Ухвала
від 10.10.2018 по справі 757/49110/18-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/49110/18-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 жовтня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого з ОВС шостого слідчого ВРКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-

В С Т А Н О В И В :

08.10.2018 року у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого з ОВС шостого слідчого ВРКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42017101060000079.

В судове засідання слідчий/прокурор не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

У клопотанні, сторона кримінального провадження просить слідчого суддю розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що в провадженні шостого слідчого слідчого ВРКП СУ ФР Головного управління ДФС у м. Києві знаходяться матеріали досудового розслідування №42017101060000079 від 14 квітня 2017 року, за фактом умисного ухилення від сплати податків у значних та особливо великих розмірах, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , за попередньою змовою з гр. ОСОБА_6 , гр. ОСОБА_7 , гр. ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , гр. ОСОБА_10 , гр. ОСОБА_11 , гр. ОСОБА_12 , гр. ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , гр. ОСОБА_16 , гр. ОСОБА_17 та іншими невстановленими особами створено схему по мінімізації податкових зобов`язань з податку на прибуток, яка полягає у відображенні в бухгалтерському обліку та податковій звітності нібито проведених фінансового-господарських операцій з купівлі товарів/робіт/послуг в підприємств з ознаками фіктивності.

Механізм «конвертації» коштів здійснювався наступним чином:

Підприємства замовники (вигодонабувачі) перераховували у безготівковій формі грошові кошти в якості оплати за роботи, товари, послуги на розрахункові рахунки СГД з ознаками фіктивності, так звані «буферні СГД», що входили до складу транзитно конвертаційної групи, та в подальшому, перераховувались на рахунки «пов`язаних» СГД з ознаками «фіктивності». Службові особи підконтрольних СГД, після надходження коштів, здійснювали їх перерахування на власні карткові рахунки, відкриті в ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та проводили зняття готівки через каси вказаної банківської установи. Грошові потоки проходили через рахунки СГД не платників ПДВ та фізичних осіб.

У подальшому незаконно «проконвертована» готівка (за винятком 2,5-3%, що слугували «винагородою» вказаній групі осіб за надання незаконних послуг) разом із підробленими первинними документами передавалась «клієнтам» - посадовим особам СГД реального сектору економіки. Вказаний протиправний механізм «конвертації» грошових коштів підтверджується, як результатами проведених НСРД, так і доказами (показами свідків, документами, чорновими записами, електронними носіями) здобутими в ході проведення обшуків.

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що одним з користувачів послуг конвертаційного центру є ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ).

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Як вбачається із змісту ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя дослідивши матеріали сторони кримінального провадження, дійшов висновку, що речі і документи, які знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 160, 162, 163, 164, 166, 309, 376, 562 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого з ОВС шостого слідчого ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити.

Надати дозвіл слідчим шостого слідчого ВКРП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 на тимчасовий доступ до речей та документів (здійснення їх виїмки), що містять охоронювану законом таємницю, які належать ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) та в яких містяться відомості про фінансово-господарську діяльність ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) з моменту реєстрації по дату постановлення ухвали слідчим суддею, а також речей та документів, які відображають фінансово-господарські взаємовідносини ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ) за весь період фінансово-господарських взаємовідносин, а саме: оригінали документів щодо всіх операцій проведених за участю ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ), а також договорів або угод з додатками та доповненнями, документів, які в яких містяться відомості про фінансово-господарські взаємовідносини підприємств, які від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ) виконували роботи для ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ), журнали обліку робітників, які виконували вказані роботи, інструктажі про ознайомлення під підпис осіб, які виконували вказані роботи з технікою безпеки, маршрутними листами, накладних, реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, рахунків-фактур, видаткових (прибуткових) накладних, актів виконаних робіт, прийому-передачі товарів (робіт, послуг), інвойсів, сертифікатів якості (відповідності) товарів, паспортів заводів виробників та технічної документації на реалізовані (придбані) ТМЦ, сертифікатів походження (СТ-1, EUR1, EUR2, Form A та інших), експертних висновків Торгівельно-Промислової Палати по визначенню коду та вартості товару, платіжних доручень, оборотно-сальдових відомостей по квартально по рахунках 311, 361, 631 за весь період взаємовідносин з зазначенням сальдо на початок та кінець періоду, журналів складського обліку та інші бухгалтерські документи за вказаний період, банківських виписок, товарно-транспортних накладних (у разі їх відсутності довідок про їх відсутність з зазначенням ким здійснювалось перевезення товару (спосіб та засіб перевезення, реквізити перевізника), договорів укладених з перевізниками товару, платіжних доручень, що підтверджують оплату транспортних послуг, актів виконаних робіт (транспортних послуг), журналів реєстрації доручень на отримання ТМЦ, інших документів щодо розрахунків з перевізниками, в тому числі договору оренди обладнання, договори технічного обслуговування обладнання укладеного з ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ), договорів (контрактів), накладних, інвойсів, сертифікатів якості, актів-прийому передачі, що підтверджують придбання (використання) обладнання переданого в оренду службовим особам ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ), договорів з технічного обслуговування обладнання, надання послуг з охорони, а також надання рекламних послуг укладених між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ).

Визначити строкдії ухвалитривалістю 30днів,який обраховуватиз дняпостановлення ухвалислідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 в матеріали судового провадження 757/49110/18-к

Примірник 2 виданий слідчому ОСОБА_3

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.10.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу77037726
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/49110/18-к

Ухвала від 23.12.2019

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Юрдига Ольга Степанівна

Ухвала від 02.12.2019

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Присяжнюк Олег Богданович

Постанова від 20.08.2019

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Лагнюк Микола Михайлович

Ухвала від 11.04.2019

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Лагнюк Микола Михайлович

Ухвала від 19.03.2019

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Лагнюк Микола Михайлович

Ухвала від 11.03.2019

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Лагнюк Микола Михайлович

Ухвала від 19.02.2019

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Лагнюк Микола Михайлович

Ухвала від 21.01.2019

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Присяжнюк Олег Богданович

Ухвала від 10.10.2018

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Писанець В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні