Ухвала
від 06.09.2018 по справі 807/575/18
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про закриття пiдготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті

06 вересня 2018 рокум. Ужгород№ 807/575/18 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Дору Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання - Гулай М.В.,

за участі:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у підготовчому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства мисливців та рибалок "Грінвуд" до Рахівської районної ради про визнання незаконним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство мисливців та рибалок "Грінвуд" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Рахівської районної ради про визнання незаконним та скасування рішення №289 від 28.11.2017 року позачергової сесії VII скликання Рахівської районної ради Закарпатської області.

Ухвалою суду від 25 червня 2018 року відкрито загальне позовне провадження у справі.

У підготовчому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у підготовчому засіданні заперечував проти позову та просив відмовити у задоволенні такого.

Згідно частини 1 статті 183 Кодексу адміністративного судочинства України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.

У підготовчому засіданні судом було здійснено всі передбачені ч. 2 ст. 180 Кодексу адміністративного судочинства України дії, зокрема, з'ясовано, що примирення між сторонами наразі не можливе.

Відповідно до пункту 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративній справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Відтак, з метою повного та об'єктивного з'ясування обставин справи суд приходить до висновку про необхідність витребувати у Рахівської районної ради належним чином завірені копії та оригінали (для огляду) матеріалів які слугували підставою для винесення оскаржуваного рішення.

Кодексом адміністративного судочинства України визначено необхідність будь-якої особи, у якої знаходиться доказ, видати його на вимогу суду (ч.6 ст.80 КАС України).

Відповідно до ч.7 ст.80 КАС України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причини протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Суд, звертає увагу учасників справи, що відповідно до ч.8 ст.80 КАС України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим кодексом.

Судом встановлено, що відсутні підстави для відкладення підготовчого судового засідання.

Відповідно до частини 4-7 статті 264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом. Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду.

Враховуючи викладене суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта - Рішення Рахівської районної ради №289 від 28.11.2017 "Про введення мораторію (обмеження) на полювання на території мисливських угідь району" у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений в строк до 17.09.2018 року.

Відповідно до п. 3 ч. 2 статті 183 Кодексу адміністративного судочинства України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Підсумовуючи зазначене суд, доходить висновку про наявність підстав для призначення даної справи до судового розгляду по суті заявлених позовних вимог.

Керуючись статтями 173, 179, 180 - 181, 183, 192, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Закрити підготовче провадження у адміністративній справі за позовом Товариства мисливців та рибалок "Грінвуд" до Рахівської районної ради про визнання незаконним та скасування рішення.

Призначити справу до розгляду по суті у порядку загального позовного провадження на 25 вересня 2018 року о 11:00 годині за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Богдана Хмельницького, буд. 21.

Зобов'язати Рахівську районну раду опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта - Рішення Рахівської районної ради №289 від 28.11.2017 "Про введення мораторію (обмеження) на полювання на території мисливських угідь району" у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений в строк до 17.09.2018 року.

Зобов'язати Рахівську районну раду надати суду належним чином завірені копії та оригінали (для огляду) матеріалів які слугували підставою для винесення оскаржуваного рішення.

Встановити позивачу строк до 24.09.2018 року для подання відповіді на відзив в порядку ст. 163 КАС України.

Ухвалу направити (надати) учасникам справи.

З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.

Справу буде розглянуто суддею Дору Ю.Ю..

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя ОСОБА_3

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.09.2018
Оприлюднено11.09.2018
Номер документу76271905
СудочинствоАдміністративне