Справа № 1-4/12
Провадження №1-в/524/297/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2018 року Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі:
Головуючої судді ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
з участю прокурора - ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
засудженого - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці клопотання ОСОБА_5 про приведення у відповідність вироку у зв`язку з частковою декриміналізацією та зняття судимості,
В С Т А Н О В И В :
Засуджений ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням про приведення вироку Автозаводського районного суду м.Кременчука від 22 червня 2012 року відносно засудженого ОСОБА_5 в зв`язку з внесенням змін на підставі Закону від 13.05.2014 року № 1261-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв`язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» до пункту 3 примітки до статті 364 Кримінального кодексу України, який застосовується і для визначення складів злочинів, передбачених статтями 364,365 КК, змінено поняття «істотної шкоди» як ознаками складу цих злочинів, що призвело до їх часткової декриміналізації. Та вважати засудженим ОСОБА_5 за вироком Автозаводського районного суду м.Кременчука від 22 червня 2012 року за ч.2 ст. 125 КК України. Зняти судимість з засудженого ОСОБА_5 та визнати його несудимим в зв`язку з тим, що він протягом двох років з дня відбуття покарання не вчиняв нового злочину.
Захисник ОСОБА_4 та засуджений ОСОБА_5 в судовому засіданні клопотання підтримали та просили задовольнити.
Прокурор ОСОБА_3 заперечував проти задоволення клопотання, вказавши, що зміни кримінального закону жодним чином не стосується становища засудженого, оскільки відповідно до ч.4 КК України злочинність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.
Заслухавши думку прокурора, захисника та засудженого, дослідивши клопотання, додані матеріали, матеріали кримінальної справи, суд встановив наступне.
Вироком Автозаводського районного суду м.Кременчука від 22 червня 2012 року, який набрав законної сили, ОСОБА_5 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ст.. 365 ч.2 КК України призначивши покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, з позбавленням права займати будь-які посади в правоохоронних органах пов`язані із здійсненням функцій представника влади на три роки. На підставі ст.. 54 КК України позбавлено засудженого ОСОБА_5 спеціального звання старшини міліції.
Ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 11.09.2012 року вирок Автозаводського районного суду м.Кременчука від 22.06.2012 року залишено без змін.
Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14.05.2013 року, вирок Автозаводського районного суду м.Кременчука від 22 червня 2012 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 11 вересня 2012 року залишено без змін.
Так,Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у звязку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» від 13 травня 2014 року № 1261-VII, були внесені зміни в абзац другий частини першоїстатті 364 КК Українита в пункти 3 і 4 примітки, які були викладені в такій редакції: 3. «Істотною шкодою у статтях 364, 364-1, 365, 365-2, 367 вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян »; 4 «Тяжкими наслідками у статтях 364-367 вважаються такі наслідки, які у двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян». Вказані зміни набрали чинності 04 червня 2014 року.
Відповідно до Перехідних положень дія цього Закону поширюється на злочини та суспільно небезпечні діяння, що підпадають під ознаки діяння, передбаченогоОсобливою частиною Кримінального кодексу України, які були вчинені після набрання чинності цим Законом.
Заходи кримінально-правового характеру, передбачені цим Законом, в тому числі зміни достатей 96-1,96-2Кримінального кодексу України, не мають зворотної дії і не поширюються на злочини та суспільно небезпечні діяння, що підпадають під ознаки діяння, передбаченогоОсобливою частиною Кримінального кодексу України, вчинені до набрання чинності цим Законом.
Даним законом, у новій редакції ст. 365 КК України, зміни стосовно призначення покарання у виді позбавлення волі не вносились.
Згідно з ч.2 ст. 4 КК України злочинність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.
Призначене ОСОБА_5 покарання за вказаним вироком Автозаводського районного суду м.Кременчука від 22.06.2012 року відповідає санкції статті 365 КК України, у новій редакції щодо призначення основного та додаткового покарання.
Відтак, підстав для звільнення від покарання засудженого за діяння, карність яких усувається Законом не має.
Відповідно до вимогст. 538 КПК Українипісля відбуття покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі суд, який ухвалив вирок, має право розглянути питання про зняття судимості з цієї особи за її клопотанням.
Відповідно до п. 8ст. 89 КК Українитакими що не мають судимості визнаються особи, засуджені до позбавлення волі за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Відповідно до ч. 3ст. 90 КК Україниякщо особу було достроково звільнено від відбування покарання, то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання (основного та додаткового).
Відповідно дост. 12 КК Українизлочин, за який був засуджений ОСОБА_5 - ч.2ст. 365 КК Українивідноситься до умисного тяжкого злочину, тому зняття судимості до закінчення строків передбаченихст. 89 КК Українине допускається.
Керуючись вимогами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв`язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України», ст. 539 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні клопотання ОСОБА_5 про приведення у відповідність вироку у зв`язку з частковою декриміналізацією та зняття судимості - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана через Автозаводський районний суд м.Кременчука протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 76992898 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Обревко Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні