призначене на 02.10.2018 о 10 год. 00 хв.
5. Встановити позивачу строк у п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для надання суду:
- на підтвердження статусу юридичної особи і повного найменування належним чином засвідчені копії (для залучення до матеріалів справи) статуту;
- документів, що підтверджують повноваження представників (накази, довіреності, тощо), - оригінали для огляду, належним чином засвідчені копії для залучення до матеріалів справи;
- оригіналів всіх документів, доданих до позовної заяви (для огляду).
6. Встановити відповідачу строк у п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для надання суду:
- відзиву на позов в порядку статті 165 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та докази направлення відзиву та доданих до нього документів позивачу;
- на підтвердження статусу юридичної особи і повного найменування належним чином засвідчені копії (для залучення до матеріалів справи) статуту; документи, що підтверджують повноваження представників (накази, довіреності, тощо), - оригінали для огляду, належним чином засвідчені копії для залучення до матеріалів справи.
7. Встановити позивачу строк у п'ятнадцять днів з дня отримання від відповідача відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та доказів направлення вказаних документів відповідачу.
8. Встановити відповідачу строк у п'ятнадцять днів з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечення на відповідь на відзив в порядку статті 167 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та доказів направлення вказаних документів позивачу.
9. Звернути увагу учасників справи на те, що:
- заяви, клопотання, відзив і заперечення необхідно подавати тільки в письмовій формі у визначені даною ухвалою та Господарського процесуального кодексу України строки;
- документи та додаткові докази, які витребовуються ухвалою суду для залучення до матеріалів справи, у прошитому вигляді з обов'язковим описом додатків завчасно, необхідно подати до канцелярії Господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44, корпус А.
10. Звернути увагу учасників справи на можливість врегулювання спору за участі судді з урахуванням норм глави 4 Господарського процесуального кодексу України та на можливість врегулювання спору мирним шляхом з урахуванням норм статті 192 Господарського процесуального кодексу України.
11. Повідомити учасників справи про таке:
- відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи;
- учасники справи можуть отримати інформацію по справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за такою сторінкою https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/ .
12. Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набрала законної сили 05.09.2018 та оскарженню не підлягає.
Суддя І.Д.Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2018 |
Оприлюднено | 06.09.2018 |
Номер документу | 76265014 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Курдельчук І.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні