Справа № 2-3611/11
провадження № 2-р/361/12/18
26.09.2018
У Х В А Л А
26 вересня 2018 року Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Селезньова Т.В., розглянувши заяву головного державного виконавця Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Київській області Турчиної О.С. про роз'яснення виконання рішення суду,
встановив:
Державний виконавець подав заяву, в якій з посиланням на ст.373 ЦПК України просив роз'яснити виконання рішення суду згідно виконавчого листа №2-3611 від 26.04.2012р., виданого Броварським міськрайонним судом Київської області, де боржником по виконавчому документу є ОСОБА_2
При вирішенні питання щодо можливості і порядку розгляду даної заяви, суд дійшов таких висновків:
Стаття 373 ЦПК України, на яку посилається заявник, регулює деякі питання апеляційного провадження у цивільних справах і не має жодного відношення як до роз'яснення судового рішення, так і до стадії виконання судового рішення.
За змістом заяви слід вважати, що виконавець посилався на норму ЦПК України в редакції, чинній до 15.12.2017р., якою врегульовано питання щодо надання розстрочки, відстрочки, зміни чи встановлення способу та порядку виконання судового рішення (ст.373 ЦПК України в редакції до 15.12.2017р.), якій відповідає за змістом стаття 435 ЦПК України в редакції, чинній з 15.12.2017р.
Разом з тим, дана норма закону (ст.373 ЦПК в попередній редакції і відповідна ст.435 ЦПК в новій редакції) не передбачає роз'яснення виконання судового рішення, про що просить виконавець, тому дана заява не підлягає розгляду в суді в порядку статті 435 ЦПК України. Виконавцю може бути рекомендовано - при наявності до того підстав - звернутись до суду з заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення у відповідності до ст.435 ЦПК.
Дана заява також не є заявою про роз'яснення судового рішення, що може бути розглянуто в порядку статті 271 ЦПК України, оскільки за змістом заяви в ній виконавець не посилається на нерозуміння безпосередньо судового рішення, а саме його резолютивної частини, що підлягає виконанню. Виконавцю може бути рекомендовано - при наявності до того підстав - звернутись до суду з заявою про роз'яснення судового рішення, яке є для нього незрозумілим, з дотриманням вимог статті 271 ЦПК України.
Всі питання, що стосуються виконання судового рішення, врегульовані Законом Про виконавче провадження , а також відповідним розділом ЦПК України.
Звернення державного виконавця до суду з заявою про роз'яснення виконання судового рішення - ні Цивільним процесуальним Кодексом України, ні Законом Про виконавче провадження чи іншим законом - не передбачено. Тому дана заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства за правилами, вставленими ЦПК України.
Якщо судом встановлено, що заява не може бути розглянута в порядку цивільного судочинства, то згідно п.1 ч.1 ст.186 ЦПК суд відмовляє у відкритті провадження.
Керуючись ст.435, ст.271, п.1.ч.1ст.186 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження за заявою головного державного виконавця Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Київській області Турчиної О.С. про роз'яснення виконання рішення суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня складення, а особою, якій не вручено ухвалу у день складення- має право на поновлення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу буде ним подано протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали. Скарга подається до Апеляційного суду Київської області безпосередньо або через Броварський міськрайонний суд Київської області згідно п15.5 перехідних положень ЦПК України.
Суддя Т.В. Селезньова
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2018 |
Оприлюднено | 27.09.2018 |
Номер документу | 76696244 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Селезньова Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні